حسون العبانی: شفر به نفع صنعت نفت نیست

کد خبر: 1844917
31 سپتامبر 1401 ساعت 23:46
1.4 هزار بازدید |

1
نقطه نظر

نکونام نباید به تیم ملی برود، فولاد ضرر می کند

فوتبالیست پیشکسوت آبادان می گوید بهتر است بختیارزاده و منصوریان سرمربی صنعت نفت شوند.

حسون العبانی: شفر به نفع صنعت نفت نیست

به گزارش “ورزش سی”، پس از جدایی رضا بیرکاس از صنعت نفت، حالا همه منتظرند تا نام سرمربی جدید آبدانی مشخص شود. عبدالرضا برزگری یا همان جادوگر اصلی که بعدها به پله ایرانی معروف شد، معتقد بود وینفرید شفر آلمانی نمی تواند به تیمشان کمک کند.

حسون آبادانی هم معتقد است مسعود شجاعی می تواند به جای نکونام روی نیمکت تیم ملی بنشیند. او به شدت مخالف جدایی نکونام است و می گوید در این صورت فولاد ضرر بزرگی خواهد دید.

گفتگوی خبرنگار اسپورت سه با عبدالرضا البرازقی را در ادامه می خوانیم:

* همکاری پرکاس و صنعت نفت به پایان رسید. آیا 6 هفته برای تعیین کیفیت مربی کافی است؟
من به عنوان آبادانی می گویم که رفتن آقای بیرکاس اشتباه بود. چون مربی در این مدت کوتاه نمی تواند کاری برای تیمش انجام دهد. حضور کامل او در صنعت نفت حتی دو ماه هم دوام نیاورد. من به عنوان یک ورزشکار و بدنساز بسیار متاسفم که با او بد برخورد کردند.

* گفته می شود المنصوری و الشفر نزدیک ترین گزینه ها هستند.
من به شفر اعتقادی ندارم. گزینه های دیگری مثل سهراب بختیاری زاده و خود منصوریان بهتر از وینفرد شفر هستند. این نظر من است.

* به نظر شما آستانه صبر دوستداران صنعت نفت پایین است؟ آیا با چنین بودجه ای توقع آنها برای رتبه های بالا درست است؟
به نظر من و به عنوان یک فوتبالیست هیچ انتظاری وجود ندارد. ما باید زیرساخت ها را تکمیل کنیم، اما هیچ کاری انجام نداده ایم. هر سال 8، 9 بازیکن می روند و به همین تعداد بازیکن جدید وارد می شوند. به این ترتیب، ما باید تلاش کنیم که سقوط نکنیم. هواداران می گویند صنعت نفت باید آسیایی شود و من قول می دهم سال آینده هم این اتفاق نمی افتد، چون شرایط آن را نداریم.

* به نظر شما مشکل صنعت نفت به هزینه ها مربوط می شود یا مشکلات دیگری وجود دارد؟
بحث خرج کردن نیست، مهم این است که با پول کمتر یک بازیکن خوب پیدا کنید. ما در این شهرستان کمبود بازیکن نداریم. هیچ مربی به بازیکنان جدید فرصت درخشش نداده است. یک مربی باید بیاید و این فرصت را به بازیکنان جوان بدهد. در صنعت نفت بازیگرانی داریم که 30 سال به بالا هستند. در شرایطی که توانایی بازی را داشتم.

* به نظر شما مسعود الشجاعی می تواند جانشین نکونام به عنوان دستیار کی روش شود؟
به نظر من آقای نکونام مربی بزرگ و خوبی است. در این مورد من جای هیئت مدیره و مدیرعامل فولد بودم و اجازه جدایی و پیوستن او به تیم ملی را نمی دهم. چون ممکن است فولاد با این همه هزینه مشکل داشته باشد. نکونام خود بازیکنان را جذب کرده است. در این حالت فولاد آسیب می بیند. آنها می توانند به جای از دست دادن فولاد، از شجاعت استفاده کنند. مسعود در فوتبال اروپا بازی کرده، توانایی مربی شدن را دارد، با مربیان بزرگی بوده و زبان کی روش را هم می فهمد. به نظر من شجاعی بهتر از نیکونم است. من اگه جای فولاد بودم نمیذارم نیکونم جدا بشه. هر کی میخواد طرفش باشه ایرانیه و بهتره از شجاعی استفاده کنه.

* البته آقای گرشاسبی هم با اخراج نکونام مخالفت کرد.
مطلقاً مخالفتی وجود ندارد و نباید اجازه داد. در قرارداد آقای نکونام چه نوشته شده است؟ در هر صورت او نمی تواند در دو تیم کار کند. در این صورت یکی از تیم ها متضرر می شود.

* سخنرانی پایانی؟
همچنان امیدوارم هواداران آبادانی، هیئت مدیره، پیشکسوتان آبادانی تصمیم خوبی بگیرند که در آینده به نفع بچه های این شهر باشد. بسیاری از جوانان در صنعت نفت زحمت می کشند. بهتر است از آن استفاده کنید.

Gabriel Osborne

شیطان متعصب توییتر. حشره پرشور اینترنت. مبشر وب. ماون آبجو. پیشگام موسیقی.

تماس با ما