حذف دورتموند و هلند از لیگ قهرمانان اروپا


کد خبر: 1794233/58

زمان: 01:37
1400/09/04

هدیه: 5,542

لیسبون شگفتی سبز می درخشد.

دورتموند شکست 3-1 مقابل اسپورتینگ لیسبون را پذیرفت تا از جواز حضور در لیگ قهرمانان اروپا بازماند.

اسپورتینگ لیسبون پرتغال و دورتموند آلمان شب گذشته به مصاف خوزه آلوالاد رفتند.آژاکس با پنجمین برد و پنجمین شکست بشیکتاش در صدر گروه C قرار گرفت.

دو تیم 6 امتیازی گروه سوم برای صعود به عنوان تیم دوم این گروه نیاز به پیروزی در بازی امشب دارند. دیدار دو تیم با نتیجه یک بر صفر به سود خرس ها به پایان رسید و اسپورتینگ با انگیزه ای برای جبران وارد زمین شد.

میزبان در نیمه اول عملکرد خوبی داشت و دو گل به حریف خود زد. هر دو گل ورزشی را پدرو گونزالو در این نیمه به ثمر رساند. ستاره 23 ساله پرتغالی در دقیقه 30 در موقعیت تک به تک قرار گرفت و گل اول را به ثمر رساند. 9 دقیقه بعد او و تیمش در پشت محوطه جریمه دو گل به ثمر رساندند تا دورتموند در نیمه اول 2-0 پیش بیفتد.

دورتموند در غیاب هلند به دلیل مصدومیت نیمه دوم را با چهره تهاجمی تری آغاز کرد اما لیسبونیایی ها موفق به دفاع شدند و نمی خواستند برتری دو گله خود را به راحتی از دست بدهند. در 45 دقیقه دوم مقابل نتیجه نیمه اول به خوبی دفاع کردند و دورتموند با اخراج آماره جان در دقیقه 74 ده بازیکن داشت و پدرو پورو نیز گل سوم را به ثمر رساند. مولان در دقیقه سوم یک گل را جبران کرد اما فرصتی باقی نمانده و اسپورتینگ با شکست بازی انتقام گرفت و جایگاه دوم خود را در گروه قطعی کرد.

به این ترتیب امشب تکلیف گروه سوم لیگ قهرمانان اروپا مشخص شد و پس از آژاکس با 15 امتیاز، اسپورتینگ لیسبون با 9 امتیاز به عنوان تیم دوم راهی مرحله بعد شد. دورتموند در لیگ اروپا نیز به مقام سومی رسیده است تا بازی های شب گذشته این گروه کاملا رسمی باشد.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم