خشکسالی شدید، ذوب یخچال ها و جنگل زدایی آمریکای لاتین و دریای کارائیب را تحت تاثیر قرار داده است

در آن وضعیت آب و هوا در آمریکای لاتین و دریای کارائیب 2021و سازمان جهانی هواشناسی (WMO) پیامدهای گسترده ای را برای اکوسیستم ها، امنیت غذا و آب، سلامت انسان و فقر برجسته می کند.

پتری، دبیر کل سازمان جهانی تجارت، گفت: «این گزارش نشان می‌دهد که مخاطرات آب‌وهواشناسی، از جمله خشک‌سالی، موج گرما، امواج سرما، طوفان‌های استوایی و سیل، متأسفانه منجر به تلفات جانی، آسیب شدید به تولید محصولات و زیرساخت‌ها، و جابجایی مردم شده است.» . طلاس.

تغییرات آب و هوایی تشدید می شود …[has] دهه های متوقف شده پیشرفت – کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب

عقب نشینی یخ

تغییرات آب و هوایی سیستم های حیاتی منطقه را تهدید می کند، که در حال حاضر به شرایط بحرانی نزدیک می شوند که احتمالاً خسارات جبران ناپذیری به بار می آورند.

این گزارش نشان داد که از دهه 1980، یخچال های طبیعی در آندهای استوایی 30 درصد یا بیشتر از مساحت خود را از دست داده اند – با روند تعادل جرم منفی در طول دوره رصدی 1990-2020.

در پرو، برخی بیش از 50 درصد از مساحت خود را از دست داده اند.

عقب‌نشینی یخچال‌ها و کاهش توده یخچال‌های طبیعی خطر کمبود آب را برای مردم آند و اکوسیستم‌های آن‌ها افزایش می‌دهد.

برای بسیاری از شهرهای آند، ذوب شدن یخچال ها نشان دهنده از دست دادن یک منبع مهم آب شیرین است رئیس سازمان جهانی هواشناسی (WMO) گفت: در حال حاضر برای مصارف خانگی، آبیاری و برق آبی استفاده می شود.

جنگل زدایی و باران های خطرناک

بر اساس این گزارش، میزان جنگل‌زدایی در جنگل‌های آمازون برزیل نسبت به میانگین سال‌های 2009 تا 2018 دو برابر شده و به بالاترین سطح خود از سال 2009 رسیده است.


22-09-2021_WMO_Brazil.jpg Caption دماهای بالاتر به معنای تغییرات شدید آب و هوایی است، از جمله باران سیل آسا که این طوفان بر فراز بزرگراه دوترا در Cachoeira Paulista، ایالت سائوپائولو، برزیل نشان می دهد.

سازمان جهانی هواشناسی / Caio Graco

22-09-2021_WMO_Brazil.jpg Caption دماهای بالاتر به معنای تغییرات شدید آب و هوایی است، از جمله باران سیل آسا که این طوفان بر فراز بزرگراه دوترا در Cachoeira Paulista، ایالت سائوپائولو، برزیل نشان می دهد.

حدود 22 درصد از مساحت جنگل در سال گذشته در مقایسه با سال قبل از بین رفت – ضربه ای به محیط زیست و کاهش تغییرات آب و هوایی.

این مقام ارشد WMO گفت: «در آمریکای جنوبی، تخریب مداوم جنگل‌های بارانی آمازون با توجه به نقش جنگل در چرخه کربن، نگرانی اصلی برای منطقه و همچنین برای آب و هوای جهانی است.

در حالی که، رکوردشکنی بارندگی سال گذشته باعث سیل و رانش زمین شد این امر باعث مرگ صدها نفر، تخریب یا آسیب دیدن ده ها هزار خانه و آواره شدن صدها هزار نفر شد.

سیل و رانش زمین تنها در ایالت های باهیا و میناس گرایس برزیل منجر به خسارت 3.1 میلیارد دلاری شد.

افزایش سطح دریا

سطح دریاهای منطقه ای با سرعت بیشتری نسبت به هر جای دیگری افزایش یافته است در جهان، به ویژه در امتداد سواحل اقیانوس اطلس آمریکای جنوبی در جنوب خط استوا، اقیانوس اطلس شمالی نیمه گرمسیری و خلیج مکزیک.

افزایش سطح دریا سفره های آب شیرین را آلوده می کند، سواحل را فرسایش می دهد، مناطق کم ارتفاع را زیر آب می برد و خطر طوفان را افزایش می دهد و ساکنان ساحلی را تهدید می کند.

آقای تالاس هشدار داد: “انتظار می رود افزایش سطح دریا و گرم شدن اقیانوس ها همچنان بر معیشت ساحلی، گردشگری، سلامت، غذا، انرژی و امنیت آب، به ویژه در جزایر کوچک و کشورهای آمریکای مرکزی تاثیر بگذارد.”


بچه‌ها به دنبال تکه‌های چوب می‌گردند تا به والدینشان کمک کنند تا خانه‌شان را پس از بادهای شدید طوفان یوتا در نیکاراگوئه، بازسازی کنند.

© یونیسف / Inti Ocon / AFP-Services

بچه‌ها به دنبال تکه‌های چوب می‌گردند تا به والدینشان کمک کنند تا خانه‌شان را پس از بادهای شدید طوفان یوتا در نیکاراگوئه، بازسازی کنند.

خشکسالی

به طور کلی، در آمریکای جنوبی، شرایط خشکسالی منجر به کاهش 2.6 درصدی در برداشت غلات 2020-2021 نسبت به فصل قبل شد.

به اصطلاح خشکسالی عظیم در مرکز شیلی که 13 سال به طول انجامید است طولانی ترین خشکسالی منطقه در هزار سال اخیر.

علاوه بر این، خشکسالی چند ساله در حوضه پارانا-لا پلاتا که بدترین خشکسالی از سال 1944 است، مناطق مرکزی و جنوبی برزیل، بخش هایی از پاراگوئه و بولیوی را تحت تأثیر قرار می دهد.

خسارات کشاورزی ناشی از آن، مانند کاهش تولید سویا و ذرت، ممکن است باعث شود تاثیر بر بازارهای جهانی محصولات زراعی.

پیشرفت در برابر فقر متوقف شد

ماریو سیمولی از کمیسیون اقتصادی آمریکای لاتین و کارائیب گفت: «تشدید تغییرات آب و هوایی… نه تنها بر تنوع زیستی منطقه تأثیر گذاشته است، بلکه چندین دهه پیشرفت در برابر فقر، ناامنی غذایی و کاهش نابرابری در منطقه را متوقف کرده است» (ECLAC). ).

این گزارش که چگونگی تأثیر منفی آب و هوای شدید بر سلامت انسان و اکوسیستم‌های طبیعی را تشریح می‌کند، می‌تواند خط‌مشی‌ها و تصمیم‌گیری‌های اقلیمی را راهنمایی کند.

مهم نیست که چگونه آن را می گیرید، کار باید توسط علم اطلاع رسانی شوداو تایید کرد.

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما