خبرهای مهم برای بازماندگان از ماه می تا ژوئن؛ ثبت نام بازماندگان و معترضان جدید حمایت

پیگیری های پشتیبانی هدفمند نشان می دهد که همزمان با پرداخت سود مرداد، مزایای اواخر فروردین و خرداد نیز با متقاضیان واجد شرایط تسویه کامل خواهد شد. از سوی دیگر افرادی که به تازگی به گروه حمایت گیرندگان اضافه شده اند با حمایت شهریور ماه معوقات خود را دریافت خواهند کرد.

به گزارش همشهری، پس از اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی در اردیبهشت ماه، دولت مدیون بازماندگان و معترضان مستحق حمایت است.

پیگیری های پشتیبانی هدفمند نشان می دهد که همزمان با پرداخت سود مرداد، تسویه حساب کامل با متقاضیان تایید شده برای مزایای ماه های آوریل و ژوئن انجام می شود. از سوی دیگر افرادی که به تازگی به گروه حمایت گیرندگان اضافه شده اند در کنار حمایت شهریور معوقه خود را دریافت خواهند کرد.

به طور مشخص، این تسویه شامل افرادی می شود که پس از ثبت نام در یکی از دو سامانه وزارت رفاه اجتماعی و سازمان هدف حمایت، درخواست حمایت جدید آنها تایید و به لیست مشمولان حمایت تابستانی اضافه شود.

در تیرماه سال جاری همزمان با به روز رسانی اطلاعات درآمدی شهروندان اعشاری از یک تا نه، تعدادی از این شهروندان از حمایت تیرماه برخوردار شدند.

از سوی دیگر تسویه معوقات یارانه ای ماه های اردیبهشت و خرداد برای این قشر به فرآیندی زمان بر تبدیل شد و همه شهروندان واجد شرایط در خصوص تسویه معوقات وضعیت یکسانی نداشتند.

بر اساس مشاهدات میدانی و پیگیری‌های انجام شده توسط دو نهادی که وظیفه رسیدگی به درخواست‌های متقاضیان و بازماندگان را دارند، هیچ رویه استانداردی برای استقرار دولت وجود نداشته است. برخی از مطالبات آنها به طور کامل تسویه شد و برخی ناقص بود. گروهی دیگر همچنان منتظر پرداخت یارانه ماه های فروردین و خرداد بودند.

علاوه بر این، افراد جدیدی در لیست دریافت کنندگان حمایت در ماه آگوست حضور دارند. این دسته از شهروندان معترضان و بازماندگانی بودند که در دور اول تحقیقات از سوی وزارت رفاه مشمول مالیات بر درآمد دهم شدند و با درخواست آنها برای دریافت کمک معیشت موافقت نشد.

از این تعداد 40 درصد از کسانی که برای بررسی مجدد اقدام کرده و مدارک لازم را ارائه کرده اند به لیست مشمولان حمایتی اضافه شده اند و امشب به همراه سایرین از حمایت مرداد ماه برخوردار خواهند شد.

در خصوص معوقات حمایتی این گروه، احتمالاً تا تاریخ پرداخت حمایت شهریور ماه تسویه حساب نهایی انجام شود.

از سوی دیگر به موازات این اتفاقات، ثبت نام بازماندگان و معترضان جدید از طریق سامانه های اینترنتی سازمان هدف کمک رسانی و وزارت رفاه ادامه دارد.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما