خودروهای برقی حتی با کمک قبض آب و هوا برای بسیاری بسیار گران هستند

سیاست گذاران در واشنگتن در حال تبلیغ خودروهای الکتریکی به عنوان راه حلی برای تغییرات آب و هوایی هستند. اما حقیقت ناراحت کننده باقی می ماند: خودروهای باتری دار برای اکثریت قریب به اتفاق آمریکایی ها بسیار گران هستند.

کنگره تلاش برای حل این مشکل را آغاز کرده است. بسته آب و هوا و انرژی که روز یکشنبه توسط سنا تصویب شد، قانون کاهش تورم، به خریداران خودروهای برقی مستعمل اعتبار مالیاتی می دهد.

اما خودروسازان شکایت کرده‌اند که این اعتبار حداقل در ابتدا فقط برای بخش محدودی از وسایل نقلیه اعمال می‌شود که عمدتاً به دلیل نیازهای منابع محلی است. کارشناسان می گویند که برای کاهش جدی انتشار گازهای گلخانه ای، اقدامات گسترده تری لازم است تا خودروهای الکتریکی مقرون به صرفه تر شوند و به اندازه کافی از آنها در جاده ها استفاده شود.

این افزایش قیمت ناشی از کمبود باتری، مواد اولیه مانند لیتیوم و قطعاتی مانند نیمه هادی ها است. تقاضای زیاد برای خودروهای برقی از سوی خریداران ثروتمند به این معنی است که خودروسازان انگیزه کمی برای فروش مدل‌های ارزان‌تر دارند. برای افراد کم درآمد و متوسط ​​که گاراژ یا راهروی خود را ندارند، یکی دیگر از موانع نبود امکانات عمومی کافی برای شارژ است.

باز کردن تنگناها سالها طول خواهد کشید. خودروسازان و تامین کنندگان باتری و تراشه باید کارخانه های جدید بسازند و تجهیز کنند. تامین کنندگان کالا باید معادن جدیدی را افتتاح کنند و پالایشگاه بسازند. شرکت های حمل و نقل در تلاش هستند تا ایستگاه ها را با سرعت کافی نصب کنند. در این میان، خودروهای برقی عمدتاً استانی از ثروتمندان باقی مانده اند.

خودروسازان تا حدودی برنامه بازی معمول خود را دنبال می کنند. آنها همیشه فناوری جدید را با قیمتی لوکس معرفی کرده اند. با گذشت زمان، ویژگی‌ها و ابزارها راه خود را به سمت خودروهای ارزان‌تر باز می‌کنند.

اما فناوری آلایندگی صفر فوریتی دارد که در ناوبری صوتی یا صندلی های ماساژور یافت نشده است. بر اساس گزارش آژانس حفاظت از محیط زیست، حمل و نقل 27 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای در ایالات متحده را تشکیل می دهد. خودروهایی که با باتری کار می کنند نسبت به خودروهایی که با بنزین یا گازوئیل کار می کنند دی اکسید کربن بسیار کمتری تولید می کنند. بر اساس مطالعات متعدد، این حتی در هنگام محاسبه انتشار گازهای گلخانه ای از تولید برق و تولید باتری نیز صادق است.

همین چند سال پیش، تحلیلگران پیش بینی می کردند که خرید خودروهای برقی به زودی به اندازه خرید خودروهای بنزینی گران خواهد بود. با توجه به صرفه جویی در سوخت و نگهداری، فکر کردن به استفاده از برق کار سختی نیست.

در عوض، افزایش قیمت کالاهایی مانند لیتیوم، یک جزء کلیدی در باتری‌ها، به افزایش میانگین قیمت برچسب خودروهای الکتریکی در سال گذشته 14 درصد به 66000 دلار کمک کرد، طبق گفته Kelly Blue Book.

تقاضا برای خودروهای برقی آنقدر زیاد است که مدل هایی مانند فورد Mach-E عملاً در حال فروش هستند و زمان انتظار طولانی برای سایرین وجود دارد. وب سایت تسلا به خریداران می گوید که تا زمانی بین ژانویه و آوریل نمی توانند منتظر تحویل مدل Y با قیمت خرید 66000 دلار باشند.

با تقاضای بسیار زیاد، خودروسازان دلیل کمی برای هدف قرار دادن خریدارانی که از بودجه آگاه هستند، ندارند. شرکت های خودروسازی اقتصادی مانند تویوتا و هوندا تعداد زیادی مدل تمام الکتریکی را در ایالات متحده نفروختند. این کمبود برای فورد، مرسدس بنز و دیگر خودروسازانی که نسبت به قبل از همه‌گیری، خودروهای کمتری می‌فروشند، اما سود زیادی به دست می‌آورند، خوب بوده است.

اکسل اشمیت، مدیر ارشد اجرایی Accenture که بر بخش خودروسازی این شرکت نظارت دارد، گفت: خودروسازان “هیچ تخفیف بیشتری ارائه نمی دهند زیرا تقاضا بیشتر از عرضه است.” روند کلی در حال حاضر این است که هیچ کس به قیمت های پایین اهمیت نمی دهد.

قیمت های اعلام شده برای وسایل نقلیه الکتریکی معمولاً از حدود 40000 دلار شروع می شود و شامل اعتبار مالیاتی فدرال 7500 دلار نمی شود. موفق باشید در پیدا کردن یک ماشین الکتریکی با این قیمت تقریبا مناسب.

فورد سفارش کامیون‌های برقی لایتنینگ را که از حدود 40000 دلار شروع می‌شود، متوقف کرده است، زیرا نمی‌توانند آن‌ها را به اندازه کافی سریع بسازند. هیوندای اعلام کرد که قیمت خودروی الکتریکی Ioniq 5 از حدود 40000 دلار شروع می شود. اما ارزان‌ترین مدل‌های موجود از نمایندگی‌های منطقه نیویورک، بر اساس تحقیقات انجام شده در وب‌سایت این شرکت، حدود 49000 دلار قبل از مالیات بود.

مدل 3 تسلا که این شرکت تولید آن را در سال 2017 آغاز کرد، قرار بود با قیمت پایه 35000 دلار، یک خودروی برقی برای مردم عادی باشد. اما تسلا از آن زمان قیمت نسخه ارزان‌تر را به 47000 دلار افزایش داده است.

حتی خودروهای برقی دست دوم نیز نادر هستند. مدل‌های محبوبی مانند Tesla Y و Ford Mach-E گاهی اوقات هزاران دلار بیشتر از مدل‌های جدید استفاده می‌شوند. خریداران حاضرند برای تهیه یک خودروی برقی، حتی کارکرده، حق بیمه پرداخت کنند.

جاشوا برلینر، تاجر لس آنجلسی، در بازار یک مدل کارکرده 3 بود اما متوجه شد که قیمت‌ها بالاتر از قیمت یک تسلای جدید است. برلینر در ایمیلی گفت: «تقریباً برای هر مدلی که بررسی کرده ایم، همین امر صادق است.

برلینر که یک تسلا دارد و دیگری را برای همسرش می خواهد، گفت آنقدر مستأصل شده که تقریباً یک ماشین بنزینی می خرید. او گفت: «من معمولاً به خودروهای احتراقی فکر نمی‌کنم، اما اگر قیمت بنزین کمتر بود، احتمالاً ماشه را می‌کشیدم.

قانون کنترل تورم، که به نظر می رسد احتمالاً مجلس نمایندگان را تصویب کند، به خریداران خودروهای دست دوم اعتبار مالیاتی تا سقف 4000 دلار می دهد. بازار خودروهای دست دوم دو برابر بازار خودروهای جدید است و بیشتر مردم خودروهای خود را از آنجا تهیه می کنند.

اما اعتبار مالیات خودروهای مستعمل فقط برای کسانی که به قیمت 25000 دلار یا کمتر فروخته می شوند اعمال می شود. اسکات کیس، مدیرعامل شرکت تحقیقاتی Recurrent که بر بازار خودروهای دست دوم متمرکز است، گفت: کمتر از 20 درصد از وسایل نقلیه الکتریکی مستعمل در این دسته قرار دارند.

آقای کیس گفت که عرضه خودروهای فرسوده در طول زمان افزایش خواهد یافت. وی خاطرنشان کرد که مدل 3 که بیش از هر خودروی برقی دیگری فروخته است، تنها در سال 2018 به طور گسترده در دسترس قرار گرفت. خریداران خودروهای جدید معمولاً خودروهای خود را سه یا چهار سال قبل از معامله نگه می‌دارند.

کیس گفت که پذیرش 7500 دلاری خودروهای الکتریکی جدید، یکی دیگر از مفاد قانون کاهش تورم، به کاهش قیمت‌ها در کل و انحلال در بازار خودروهای دست دوم کمک می‌کند. خودروسازان از آوریل تا ژوئن نزدیک به 200000 خودروی الکتریکی جدید در ایالات متحده فروختند. آقای کیس گفت که با قدیمی شدن این خودروهای جدید، وسایل نقلیه الکتریکی مستعمل “برای بسیاری از مردم مقرون به صرفه تر” خواهند شد.

مشکل این است که بسیاری از خودروهای الکتریکی جدید ممکن است واجد شرایط دریافت اعتبار ۷۵۰۰ دلاری نباشند. قانون کنترل تورم استانداردهایی را برای میزان تولید باتری خودرو در آمریکای شمالی با استفاده از مواد خام متحدان تجاری تعیین می کند. بسیاری از تولیدکنندگان و تامین کنندگان خودرو اعلام کرده اند که قصد دارند کارخانه باتری در ایالات متحده ایجاد کنند، اما تعداد کمی از آنها تولید را آغاز کرده اند.

کارلا بایلو، رئیس مرکز تحقیقات خودرو در آن آربور، میشیگان، در مورد این استانداردها گفت: «در حال حاضر با کمبود ظرفیت ما برای مواد، فکر نمی‌کنم امروز محصولی وجود داشته باشد که مطابق با آن باشد. تسلا احتمالا نزدیک خواهد بود، اما بقیه سازندگان غیرممکن هستند.

این قانون همچنین خودروهای الکتریکی وارداتی را از معافیت مالیاتی مستثنی می کند. این ماده برای محافظت از مشاغل آمریکایی طراحی شده است، اما مزیت قیمت برندهای چینی که انتظار می رود وارد ایالات متحده شوند را تضعیف خواهد کرد. واحد MG SAIC یک SUV الکتریکی را در اروپا به قیمت حدود 31000 دلار قبل از مشوق می فروشد.

طرح‌های جدید باتری امیدی به خودروهای برقی ارزان‌تر می‌دهد، اما سال‌ها طول می‌کشد تا در مدل‌های ارزان‌تر ظاهر شوند. همانطور که انتظار می‌رفت، باتری‌های نسل بعدی که سریع‌تر شارژ می‌شوند و جلوتر می‌روند، احتمالاً ابتدا در خودروهای لوکس مانند پورشه و مرسدس بنز ظاهر می‌شوند.

شرکت‌هایی که روی این فناوری‌های پیشرفته کار می‌کنند استدلال می‌کنند که در نهایت با بسته‌بندی انرژی بیشتر در بسته‌های کوچک‌تر، هزینه‌ها را برای همه کاهش می‌دهند. باتری کوچکتر باعث صرفه جویی در وزن و کاهش هزینه سیستم های خنک کننده، ترمزها و سایر قطعات می شود زیرا می تواند برای خودروهای سبک تر طراحی شود.

سجاستین میرو، مدیر عامل Kensington Capital Acquisition که به سازنده باتری QuantumScape کمک کرده تا سهامی عام شود و در حال آماده‌سازی فهرستی در بازار سهام برای سازنده باتری نوپای Amprius Technologies است، گفت: «در واقع می‌توانید همه چیز را کاهش دهید. “این فقط این اثر امواج را دارد.”

وزارت انرژی در تلاش است تا استارت‌آپ‌ها را تشویق کند تا بیشتر روی باتری‌ها برای توده‌ها تمرکز کنند. در ماه مه، این وزارتخانه 45 میلیون دلار کمک مالی به شرکت‌ها یا محققانی که روی باتری‌ها کار می‌کردند، پیشنهاد داد، که در میان چیزهای دیگر، دوام بیشتری خواهد داشت تا عرضه بیشتری از خودروهای دست دوم ارائه کند.

هیلی چیسمن، مدیر برنامه با تمرکز بر باتری در آژانس پروژه‌های تحقیقاتی پیشرفته انرژی، بخشی از وزارت انرژی، گفت: «ما همچنین به باتری‌های ارزان‌تر و باتری‌هایی نیاز داریم که سریع‌تر شارژ شوند و در زمستان عملکرد بهتری داشته باشند.

ژن بردیچفسکی، مدیر عامل Sila Nanotechnologies، یک شرکت کالیفرنیایی که بر روی فناوری باتری نسل بعدی کار می کند، استدلال می کند که قیمت ها مانند سلول های خورشیدی از منحنی پیروی می کنند. هنگامی که تقاضا شروع به افزایش کرد، قیمت پنل های خورشیدی افزایش یافت، اما کاهش مداوم به زودی از سر گرفت.

اولین وسیله نقلیه ای که از فناوری سیلا استفاده می کند، شاسی بلند لوکس مرسدس خواهد بود. اما آقای بردیچفسکی گفت: “من در این کار نیستم که برای ثروتمندان اسباب بازی بسازم. من اینجا هستم تا همه ماشین ها را برقی کنم.”

تعداد کمی از تولیدکنندگان خودروهایی را برای افراد کمتر مرفه عرضه می کنند. شورولت بولت، یک هاچ بک سودمند، 25600 دلار را قبل از تشویق فهرست می کند. فولکس واگن در این ماه اعلام کرد که نسخه سطح پایه خودروی اسپرت برقی ID.4 2023 خود که این خودروساز آلمانی ساخت آن را در کارخانه چاتانوگا، تنسی آغاز کرد، از 37500 دلار یا در صورت داشتن اعتبار حدود 30000 دلار شروع خواهد شد. مالیات فدرال. .

سپس Wuling Hongguang Mini EV است که در چین با سرمایه گذاری مشترک بین جنرال موتورز و خودروسازان چینی SAIC و Wuling تولید شد. گفته می شود این خودرو از تسلا مدل 3 در چین فروش بیشتری دارد. در حالی که قیمت 4500 دلاری غیرقابل رقیب است، بسیاری از آمریکایی ها بعید هستند که خودرویی با حداکثر سرعت 60 مایل در ساعت و شعاع حرکتی بیش از 100 مایل بخرند. هیچ نشانه ای مبنی بر صادرات این خودرو به آمریکا وجود ندارد.

در نهایت، خانم بایلو از مرکز تحقیقات خودرو گفت، خودروسازان از خریداران ثروتمند خود خالی خواهند شد و 95 درصد دیگر را هدف قرار خواهند داد.

او گفت: «آنها به مشتریان خود گوش می دهند. در نهایت این تقاضا از سوی افراد پردرآمد کاهش خواهد یافت.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما