جوانان لبنانی یاد می گیرند در مقابل سخنان نفرت انگیز بایستند

دیما العوار 21 ساله با خیال راحت و با خیال راحت جلوی دوربین ژست می گیرد. دیما علاوه بر اینکه سخنران خوبی است، مهارتی که هر روزنامه نگاری سعی می کند بر آن مسلط شود، مشتاق ترویج گفتار مثبت و اطلاعات دقیق است. خانم الاعور که اهل فالوجه، روستای کوچکی در کوه لبنان است، تمایلی به دنبال کردن شغل رویایی خود در روزنامه‌نگاری نداشت، زیرا فکر می‌کرد که برای این کار به اندازه کافی خوب نیست.

“به عنوان یک دختر جوان، همیشه نظرات نفرت انگیزی در مورد شخصیت و سبک لباس پوشیدنم دریافت می کردم. برخی از مردم به من می گفتند که من بیش از حد پر سر و صدا هستم؛ برخی دیگر می گفتند که من با استانداردهای زیبایی شخصیت های تلویزیونی و چهره های عمومی مطابقت ندارم زیرا لباس نمی پوشم. من هم مانند دختران دیگر، در گذشته از دریافت چنین نظراتی تلخ بودم، اما امروز لبخند می زنم و پاسخ مثبت می دهم و سعی می کنم نگرش دیگران را تغییر دهم.

قبل از آشتی با این نظرات منفی، به جای روزنامه نگاری، ترجمه چینی را مطالعه کردم. با گذشت زمان، او متوجه شد که نباید به دلیل نظرات دیگران، رویای خود را رها کند، بنابراین به تحصیل در رشته روزنامه‌نگاری روی آورد. خانم الاعوار با لبخند می گوید: «نمی خواستم از اینکه در سنین پیری به دنبال علاقه ام نبودم پشیمان شوم، بنابراین تصمیم گرفتم نظرات دیگران را شکست دهم و به صدای درونم گوش دهم.

مبارزه با اطلاعات نادرست از طریق گفتار مثبت

در یک جلسه آموزشی برای کمک به جوانان برای مبارزه با سخنان نفرت انگیز و اطلاعات نادرست در چارچوب پروژه “جوانان برای مقابله با سخنان نفرت انگیز و اطلاعات نادرست” که توسط سازمان ملل متحد در لبنان و از طریق سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) برگزار شد، خانم العوار به صداهای دیگر و تجربیات مردم گوش داد. با سخنان نفرت انگیز متوجه شدند که همه در معرض نفرت هستند.

در این جلسه، خانم العوار در مورد اشکال مختلف سخنان مشوق نفرت، تأثیر آن بر مردم و راه‌های انعطاف‌پذیری و مهارت بیشتر در برخورد با آن آشنا شد. “وقتی فهمیدم که سخنان تنفرآمیز مشکلات طرف مقابل را بیان می کند نه من، شروع به پذیرش خودم کردم. همچنین شروع کردم به پذیرفتن دیگران همانطور که هستند و زیبایی هر فرد را می بینم.”

این آموزش به او کمک کرد تا متوجه شود که تصمیم درستی برای روی آوردن به روزنامه‌نگاری گرفته است، زیرا “روزنامه‌نگاری می‌تواند با سخنان مثبت و دقت با سخنان نفرت‌انگیز و اطلاعات نادرست مقابله کند.” همچنین به افزایش آگاهی او در مورد اهمیت مبارزه با سخنان نفرت انگیز و پایان دادن به “قلدری، انتقاد مخرب و به حاشیه راندن هر کسی بر اساس هویت خود” کمک کرد.


دانشجوی روزنامه نگاری دیما العوار (و 2) در یک دوره آموزشی سازمان ملل متحد در مورد مبارزه با سخنان نفرت انگیز.

بنیاد می چیدیاک – موسسه رسانه

دانشجوی روزنامه نگاری دیما العوار (و 2) در یک دوره آموزشی سازمان ملل متحد در مورد مبارزه با سخنان نفرت انگیز.

صدای قوی جوانی

سازمان ملل متحد در لبنان 15 جوان از مناطق و دانشگاه های مختلف لبنان را در زمینه سواد رسانه ای و اطلاعاتی، دسترسی به اطلاعات، مبارزه با سخنان نفرت انگیز و مبارزه با اطلاعات نادرست آموزش داد. در این پروژه، شرکت کنندگان جوان پس از آموزش راهبردهای فنی برای تولید کلیپ های رسانه های اجتماعی، 12 قسمت در شبکه های اجتماعی در مورد سخنان مشوق نفرت و اطلاعات نادرست تولید کردند.

خانم العوار همیشه علاقه مند به ایجاد تأثیر مثبت در جامعه خود بوده است، به طوری که داوطلبانه او با صلیب سرخ لبنان در فالوجه به عنوان امدادگر و داوطلب در EMS طی هفت سال گذشته مشهود است. “داوطلبی به من این امکان را می دهد که به مردم نزدیک شوم. با کار داوطلبانه می توانم با افراد در هر سن، جنسیت و طبقات اجتماعی و اقتصادی همبستگی نشان دهم.

خانم الاعوار به عنوان یک معتقد به اهمیت بازپرداخت به جامعه، مشتاق است با سخنان نفرت انگیز از نقش خود به عنوان یک زن جوان و روزنامه نگار آینده مقابله کند. “جوانان می توانند نقش مهمی در مقابله با سخنان مشوق عداوت و تنفر داشته باشند زیرا آنها نسل آینده هستند. آنها همچنین توانایی تغییر دیدگاه ها، انعطاف پذیری و پذیرش تنوع را دارند.” خانم العوار با غلبه بر تأثیر سخنان نفرت انگیز، اعتماد به نفس بیشتری دارد که جلوی دوربین بایستد و زیبایی لبنان را برجسته کند.

Warren Richardson

پیشگام رسانه های اجتماعی. تنظیم کننده. معتاد زامبی برنده جایزه. دردسر ساز. مستعد حملات بی تفاوتی.

تماس با ما