خلاصه اخبار 12 اوت 2022

این خبر به طور خلاصه از سازمان ملل است.

اوکراین: اولین کشتی کمک‌های سازمان ملل با غلات در شرف پهلوگیری است

برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد روز جمعه اعلام کرد کشتی ای که برای بارگیری گندم اوکراین اجاره کرده بود در حال آماده شدن برای پهلوگیری در یکی از بنادر این کشور در دریای سیاه است.

این اولین محموله کمک های غذایی بشردوستانه تحت ابتکار غلات دریای سیاه به رهبری سازمان ملل خواهد بود که روسیه، اوکراین، ترکیه و سازمان ملل متحد آن را امضا کرده اند.

کشتی اجاره شده WFP به نام Brave Commander روز چهارشنبه آب های استانبول را ترک کرد. حداکثر ظرفیت آن 23000 تن است. در مجموع، آژانس ملل متحد 30000 تن اولیه را خریداری کرد.

WFP در بیانیه ای اعلام کرد که این پیشرفت نشان دهنده “گام مهم دیگری در تلاش ها برای ادغام مجدد غذای اوکراینی در بازارهای جهانی است.”

برنامه جهانی غذا هشدار داده است که اکنون 345 میلیون نفر در 82 کشور با ناامنی غذایی حاد مواجه هستند، در حالی که 50 میلیون نفر در 45 کشور “در آستانه قحطی” هستند.

سازمان جهانی بهداشت درباره ادامه حملات به مراقبت های بهداشتی در اوکراین هشدار داد

آژانس بهداشتی سازمان ملل متحد، سازمان بهداشت جهانی، گزارش داد که با اقامت در اوکراین، تاکنون بیش از 445 حمله به مراکز درمانی در این کشور رخ داده است که منجر به کشته شدن 86 نفر و مجروح شدن 105 نفر شده است.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، این حملات، مراکز بهداشتی، حمل و نقل، پرسنل، بیماران، تجهیزات و انبارها را هدف قرار داده است.

سازمان جهانی بهداشت در آخرین به روز رسانی خود در مورد حملات مراقبت های بهداشتی از زمان تهاجم روسیه در 24 فوریه اشاره کرد که در نتیجه، مراقبت های بسیار مورد نیاز برای آسیب پذیرترین افراد تضعیف شده است.

سازمان بین المللی مهاجرت سازمان ملل گفت که بحران انسانی در اوکراین نیز ادامه دارد و بیش از 6.6 میلیون نفر در داخل کشور آواره شده اند که از پایان ژوئن 300 هزار نفر افزایش یافته است.

به گفته کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان، درگیری همچنین 6.3 میلیون پناهنده ایجاد کرده است، در حالی که پنج و نیم میلیون نفر قبلاً آواره شده اند اکنون به خانه های خود بازگشته اند.

OCHA هشدار می دهد که شکاف بودجه بشردوستانه سازمان ملل بزرگترین است

اکنون هشداری از سوی دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل است که روز جمعه هشدار داد که کسری بودجه امدادی بزرگترین کسری است که تاکنون وجود دارد و حدود 34 میلیارد دلار است.

این خبر در زمانی منتشر می شود که نیازهای جهانی در بالاترین حد خود قرار دارند و تعداد آنها رکورددار است 303 میلیونمردم در سراسر جهان در بحران هستند.

پروژه های امدادی هماهنگ شده توسط سازمان ملل در سال جاری نزدیک به 50 میلیارد دلار هزینه داشته است.

ینس لرکه، سخنگوی UNOCHA گفت، اگرچه تعهدات مالی در بالاترین حد خود – با بیش از 15 میلیارد دلار – بیشتر از بودجه دریافتی است:

بشردوستانه هرگز برای پاسخگویی به این سطح از نیاز فراخوانده نشده‌اند، و آنها این کار را در محیط‌های خطرناک‌تر انجام می‌دهند. بر اساس داده‌های NGO Humanitarian Outcomes، که ما هر ساله برای برجسته کردن این ارقام با آنها همکاری می‌کنیم، افراد بیشتری کشته شده‌اند. بیش از 140 امدادگر در سال گذشته که بالاترین میزان مرگ و میر از سال 2013 است.

آقای لرکه گفت که 203 امدادگر دیگر مجروح و 117 نفر در سال گذشته ربوده شده اند، گفت که همه امدادگرانی که جان باختند به جز دو نفر از کارکنان محلی بودند و این امر خطراتی را که امدادگران ملی اغلب با آن روبرو هستند برجسته می کند.

به یاد فداکاری آنها، روز جهانی بشردوستانه هر ساله در 19 اوت جشن گرفته می شود. موضوع امروز برای امسال «این یک دهکده می‌طلبد» است، تا بر چگونگی همکاری امدادگران از همه ملیت‌ها برای کاهش درد و رنج شدید تمرکز کنیم.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما