حدود 10 درصد از رایانه های شخصی دارای ویندوز 11 – Zomit هستند


وب سایت AdDuplex اخیراً ارقام سهم بازار نسخه های مختلف ویندوز را در نوامبر 2021 منتشر کرده است. طبق گزارش این وب سایت، ویندوز 11 در حال حاضر 8.6 درصد از سهم بازار را در اختیار دارد. این رقم 0.3 درصد از 8.9 درصد افزایش یافته است، از جمله رایانه هایی که Windows 11 Insider Build نصب شده است.

تنها سه هفته پس از انتشار ویندوز 11، این ویندوز بر روی بیش از پنج درصد رایانه‌ها نصب شد که در مقایسه با ارقام قبلی که جهشی مثبت و مسیر روشن را نشان می‌داد، نصب آن را در مدت یک ماه دو برابر کرد. نرخ پذیرش این نسخه از ویندوز در آینده نزدیک است.

علاوه بر این، میزان پذیرش ویندوز 11 در همان بازه زمانی از زمان رونمایی نسبت به ویندوز 10 و ویندوز 7 تغییری نکرده است و این نشان می دهد که ویندوز 11 به عنوان نسخه محبوب ویندوز مورد استقبال کاربران قرار گرفته است. برای مثال ویندوز 10 در آگوست 2015 معرفی شد و یک ماه بعد 5 درصد از سهم بازار را به دست آورد و ویندوز 7 در نوامبر 2009 شروع خوبی داشت و 4.3 درصد از سهم بازار را به دست آورد. این مورد در مورد ویندوز 8 صدق نمی کند که تنها 0.96 درصد در یک ماه پس از انتشار منتشر شد و نرخ پذیرش آن را تنها 0.64 درصد در ماه بعد افزایش داد.

یکی از دلایل افزایش سهم بازار ویندوز 11 در ماه نوامبر، تصمیم اخیر مایکروسافت برای عرضه ویندوز 11 بر روی دستگاه های واجد شرایط بیشتر است. انتشار گسترده ویندوز 11 با استفاده از آخرین نسل از مدل های یادگیری ماشینی مایکروسافت برای اجرای آن بر روی دستگاه های سازگارتر و رفع برخی از باگ های اساسی در سیستم عامل امکان پذیر شده است. اما با توجه به کندی انتشار ویندوز 11، هنوز امکان ارتقا به این نسخه برای تمامی کاربران واجد شرایط وجود ندارد. مایکروسافت قصد دارد تا اواسط سال 2022 ویندوز 11 را برای همه دستگاه های سازگار در دسترس قرار دهد.

نرخ رشد نسخه های مختلف ویندوز در نوامبر 2021

مقالات مرتبط:

از سوی دیگر، این آمار مربوط به نسخه های مختلف ویندوز 10 نیز می شود و از شکل می توان دریافت که بیلد ویندوز 10 21H1 با 36.3 درصد بیشترین نسخه نصب شده ویندوز بر روی رایانه های شخصی، بیلد 20H2 با 31.8 درصد است. بعد سهم بازار است. همچنین نسخه 21H2 ویندوز 10 که به تازگی به عنوان آپدیت ماه نوامبر منتشر شده است، رشد 3.7 درصدی داشته است و ظاهراً تأثیر چندانی در پذیرش ویندوز 11 نداشته است.

این وب‌سایت که یک پلتفرم تبلیغاتی بین پلتفرمی برای برنامه‌ها و بازی‌های موجود در فروشگاه مایکروسافت است، بر اساس تخمین‌هایی از حدود 60000 رایانه با ویندوز 10 و 11 است، بنابراین این رقم تقریبی است. کاربران اپلیکیشن ها مورد بررسی قرار گرفته اند. بر اساس پلتفرم جهانی. بنابراین آمار ویندوزهای قدیمی مانند ویندوز 7 را نشان نمی دهد.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان