خشم بایدن از فرمانداران تگزاس و فلوریدا که مهاجران را در سرتاسر کشور آواره کردند

صادر شده در: میانگین:

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا، روز پنجشنبه به خاطر فرستادن دو شهروند ونزوئلایی غیرقانونی از تگزاس به سه مارتا واینیارد، ماساچوست، جایی که جمهوری خواهان در آستانه انتخابات میان دوره ای نوامبر در حال رسیدگی به مسائل مهاجرت هستند، اعتبار گرفت.

حدود 50 مهاجر، از جمله کودکان، چهارشنبه در جزیره فرود آمدند، جایی که او تابستان را در میان روسای جمهور دموکرات از جان اف کندی گرفته تا بیل کلینتون گذراند، و باراک اوباما، رئیس جمهور سابق، دارای ملکی است.

دیلان فرناندز، یک قانونگذار ایالتی گفت: “مهاجران با پروازهای چارتر از تگزاس در تاکستان مارتا پیاده می شوند. بسیاری نمی دانند کجا هستند. آنها می گویند به آنها گفته شده است که مسکن و شغل خواهند داشت.”

نیم روز بعد، دو اتوبوس تگزاس نیز ده‌ها مهاجر را در مقابل اقامتگاه معاون رئیس‌جمهور کامالا هریس در واشنگتن، به عنوان بخشی از عملیات پنج ماهه گرگ ابوت، فرماندار جمهوری‌خواه تگزاس برای تحت فشار قرار دادن دموکرات‌ها در مورد مسئله مهاجرت، قرار دادند.

دیسانتیس روز پنجشنبه در یک رویداد رسمی در فلوریدا گفت: “ما یک ایالت محافظت شده نیستیم… ما به تسهیل این انتقال کمک خواهیم کرد تا بتوانید به مراتع سبزتر بروید.”

او گفت: «در فلوریدا، ما آنچه را که در مرز جنوبی اتفاق می‌افتد بسیار جدی می‌گیریم.

رئیس جمهور جو بایدن از این حرکت انتقاد کرد زیرا جمهوری خواهان “با مردم سیاست می کنند”.

بایدن پنجشنبه شب در یک مراسم کنگره اسپانیایی گفت: «کاری که آنها انجام می دهند به سادگی اشتباه است. “او آمریکایی نیست. او بی پروا است.”

انتقال هزاران مهاجر

این اقدامات در حالی انجام شد که دیسانتیس و ابوت، دو تن از برجسته‌ترین و مبارزترین حاکمان جمهوری‌خواه کشور، به دنبال برجسته کردن موضوع ده‌ها هزار مهاجری بودند که هر ماه از مرزهای جنوبی به ایالات متحده عبور می‌کنند.

ابوت که ایالتش مقصد شماره یک اکثر مهاجرانی است که از مکزیک عبور می کنند، از ماه آوریل حدود 10000 نفر از آنها را به شمال، عمدتا به واشنگتن، شیکاگو و نیویورک فرستاده است. این شهرها خود را «محفظه» برای مهاجران اعلام کرده اند – به این معنی که آنها به سادگی به دلیل نداشتن وضعیت قانونی به عنوان مهاجر دستگیر نخواهند شد.

با این حال، اکثر کسانی که جابجا شده اند، پس از درخواست رسمی پناهندگی تا بررسی پرونده هایشان، توسط مقامات مرزی اجازه داده شده در کشور بمانند.

فرماندار تگزاس که به دنبال انتخاب مجدد در ماه نوامبر است، پنجشنبه گفت که معاون رئیس جمهور هریس مدعی است که مرز امن است و وجود بحران مهاجرت را انکار می کند.

او در توییتر نوشت: «ما مهاجرانی را به حیاط خلوت او می فرستیم تا از دولت بایدن بخواهیم کارش را انجام دهد و مرزها را ایمن کند.

سیاست مهاجرت

دیسانتیس، همچنین در مبارزات انتخاباتی مجدد خود، از ابوت، که همچنین یکی از نامزدهای اصلی برای نامزدی ریاست جمهوری تحت پرچم جمهوری خواهان در سال 2024 است، حمایت کرد.

چارلی کریست، دموکراتی که دیسانتیس را برای فرمانداری فلوریدا به چالش می کشد، گفت که فرستادن مهاجران به تاکستان مارتا یک حرکت کاملا سیاسی است.

کریست در توییتر نوشت: فلوریدا 12 میلیون دلار خرج می کند تا کودکان بی گناه مهاجر را از ایالت ما خارج کند، در حالی که این پول می تواند برای کمک به ساکنان فلوریدا و کاهش هزینه ها صرف شود.

تنها کاری که رون دسانتیس انجام می‌دهد، کسب امتیاز سیاسی و دادن گوشت قرمز به پایگاه خود در رقابت مخفیانه‌اش برای ریاست‌جمهوری است.»

کریستینا بوچو، سخنگوی DeSantis، جامعه Martha’s Vineyard را مورد تمسخر قرار داد که از تلاش برای اسکان و غذا دادن به مهاجران خبر داده است.

او در توییتر نوشت: “مردم تاکستان مارتا به طور عمده از مهاجرت غیرقانونی حمایت می کنند و خواستار تنوع بیشتر هستند. فرماندار دیسانتیس به اندازه کافی مهربان بود تا خواسته های آنها را برآورده کند.”

او گفت: «ممکن است در عمارت اوباما فضایی برای ده ها بیگانه غیرقانونی وجود داشته باشد.

(AFP)

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما