خدادی: ریکاوری چالش اصلی لیگ 22 – ورزش سوم خواهد بود

کد خبر: 1831974
13 جولای 1401 ساعت 13:22
1.2 هزار بازدید |

0
نقطه نظر

سپاهان از نظر بدنی فصل خوبی داشت.

مربی بدنساز سپاهان معتقد است بزرگترین چالش بدنی تیم ها در فصل آینده «چگونگی ریکاوری بازیکنان» است.

هاشم خدادی، مربی بدنساز فصل گذشته تیم فوتبال سپاهان در گفت و گو با ورزشگاه سی درباره شرایط این تیم در فصل پرفشار گفت: از نظر عوامل بدنی واقعاً فصل خوبی برای بچه های ما بود. که البته با کسب مقام سوم موفق به پایان نرسید. با اینکه 5 روز، 5 روز و 3 روز بازی کردیم. با این حال آنها خیلی خوب بازی کردند. تیم ها همچنین GPS دارند و می توانند بررسی کنند که هر بازیکن در هر بازی چند بازی دارد. نمی دانم چرا باشگاه ها آمار جی پی اس را اعلام نمی کنند، اما از نظر آماری، گئورگی، امید، دانیال، محمد کریمی و … خیلی خوب عمل کرده اند.
وی ادامه داد: یکی از دلایل بحث تمرین و دیگری تجهیزات باشگاهی است که سپاهان با شرایط و امکانات بسیار خوب برای بازگرداندن بازیکنان دارد تا در بهترین شرایط برای مسابقات آماده شوند و ریکاوری کنند. حتی مسئولان سپاهان هم به دنبال بهبود شرایط هستند که نگاه بسیار خوبی است.
برخی از مربیان فکر می کنند زمان کمی برای شروع رقابت وجود دارد. سرمربی سابق بدنسازان تراکتورسازی در پاسخ به این سوال که چالش اصلی باشگاه ها حضور پرقدرت در لیگ 22 است، تصریح کرد: به نظرم مشکلی از نظر بازیکنان وجود ندارد، زیرا آنها خیلی پیشرفت کرده اند. در مقایسه با هفت یا هشت سال گذشته.” آنها دوره خارج از فصل را به خوبی زیر نظر دارند و بدن خود را به خوبی حفظ می کنند. به نظر من حتی اگر لیگ ده روز دیگر شروع شود مشکلی برای بازیکنان پیش نمی آید.
وی سپس به مشکل اصلی اشاره کرد و افزود: تنها مشکل اساسی از نظر من این است که به دلیل زمان کم مسابقات، ریکاوری برای برخی باشگاه ها کار سختی است. گاهی اوقات سفر به شهرهای مختلف در طول فصل سخت است و اگر درست انجام نشود، ریکاوری بازیکنان سخت می شود. خب برخی تیم ها با از دست دادن دو یا سه بازیکن مشکلات زیادی دارند. به نظر من چالش اصلی فاصله کوتاه بین مسابقات و نحوه ریکاوری بازیکنان است.
خدایی که به زودی به همراه ساکت الهامی به دعوت علیرضا مرزبان برای حضور در کنگره جهانی فیفا به آلمان سفر می کند، ضمن طرح درخواستی از فدراسیون درباره این رویداد گفت: کنفرانس هایی که در داخل ایران برگزار می شود معمولا با حضور استادان درجه یک برگزار می شود. ..چیزی ندارن ولی کنفرانسی که آقای مرزبان در آلمان برگزار میکنه با حضور برترین مربیان دنیا برگزار میشه و به احتمال زیاد از دانش مربیانی مثل گواردیولا و ونگر و … استفاده میکنه. . این یک نعمت بزرگ برای ما است.
و در قسمت آخر سخنانش گفت: امیدوارم بتوانیم در این رویداد شرکت کنیم، چون زمان کمی برای گرفتن ویزا داریم. از روابط بین الملل فدراسیون می خواهم که در اخذ ویزای رفتن به آلمان به ما کمک کنند تا این فرصت فوق العاده را از دست ندهیم.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما