خرید ملک در ترکیه️ خرید خانه و آپارتمان در ترکیه با مناسب ترین قیمت

با همراهی مشاوران شرکت پرشیا هومز می‌توانید تمامی آگاهی‌های لازم را برای خرید ملک در استانبول و خرید آپارتمان در استانبول به دست آورید و بهترین املاک استانبول را با مناسب‌ ترین قیمت‌ها خریداری کنید. بر اساس آخرین قوانین خرید ملک ترکیه سرمایه گذاران خارجی می توانند تنها با 400 هزار دلار خرید ملک و آپارتمان، در خواست خود را مبنی بر اخذ تابعیت ترکیه اعلام نمایند. البته بهتر است این را بدانید که نیاز نیست یک ملک به این مبلغ بخرید، بلکه می‌توانید چندین ملک بخرید که مجموع قیمت آن ها به حد نصاب مورد نظر برسد. شما می بایست در یکی از این املاک اقامت کرده و می توانید مابقی را برای کسب درآمد اجاره دهید. پروسه اخذ پاسپورت ترکیه از طریق خرید ملک معمولا طی 65 تا 80 روز انجام می شود. قیمت مسکن در ترکیه در امسال با افزایش 30.6 درصد به طور متوسط به ازای هر متر مربع 502 دلار آمریکا می باشد.

  • برای همین بیشترین متقاضیان رو همسایه های همجوار ترکیه تشکیل می دن که به دنبال این هستن که شرایطخودشون رو بهتر کنن و موفق به اخذ پاسپورت ترکیه بشن.
  • بر خلاف تصور عموم، بخش آسیایی استانبول کیفیت زندگی و  قیمت خانه نسبت به بخش اروپایی استانبول بهتر است.
  • از نظر آب و هوای معتدل ازمیر، طبیعت زیبا و بکر آن سبب شده تا بسیاری از اتباع خارجی درصدد اقامت در این شهر باشن.

بعد از اتباع کشور عراق، شهروندان کشور ایران با خرید ۵۵۷ واحد مسکونی و بعد از ایران شهروندان کویت با خرید ۳۷۸ خانه و سپس آلمان با ۳۴۱ و روسیه ۳۳۶ واحد مسکونی رتبه های بعدی را به خود اختصاص دادن. پروژه ی Volna life از شرکت Halken یک پروژه آپارتمانی است که در منطقه اسکله در شهر فاماگوستا در قبرس واقع شده است . دریافت مجوز کار از طریق کارفرما به این صورت است که باید حتما خرید ملک در استانبول استخدام رسمی شوید و کارفرما هم به صورت ماهانه شما را بیمه کند. در این صورت، شما می‌ توانید با ارائه مدارک استخدامی خود به اداره کار و امور اجتماعی ترکیه، اجازه کار در این کشور را به صورت رسمی دریافت کنید. امکان تحصیل رایگان برای متقاضی و همسر و فرزندان وی در کشور ترکیه وجود خواهد داشت. در این لینک می توانید قیمت خانه های ترکیه و شرایط خرید آن ها را مشاهده کنید.

قوانین خرید ملک در ترکیه در سال 2023 چیست؟

در شهرهای کوچک تر ترکیه شما به پول ایران می توانید با حدود مبلغ 800 میلیون تومان خونه بخرید. این در حالی هستش در صورتی که شما بخواهید در محله متوسط تهران اقدام به خرید خانه ای به همان مساحت و شراط کنید حداقل مبلغی که باید پرداخت کنید بالای 8 میلیارد بدید. به طور کلی اگر بخواهیم آمار جامعی در خصوص خرید خانه در ترکیه بدیم باید بگیم که در طی اکتبر ماه در سراسر ترکیه آمار خرید ملک به عدد ۱۴۶ هزار و ۵۳۶ واحد مسکونی رسیده. البته آمار خرید و فروش ملک در ترکیه در برخی از شهرها به نسبت شهرهای دیگر بسیار بالاتر هستش. از اونجایی که شما با قوانین کشور ترکیه آشنا نیستید به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که قصد قطعی برای این کار را داشتید با یک موسسه معتبر اقدام به خرید ملک کنید.

خرید ملک در ترکیه

در حالی که ترکیه، امسال با فروش املاک و مستغلات بیش از ملک برای خارجی ها، نسبت به سال 2021 ، در حال رسیدن به یک رکورد منحصر به فرد است. یکی از موارد مهم در زمینه خرید ملک در ترکیه این است که شما باید از ارتش این کشور در رابطه با منطقه‌های تحت پوشش نظامی آن استعلام بگیرید. بخاطر اینکه اگر شما در مناطق تحت پوشش این کشور املاک و یا مستغلات خریداری کنید، دولت خانه خریداری شده توسط شما را مصادره خواهد کرد و پول پرداختی بابت آن را تحت هیچ عنوانی در مسیر استرداد قرار نخواهد داد.

پروژه های ارزان قیمت

همچنین مناطقی که گردشگری در آن‌ها زیاد است شما می‌توانید ملکی را خریداری کرده و سپس به گردشگران اجاره دهید و از طریق سرمایه خوبی کسب کنید. شما می‌توانید با شماره تماس‌های گروه مشاوران پرشیا هومز بگیرید و شرایط خود را از خرید ملک توضیح دهید. موارد بسیار زیادی وجود دارد که از قبل مشاوران ما از شما می‌پرسند و شما را برای انتخاب دقیق و مطمئن راهنمایی می‌کنند. پس از قطعی شدن بودجه‌ای ایستمون که برای این کار در نظر گرفتید و طبق نظر شما، کارشناس حاضر در استانبول به املاکی که باشرایط شما متناسب هستند، سر زده و به صورت آنلاین برای شما فیلم و عکس تهیه می‌کند. نکته مهم در مورد خرید خانه در استانبول چه خرید آپارتمان در استانبول باشد و چه خرید ویلا در استانبول، وجود دارد و آن هم این است که هر چه خانه به دریای سیاه و دریای مرمره نزدیک‌تر باشد، قیمت خرید خانه افزایش می‌یابد.

سپس باتوجه به اطلاعت بدست آمده و هدف خود از خرید ملک در ترکیه (زندگی ، سرمایه گذاری ، اجاره و غیره) شهر و منطقه مناسب با شرایط و بودجه خود را انتخاب کنند. فرد خریدار ایرانی باید قوانین و تبصره های لازم در این موضوع را بداند. طبق تبصره موجود در قوانین ترکیه به شماره ۳۵ قانون املاک و اراضی به شماره ۲۶۴۴ فقط بخشی از مهاجران خارجی امکان خرید ملک در ترکیه در سال 2023 را دارند که ایران جزء این کشور هاست. ضمن اینکه کسی که زمین میخرد تا ملک بسازد، باید طی ۲ سال این کار را انجام دهد.

آیا خرید ملک در ترکیه منجر به اخذ پاسپورت می شود؟

در این صورت می توانید به سراغ تمدید اقامت ترکیه با خرید خانه بروید. با این کار، نوع اقامت و ویزای شما تغییر پیدا می‌کند و می توانید با توجه به نوع خانه خریداری شده، اقامت موقتی یا دائم این کشور را به دست بیاورید. اگر شما ملکی را خریداری کنید که به هر دلیلی ارزشی کمتر از 400 هزار دلار آمریکا دارد، دولت ترکیه به شما اقامت موقتی 5 ساله و بدون امکان تمدید را اعطا می‌کند. شما در این مدت فرصت دارید که ارزش املاک و مستغلات خریداری شده خود را به بیش از چهارصد هزار دلار آمریکا برسانید.

کم نیستند کسانیکه در بازار ملک ترکیه متضرر شده اند و گاهاً بخش زیادی از سرمایه خود را از دست داده اند. اگر پای صحبت آنها بنشینید، تنها از ضرر خرید ملک در ترکیه میگویند ولی از اینکه خود در این مسیر چقدر مقصر بوده ان، هرگز سخنی به زبان نمی آورند. به صراحت میتوان گفت که ریشه اصلی این مسئله در عدم اشراف به اطلاعات کامل خریداران به قوانین و عدم استفاده از وکیل و مشاور املاک خبره و امین در طول پروسه خرید ملک در ترکیه نهفته است. چندین شهر را میتوان در لیست ارزانترین شهر ترکیه برای خرید خانه جای داد که از آن جمله میتوان به شهرهای آلتینکوم، ترابزون و دالامان اشاره کرد. بنابراین، می توانید مطمئن باشید که اگر تصمیم به فروش ملک خود در چند سال آینده داشته باشید، ارزش آن بیشتر از آنچه امروز خواهید پرداخت خواهد شد.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما