خدای من تنها طلای ایران در کشتی آزاد در رم – ورزش سوم

کد خبر: 1836168
مرداد 9 1401 ساعت 23:17 |
4.2 هزار بازدید |

1
نقطه نظر

کسب 3 مدال دیگر توسط مترجمان مستقل ایرانی

نوجوانان آزاد ایران در 5 وزن دوم رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان موفق به کسب 3 مدال رنگارنگ شدند.

به گزارش “ورزش سه”، رقابت های کشتی فرنگی نوجوانان جهان در رم ایتالیا با فینال و رده بندی پنج به پایان رسید و 4 کشتی گیر ایرانی به مصاف رقبای خود رفتند که در نهایت موفق به کسب یک مدال شدند. طلا و یک نقره و صاحب یک مدال برنز شد تا تیم ایران با کسب دو مدال طلا، یک نقره و دو برنز به کار خود در این رقابت ها پایان دهد.
و اولین نماینده ایران در رقابت های امشب امیرمحمد نوازی بود که با شکست مقابل دومینیک مونارتو آمریکایی از رسیدن به فینال وزن 45 کیلوگرم بازماند و امشب برای کسب مدال برنز به مصاف آرمان هاروتونیان ارمنی و مقام سومی نوجوانان اروپا می رود. نماینده کشورمان در ابتدای کار در حالی که قصد کشتن حریف را داشت به هارویونیان پای داد تا در کمتر از 40 ثانیه ضربه فنی به او وارد شود و از مدال باز ماند.
محمدرضا عیسدی که با سه پیروزی متوالی مقابل کشتی گیرانی از مولداوی، قرقیزستان و آذربایجان به فینال وزن 51 کیلوگرم راه یافت، برای کسب مدال طلا با نایب قهرمان سال گذشته همین رقابت ها یعنی لوک لیلدال آمریکایی روبرو شد. در ابتدا و در حمله الاسدی پای نماینده ایران برای از دست دادن یک امتیاز از فرش خارج شد. برعکس بعد از چند ثانیه اتفاق افتاد تا نتیجه 1-1 شود. کشتی گیر آمریکایی در آخرین ثانیه های نیمه اول توانست با یک ضربه مچ پای عیسی را از روی فرش خارج کند تا نیمه اول با برتری 2-1 به پایان برسد. اما در وقت دوم نماینده کشورمان به دلیل کامل نبودن پای خود سه بار شکست خورد و در یکی از این موارد یک بار فیوز پیچ خورد تا در نهایت با نتیجه 10-1 شکست خورد و در یک ضربه متوقف شد. فینال مانند قهرمانی آسیا و به اندازه کافی با مدال نقره.
دیگر بازیکن ایرانی در وزن دوم پنجگانه ابراهیم الهی بود که در چهار دیدار از جمله دیدار حساس نیمه نهایی مقابل حریف هندی پیروز شد و به فینال وزن 60 کیلوگرم راه یافت. الهی برای قهرمانی در این مسابقات به مصاف بلال شریف اولو از قرقیزستان و قهرمان نوجوانان آسیا رفت. در حالی که الهی با 30 ثانیه اخطار دریافت کرد، با انجام حریف با یک دست و یک پا چهار امتیاز از دست داد و در 30 ثانیه هیچکس امتیازی برای تاخیر 5 بر صفر کسب نکرد، اما اعتراض مربیان ایرانی به هوادار محاسباتی ارائه کردند. حریف با 2 امتیاز و اختلاف تا 3 امتیاز. در ادامه کشتی، الهی موفق شد با یک قدم پای حریف را بیرون بیاورد و در آخرین ثانیه های وقت اول او را در اثری به خاک بسپارد که البته این بار اعتراض مربیان ایرانی است. خدای من دو نکته نماینده کشورمان در وقت دوم با حذف امتیازات حریف را به خاک سپرد تا دو امتیاز دیگر کسب کند تا اگرچه در ثانیه های پایانی به دلیل پسرفت اخطار دریافت کرد اما در نهایت با نتیجه 5 بر 4 به برتری رسید. در این مسابقات تنها مدال و طلای ایران را کسب کنند.
آخرین دیدار کشتی فرنگی ایران در مسابقات قهرمانی نوجوانان جهان توسط عرفان علی زادی برگزار شد که در وزن 92 کیلوگرم موسی آرسونکایف مجارستانی را شکست داد. حریف علیزاده در این مرحله واروژان هاوانسیان ارمنی بود. نماینده کشورمان در ابتدا موفق شد حریف را دفع کند و یک بار پای خود را بیرون آورد که با اخطار همراه بود تا 4 بر صفر تیم را پیش ببرد. در ادامه علیزاده بار دیگر حریف را دفن کرد و با ضربه کلیدی او را روی پل زد تا با ضربه فنی به مدال برنز برسد.

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما