خرید و اندازه

[ad_1]

این سوال نه تنها محدودیت جغرافیایی دارد، بلکه در انواع کالاها عمومیت دارد. حوزه ابزار نیز از این قاعده مستثنی نبوده و انتخاب مناسب برای پروژه همواره به عنوان یکی از چهار کارفرما و پیمانکار ساختمانی به حساب می آید.

میلگرد اصفهان و ابهر میلگرد یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین آسیاب های موجود در بازار هستند که حتماً سازندگان نام آنها را شنیده اند. اگرچه میلگرد ذوب آهن اصفهان نماینده کالای با کیفیت و ملگرد سیادن ابهر نماینده کالای ارزان است، اما این به معنای گرانی میلگرد اصفهان یا بی کیفیت بودن میلگرد ابهر نیست.

در این مقاله، یک بار این 2 نقطه عطف را بر اساس 5 عامل کلیدی مقایسه می کنیم:

. کدام یک بزرگتر است؟ میلگرد ابهر یا میلگرد اصفهان؟

برای مقایسه میزان تولید این 2 میلی گرم باید ردیابی سازندگان این گیاهان را انجام داد و البته در زمینه تولید نیز کارخانه اصفهان به میدان آمده است. کارخانه ذوب یکی از قدیمی ترین کارخانه های فولاد ایران است که پروژه ساخت آن در سال 1346 آغاز و در سال 1350 به پایان رسید. اولین هزاره های این کارخانه در دهه 50 و در زمانی که آروماهر نام داشت به بازار عرضه شد.

در مقابل، کارخانه سیادن ابهر اولین تولید کننده در استان زنجان است که در سال 1385 شروع به کار کرد. این شرکت در سال 1391 توسط شرکت دیگری به نام عتیق آذر سهند استخدام شد و امروزه به نام میاگرد صیادان یا میلگرد عتیق آذر سهند میلگرد ابهر در بازار شناخته می شود.

در زیر اینفوگرافی مهم ترین ویژگی های این 2 کارخانه مشخص شده است. اگر قصد خرید از یک کارخانه را دارید، به فاصله هر یک از این کارخانه ها تا پروژه های خود بسیار دقت کنید تا ببینید آیا این روش خرید برایتون ارزان است یا خیر.

آسرون

. اندازه آهن میلگرد بیشتر است یا میلبرد؟

جدا بودن از اشاره گر قیمت میلگارد ابهراز نظر تنوع سایزها و همچنین ترازوهای داربست به نفع کارخانه سیادن، سنگین تر است. این کارخانه هزاره های خودش را دارد آ2 و آ3 تولید می کند، با این حال، به تنهایی آاصفهان 3 میل در بازار موجود است. البته اگر اتو ملایم یا ساده باشد آ1 نیز در اندازه های مختلف و به صورت گیره و شاخه تولید می کند. در جدول زیر سایزها و گریدهای مختلف ذوالبهان و ابهر مقایسه شده است:

مقایسه اندازه و درجه میلگرد ابهر و میلگرد اصفهان

رديف

نام کارخانه

نمرات محصول

اندازه (میلی متر)

1

عتیق آذر سهند (سیادان ابهر)

A2

8 تا 12

A3

12 تا 25

2

ذوبآهن اصفهان

A1

12 تا 36

A3

12 تا 32

. ابهر سنگینتر میلگار است یا اصفهان میلگار؟

این موضوعی است که همیشه ارزش کمتری دارد قیمت میلگرد اصفهان این یک قانون کلی نیست. با گذشت زمان تغییر در سیاست قیمت گذاری کارخانجات، افزایش تولید، قیمت سنگ آهن و قیمت فولاد منجر به شکافی بین ارزش محصولات فولادی که کم و بیش یکسان است و ارزش از کارخانه هایی که همیشه از کارخانه های دیگر پایین ترند.روزهای قبل از او. در جدول زیر وزن سایزهای رایج کارخانه های ارزن و عتیقه آذر سهند با:

مقایسه میلگارد آ3 ابهر و ذوبآهن

اندازه مسافت پیموده شده (میلی متر)

وزن یک شاخهکیلوگرم)

ذوبآهن

ابهر

جدول وزن میانگین

12

11

10.5

10.7

14

15

14.2

14.6

16

19

18.7

18.9

18

24

23.5

24

20

32

29.4

29.7

22

36

35.2

35.6

25

47

44.9

46.2

همانطور که از جدول بالا مشاهده می کنید، مهم ترین عامل در تعیین قیمت یک شاخه، قیمت هر کیلوگرم است. از آنجایی که ممکن است قیمت کارخانه بالاتر از قیمت کارخانه به ازای هر کیلوگرم نسبت به کارخانه دیگر باشد اما وزن هر شاخه از آن شاخه، خرید بیش از یک حداقل باشد.

آسرون

. کیفیت اصفهان برتر است یا بهتر؟

همیشه این فرضیه وجود دارد که در حالی که کالاها شهرت و اعتبار زیادی دارند، باید کیفیت بالاتری نیز داشته باشند. گاهی این تناقض ثابت می شود اما در مورد اصفهان نمی توان آن را ثابت کرد. چرا قدیمی ترین تولیدکننده ایران محصولات خود را به کشورهای مختلف صادر می کند و این به معنای همراهی اصفهان با تمام استانداردهای جهانی مانند DIN و EN، مسابقات.

البته میلگارد ابهر نیز بر اساس استاندارد ملی ایران است INSO 3132 تولید می شود که خود استاندارد، بالاترین استاندارد بین المللی در زمینه تولید است. در عین حال وزن این میلی‌گرم در وزن بازو، وزن زیر بغل در نظر گرفته می‌شود، یعنی از کیفیت خوبی برخوردار است.

. با کدام یک از نکات من مخالف هستید؟ میلگرد ابهر یا میلگرد اصفهان؟

هر 2 میلی گرم ابهر و ذوب آهن را می توان به صورت حضوری، آنلاین، از کارخانه و بورسیه خریداری کرد. تفاوت اصلی در اینجا این است که تمام اندازه های ارزن معمولا در بازار موجود است، اما می توان با خرید از کارخانه یا بورسیه، برنامه زمانی را با برنامه زمانبندی پروژه خود به این کارخانه ارسال کرد.

از سوی دیگر، ممکن است در مواقعی نتوانید بازار یا بورسیه تحصیلی برای اندازه های چند هزار ساله پیدا کنید یا کارخانه در دسترس نباشد. خرید ابزار از خرده فروشان آنلاین راهی برای رهایی از این مشکلات است. کارشناسان فروش عصرون در صورت عدم وجود سایز به شما کیفیت پستی مانند اره مویی را معرفی می کنند و ارسال نوار را با برنامه شما هماهنگ می کنند. قیمت آهن در عصرون فقط مسئله زمان است که بتوانید از عادلانه بودن آن مطمئن شوید.

[ad_2]

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما