خلاصه اخبار 29 ژوئیه 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

با 10 سالگی اردوگاه زعتری، سوری های خسته از جنگ همچنان با آینده ای مبهم روبرو هستند

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان روز جمعه گفت، ده سال از زمانی که اردوگاه زعتری در اردن درهای خود را برای پذیرایی از 80000 آواره سوری باز کرد، اکنون فقر بر تعداد فزاینده ای از ساکنان که با آینده نامعلومی روبرو هستند، تحت تاثیر قرار گرفته است.

او تاکید کرد که افزایش قیمت جهانی غذا و انرژی، که با تهاجم روسیه به اوکراین تشدید شده است، بسیاری از خانواده‌های پناهنده را مجبور کرده است که “برای تامین نیازهای اولیه خود به طور روزانه تلاش کنند.”

علیرغم ارائه کمک های غذایی، درآمد کلی خانوار به سرعت کاهش یافته است، در حالی که سطح فقر به طرز نگران کننده ای در اردوگاه افزایش یافته است.

مددکاران بشردوستانه نیز نگران کودکان زعتری هستند. دومینیک بارتش، نماینده کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل در امان:

تحرک محدود وسایل، فرصت های محدود، و شاید ناامید کننده ترین، فرصت های محدود برای بسیاری از کودکانی که در کمپ به دنیا آمده اند و هرگز محیطی غیر از خود اردوگاه را ندیده اند.”

بر اساس گزارش کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، دو خانواده از هر سه خانواده پناهنده در زعتری می گویند که به ازای هر نفر 92 نفر بدهکار هستند. سنت او گزارش داد که به راهبردهای مقابله ای منفی مانند محدود کردن مصرف غذا یا پذیرش مشاغل پرخطر متوسل شده است.

معامله مواد مخدر تزریقی برای HIV می تواند برای کشورهای در حال توسعه نجات دهد

توافق تاریخی برای تولید داروهای تزریقی HIV ارزان قیمت در 90 کشور در حال توسعه به دست آمد کجاست روز جمعه، UNITAID گفت که اکثریت عفونت ها رخ می دهد.

تولیدکنندگان منتخب قادر خواهند بود نسخه‌های ژنریک کم‌هزینه Cabotegravir (CAB-LA) را مطابق با قراردادی که با شرکت داروسازی ViiV Healthcare منعقد کرده‌اند، توسعه، تولید و عرضه کنند.

این معامله بسیار مهم است زیرا تزریق مواد مخدر فقط هر چند ماه یکبار مورد نیاز است و نیاز به مصرف روزانه قرص ها را از بین می برد که می تواند منجر به انگ و تبعیض شود.

هروه ورهوسل، سخنگوی UNITAID:

“این محصول قرار نیست در دسترس همه باشد، این در درجه اول برای افرادی است که بیشتر در معرض خطر هستند… قیمت این محصول برای یک سال برای مثال در ایالات متحده تقریباً 20000 دلار است که پول زیادی است؛ به همین دلیل است که این این محصول در کشورهای دیگر با درآمد کم و متوسط ​​قابل استفاده نیست.

کشورهای کمتر توسعه یافته، کم درآمد و متوسط ​​و کشورهای جنوب صحرای آفریقا از این معامله سود خواهند برد.

یونایتد گفت که در 90 کشوری که داروی تزریقی در آنها موجود خواهد بود، 80 کشور مجبور به پرداخت حق امتیاز نیستند و 10 سهم کمتر پرداخت خواهند کرد.

UNHCR: لبنان: پناهندگان را از خشونت خیابانی نجات دهید

سرانجام به لبنان، جایی که سازمان ملل متحد علیه تشدید تنش‌ها که به خشونت خیابانی تبدیل شده و پناهجویان هدف قرار گرفته است، صحبت کرده است.

این تحول در پی طرحی به رهبری دولت برای بازگرداندن هزاران پناهنده سوری در ماه و بحران اقتصادی عمیق مداوم در لبنان صورت گرفت.

کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان این تاثیر را بر همه مردم لبنان که میزبان حدود 1.5 میلیون سوری آواره جنگ است، محکوم کرده و گفته است که دسترسی ایمن به غذا و سایر نیازهای اولیه باید تضمین شود.

آژانس سازمان ملل متحد همچنین روز جمعه نسبت به نگرانی فزاینده خود در مورد “اقدامات محدود کننده و اقدامات تبعیض آمیز” که پناهندگان و دیگران را تحت تاثیر قرار می دهد، هشدار داد.

وی خواستار ادامه کمک های بین المللی به لبنان شد و مستقیماً از مقامات درخواست کرد. برای تضمین حاکمیت قانون و حمایت از همه افراد در کشور.

دانیل جانسون، اخبار سازمان ملل


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم