خطر قرار گرفتن در معرض گرما برای بیماران قلبی

گرما ممکن است خطر حمله قلبی را در برخی از بیماران قلبی که داروهای خاصی مصرف می کنند افزایش دهد.

دوری از گرما همیشه توصیه خوبی است و تحقیقات جدید نشان می دهد که دوری از گرما ممکن است به ویژه برای افرادی که از داروهای قلبی عروقی خاصی استفاده می کنند بسیار مهم باشد.

برای افراد مبتلا به بیماری عروق کرونر قلب، بتا بلوکرها می توانند بقا و کیفیت زندگی را بهبود بخشند، در حالی که آسپرین و سایر داروهای ضد پلاکت می توانند خطر حمله قلبی را کاهش دهند.

نتایج مطالعه جدید نشان داد که در میان افرادی که حملات قلبی غیرکشنده مرتبط با هوای گرم داشتند، بخش قابل توجهی از آنها از این داروهای قلبی استفاده می کردند.

یک مطالعه 14 ساله در آگسبورگ، آلمان نشان داد که بیمارانی که داروهای ضد پلاکت، مسدودکننده های بتا یا هر دو مصرف می کنند، به طور قابل توجهی در معرض خطر حملات قلبی غیر کشنده در روزهای گرم هوا هستند. در این مطالعه 2494 شرکت‌کننده که در طول ماه‌های هوای گرم (مه تا سپتامبر) بین سال‌های 2001 تا 2014 دچار حمله قلبی غیرکشنده شده بودند، مورد ارزیابی قرار گرفت.

در تحقیقات قبلی، محققان نشان دادند که قرار گرفتن در معرض گرما یا سرما احتمال حملات قلبی را افزایش می دهد و آنها محاسبه کردند که با افزایش دمای جهانی 2 تا 3 درجه سانتیگراد، میزان حملات قلبی ناشی از گرما افزایش می یابد.

محققان با مقایسه قرار گرفتن در معرض گرما در روز حمله قلبی با روزهای مشابه هفته در همان ماه، داده ها را به گونه ای تجزیه و تحلیل کردند که به بیماران این امکان را می داد تا به عنوان کنترل خود عمل کنند. این به این معنی است که اگر فردی در سومین پنجشنبه ماه ژوئن دچار حمله قلبی شود، محققان قرار گرفتن در معرض دمای آن روز را با قرار گرفتن در معرض دما در سایر پنجشنبه های “کنترل” در ژوئن مقایسه کردند.

کای چن، دانشیار دپارتمان اپیدمیولوژی (بهداشت محیطی) در دانشکده بهداشت عمومی ییل و نویسنده ارشد این مطالعه گفت: بیمارانی که این دو دارو را مصرف می کنند در معرض خطر بیشتری هستند، بنابراین باید در طول موج گرما اقدامات احتیاطی انجام دهند. مطالعه.

وی افزود: این اقدامات احتیاطی شامل راهکارهای سرمایشی مانند استفاده از تهویه مطبوع یا حضور در مراکز عمومی با دستگاه خنک کننده است. عوامل محیطی خارجی مانند آلودگی هوا و هوای سرد می توانند باعث حمله قلبی شوند. شواهد فزاینده نشان می‌دهد که هوای گرم نیز می‌تواند این تهدید را ایجاد کند، اما اپیدمیولوژیست‌ها همچنان در تلاش هستند تا گروه‌هایی از افراد را که در برابر این افراط‌های محیطی آسیب‌پذیرتر هستند شناسایی کنند.

نتایج این تحقیق نشان داد که مصرف داروهای ضد پلاکت با افزایش خطر 63 درصدی همراه بود در حالی که بتا بلوکرها تا 65 درصد افزایش یافت و افرادی که هر دو دارو را مصرف کردند 75 درصد افزایش خطر داشتند.

این مطالعه ثابت نمی کند که این داروها باعث حمله قلبی می شوند و همچنین افراد را در معرض حملات قلبی قرار نمی دهند. اگرچه آنها ممکن است خطر حملات قلبی ناشی از هوای گرم را افزایش دهند، بیماری قلبی زمینه ای بیماران ممکن است تجویز و افزایش حساسیت به حملات قلبی در هوای گرم را توضیح دهد.

با این حال، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد داروها ممکن است علت باشند. هنگامی که محققان طبق انتظار، بیماران جوانتر (25 تا 59 ساله) را با بیماران مسن تر (60 تا 74 ساله) مقایسه کردند، دریافتند که گروه جوان سالمتر بوده و میزان کمتری برای بیماری عروق کرونر قلب دارند. با این حال، بیماران جوان‌تری که از مسدودکننده‌های بتا و داروهای ضد پلاکت استفاده می‌کردند، بیشتر از بیماران مسن‌تر دچار حملات قلبی ناشی از گرما می‌شدند، اگرچه بیماران مسن‌تر بیماری قلبی بیشتری داشتند.

همچنین شواهد بیشتری یافت شد که این دو نوع دارو ممکن است افراد را بیشتر در معرض خطر قرار دهند: در بیشتر موارد، سایر داروهای قلبی هیچ ارتباطی با حملات قلبی مرتبط با گرما نشان ندادند. البته استاتین ها استثنا بودند. وقتی افراد جوان استاتین مصرف می کنند، خطر حمله قلبی در روزهای گرم سه برابر می شود.

چن گفت: “ما فرض می کنیم که برخی داروها ممکن است تنظیم دمای بدن را دشوارتر کنند، بنابراین قصد داریم این روابط را در مطالعات آینده پیدا کنیم.”

این یافته ها نشان می دهد که با پیشرفت تغییرات آب و هوایی، حملات قلبی ممکن است برای برخی از افراد مبتلا به بیماری های قلبی عروقی خطرناک تر شود.

نتایج این تحقیق در Nature Cardiovascular Research منتشر شده است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما