خلاصه اخبار 4 نوامبر 2022

این خبر به طور خلاصه از سوی سازمان ملل است.

امنیت و امنیت غیرنظامیان یمنی بدون تمدید آتش بس در خطر است

گروه‌های متخاصم یمن خواستار تمدید آتش‌بس با میانجی‌گری سازمان ملل شده‌اند که بیش از یک ماه پیش منقضی شد، پس از گزارش‌هایی مبنی بر کشته شدن و زخمی شدن غیرنظامیان در اثر حملات تک تیرانداز و گلوله باران.

ولکر ترک، هماهنگ کننده حقوق بشر سازمان ملل، گفت که نگرانی جدی و فزاینده ای در مورد امنیت و امنیت غیرنظامیان وجود دارد.

وی درخواست های دبیرکل سازمان ملل متحد را برای تمدید آتش بس و تلاش برای حل و فصل مذاکره برای پایان دادن به مناقشه یک بار برای همیشه تکرار کرد.

وقوع جنگ بیش از هفت سال پیش یمن را در یک بحران انسانی بی نظیر فرو برد. توافق آتش بس باعث آرامش نسبی شد. اما در ابتدای اکتبر بدون اینکه طرفین درگیری به توافقی برای تمدید آن دست یابند به پایان رسید.

آقای ترک روز جمعه گفت که هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان و اشیاء غیرنظامی بر اساس قوانین بین المللی ممنوع است و جنایت جنگی محسوب می شود و افزود که هرگونه حمله باید فورا متوقف شود.

افغانستان: نگرانی از دستگیری در کنفرانس مطبوعاتی جامعه مدنی زنان

نگرانی برای سلامت یک زن و چهار تن از همکاران مرد او که روز پنجشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی توسط یک سازمان جامعه مدنی زنان در افغانستان دستگیر شدند، وجود دارد.

دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، OHCHR، می گوید که تعدادی از مقامات امنیتی طالبان نشست کابل را برهم زدند و پنج نفر را در محل بازداشت کردند.

گزارش ها حاکی از آن بود که ماموران پلیس بقیه زنان را در این مراسم حدود یک ساعت بازداشت کردند.

گفته می شود که آنها بازرسی بدنی انجام داده و تلفن های زنان را قبل از رهاسازی بررسی کرده اند.

پنج نفری که دستگیر شدند همچنان در بازداشت به سر می برند. کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد از کسانی که این گروه را در اختیار دارند خواسته است تا وضعیت بهروزی خود را ارائه دهند.

جرمی لارنس، سخنگوی OHCHR، روز جمعه گفت که همه افغان‌ها حق تجمع مسالمت‌آمیز و آزادی بیان و عقیده، بدون ترس از دستگیری یا ارعاب را دارند و از مقامات طالبان خواست که به این حقوق احترام بگذارند.

WFP: بحران آب و هوا در پاکستان نیاز به سرمایه گذاری بیشتر در سازگاری با آب و هوا را برجسته می کند

در حالی که رهبران جهان در کنفرانس تغییرات آب و هوایی سازمان ملل متحد (COP27) در مصر گرد هم می آیند، برنامه جهانی غذای سازمان ملل متحد (WFP) خواستار اقدام فوری برای ایجاد جوامع آسیب پذیر است که در خط مقدم بحران آب و هوا در پاکستان و سایر نقاط داغ آب و هوایی زندگی می کنند. ، انعطاف پذیرتر است. .

سیل پاکستان که یک سوم کشور را زیر آب گرفت، جان بیش از 1700 نفر را گرفت، هشت میلیون نفر را آواره کرد و خانه ها، مدارس، مراکز بهداشتی، جاده ها، پل ها و دیگر زیرساخت ها را ویران کرد.

سیل‌ها خانواده‌های آسیب‌پذیر را در مناطق روستایی و شهری به سطوح بالاتری از گرسنگی حاد محکوم کرده است.

کریس کی، مدیر کشوری برنامه جهانی غذا در پاکستان، گفت: «سیل در پاکستان شواهد زیادی از تأثیر بحران آب و هوایی بر زندگی، معیشت و زیرساخت‌ها ارائه می‌کند. اگر جوامع آماده نباشند.

برنامه جهانی غذا از جامعه بین‌المللی می‌خواهد که به ایجاد انعطاف‌پذیری کسانی که با پایان شدید بحران آب‌وهوایی روبرو هستند و سرمایه‌گذاری کافی برای رسیدگی به علل ریشه‌ای آن کمک کند.

نیکی چادویک، اخبار سازمان ملل

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما