خبر خوب برای بازماندگان امداد؛ آیا حمایت قابل برداشت است؟

اگرچه قرار بود کمک بازماندگان تا عید غدیر خم پرداخت شود، اما برخی از این افراد می گویند که مزایای آنها نیز همزمان با نه دهم درآمد جامعه پرداخت شده است. اما قابل جابجایی نیست.

به گزارش تجارت نیوز، مرحله سوم یارانه 300 و 400 هزار تومانی 30 تیرماه به حساب سرپرستان خانوار واریز شد. در اطلاعیه سازمان حمایت هدفمندی اعلام شده است که کمک هزینه معیشتی فقط برای شرکای اول تا نهم واریز و قابل برداشت است و کمک هزینه ارث در تاریخ دیگری واریز می شود.

اما بررسی ها نشان می دهد برخی از بازماندگان این پول را همزمان با واریز سود مرحله سوم دریافت کرده اند. اما هیچ کدام از آنها قابل حذف نیستند.

با این حال، دیگران هنوز منتظر پرداخت سود جدید هستند و نمی دانند که آیا آنها در رده های نه اعشاری قرار می گیرند یا دهم. به نظر می رسد دولت در واریز این حمایت ها و واریز حمایت های برخی از بازماندگان و نه برای برخی دیگر اشتباه کرده است.

پشتیبانی فلش را می توان کشید!

در زیر پیام برخی از مخاطبان را می خوانید. افرادی که در لیست بازماندگان قرار داشتند، علاوه بر دریافت کمک فروردین، به سود خرداد یا خرداد و تیر واریز می شدند.

من همچنان در تامین اجتماعی می نشینم، اعتراض کردم که یارانه را قطع کنند، یک میلیون و ۱۰۰ میلیون به من پمپاژ کردند که هنوز نتونستم پیدا کنم.

ما دو ماه واریز داریم (ژوئن و جولای) اما هنوز قابل برداشت نیستیم؟

“ما حمایت گرفتیم، اما نمی توانیم آن را پس بگیریم. وضعیت چگونه است؟”

تا الان دو یارانه به ما داده اند. یکی در اردیبهشت و دیگری در این ماه داده شد. دومی را گرفتیم. اما اولین مورد هنوز قابل حذف نیست.

هنوز حمایت ژوئن قابل برداشت نیست؟

ما بازماندگان یارانه هستیم، این ماه 800 ریخته می شود، اما نمی توان آن را جمع کرد، چرا؟

“حمایت ژوئیه برای من واریز شد و قابل برداشت است. اما پول واریز شده در اردیبهشت همچنان ممنوع است. چرا می توان دومی را حذف کرد و اولی را نه؟”

“حمایت ما از اردیبهشت ماه قطع شده است، ماه گذشته یک نفر 300 تومان ریخت و ممنوع شد، دیشب یک نفر دیگر 300 تومان ریخت که همچنان ممنوع است. با توجه به اعتراض ما اگر قرار نیست حمایت نشویم چرا آیا مبلغی را به عنوان یارانه می ریزند و قابل برداشت نیست؟

“حمایت از آن ماست، اما نمی توان آن را پس گرفت، چرا؟”

به نظر من علاوه بر اولی، دومی هم واریز شده است، کارتی که استفاده می کنم موجودی را نشان نمی دهد، اما به بانک مراجعه کردم تا بگویم مبلغ جدید به حسابم اضافه شده است.

من موفق شدم کمک هزینه تیراندازی را بگیرم اما یارانه ای که در خرداد واریز شده به حساب من است اما قابل برداشت نیست.

Roy Christensen

متخصص اینترنت دانشجو. نینجا فرهنگ پاپ. علاقه مندان پرشور توییتر.

تماس با ما