حقوق چقدر باید افزایش یابد؟

[ad_1]

در رفتن با توجه به افزایش تدریجی حقوق کارگران در بودجه سال آینده، بسیاری از اقتصاددانان می گویند که دولت قصد دارد حقوق کارگران را تنها 10 درصد افزایش دهد و چنین افزایشی به تورم 55 درصدی که به طور رسمی اعلام شده است، توجهی نمی کند. دو برابر. مشکلات معیشتی مردم

به گزارش فرارو، مسعود میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: دولت به جای افزایش غیرواقعی حقوق، قدرت خرید مردم را افزایش می دهد، این بهتر از افزایش 20 درصدی حقوق و افزایش 30 درصدی تورم است. بابعی گفت:

دولت سیاست های لیبرال بانک جهانی را اجرا می کند / دستمزدها باید حداقل 40 درصد افزایش یابد.مقاومت دولت در برابر افزایش دستمزدها

حسین راغفر، اقتصاددان نهادی است گفتگوی فرعون وی خاطرنشان کرد که سیاست دولت مبنی بر «سرکوب دستمزدهای سال آینده» در راستای «سیاست‌های لیبرال» دولت‌های مختلف ایران است.

وی افزود: دولت فقط می خواهد مخارج خود را کنترل کند و با افزایش حداقل دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده تورم بی رویه افزایش نمی یابد و این استدلال به هیچ وجه درست نیست چرا که حداقل دستمزد تنها 20 درصد کاهش یافته است. سنت امسال.” امروز تورم کل به بیش از 55 درصد رسیده است و تورم کالاها حدود 75 درصد است، بنابراین این موضوعی است که دولت ارائه کرده است.

وی با تاکید بر افزایش حداقل 40 درصدی حقوق ها در سال آینده برای بازیابی قدرت خرید از دست رفته مردم گفت: دولت برنامه ای برای اصلاح وضعیت ندارد.

استاد اقتصاد دانشگاه الزهرا با بیان اینکه در یک قرن اخیر نظام حقوق و دستمزد در ایران دلیل اصلی مهاجرت ابروها بوده است، افزود: سال هاست که سرکوب دستمزدها دنبال می شود. سازمان برنامه و بودجه همچنین برنامه های بانک جهانی و صندوق بین المللی پول را برای کشورهای در حال توسعه اجرا می کند، زیرا طبق آموزه های این دو سازمان بین المللی، تنها راه کنترل تورم در کشورهای در حال توسعه، سرکوب است. حقوق.

وی افزود: این سیاستی است که کشورهای توسعه یافته برای جذب نخبگان از کشورهای در حال توسعه مانند ایران برنامه ریزی می کنند به طوری که این طرح سال به سال و سال به سال به دلیل دستمزد نابرابر و شرایط بد اشتغال هزاران نخبه ادامه دارد. پولی که برای جهان غرب جمع می کنند، این سیاست وحشتناکی است که دهه ها در جریان است و روز به روز بر شدت آن افزوده می شود.

راغفر در ادامه گفت: اگر دولت بخواهد حداقل دستمزد را تنها 10 درصد افزایش دهد، مشکلات معیشتی کارگران را در سال آینده افزایش می دهد. وی گفت: دولت همیشه می خواهد با افزایش نرخ ارز و کنترل دستمزد درآمد خود را افزایش دهد. و تورم را کنترل کنید، اگر بخش بزرگی از اقتصاد ایران اصلا مالیات نمی پردازد، به طوری که در سال گذشته سود خالص 20 شرکت بزرگ دولتی و خصوصی حدود 250 هزار میلیارد تومان است، دولت باید مالیات و یارانه انرژی بپردازد. برای دستیابی به این ابتکارات.

وی گفت: اما دولت این کار را نمی کند و در ازای افزایش نرخ ارز از جیب مردم هزینه های خود را می پردازد در حالی که در کشورهای دیگر مالیات تنها منبع درآمد دولت است و دولت ها مالیات می پردازند. کشورشان را اداره کنند، اما در ایران نه مالیات مناسبی برای ثروتمندان وجود دارد و نه مالیات بر دارایی، مالیات بر درآمد، مالیات بر معاملات سوداگرانه و هر پایه مالیاتی مهم دیگری.

راغفر در ادامه گفت: تا زمانی که سیاست های نئولیبرالی در دولت اتخاذ شود، وضعیت معیشتی اقشار متوسط ​​و پایین رو به بهبود نخواهد بود چرا که افراد ثروتمند و صاحب نفوذ همچنان از طریق قلدری و در ازای آن به دولت مالیات پرداخت می کنند. قدرت آن به کارمندان و کارگران می رسد و سیاست هایی که دنبال می کند مردم را فقیرتر از همیشه می کند.

[ad_2]

Braylon Mccoy

محقق حرفه ای وب. پیشگام الکل متعصب تلویزیون دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما