داخل زشت ترین شهر دنیا

بعدی- شارلوا در بلژیک، با خانه های متروکه و کارخانه های بسته، زمانی قلب صنعت زغال سنگ بلژیک بود.

با این حال، طبق گزارش فرارو که توسط The Sun گزارش شده است، امروز کارخانه‌های آن شهر متروکه شده‌اند و زخم‌های صنعت معدن همچنان شهر را ویران می‌کند. در سال 2009، خوانندگان روزنامه هلندی Volkskrant شارلوا را “زشت ترین شهر جهان” نامیدند.

بلژیک

پس از بریتانیا، بلژیک به زودی پس از به دست آوردن استقلال در سال 1830 صنعتی شد. در جنوب آن کشور، منطقه والونیا در اطراف شارلوا رونق زغال سنگ را تجربه کرد. آن منطقه به نیروگاه صنعتی کشور تبدیل شد و لقب “کشور سیاه” را به خود اختصاص داد.

با این حال، پس از دهه 1950، با کاهش ارزش زغال سنگ و نفت تبدیل به سوخت غالب، بخش های صنعتی بلژیک به شمال آن کشور و سواحل دریای شمال نقل مکان کرد. الگوی مشابهی در بسیاری از کشورهای دیگر از جمله بریتانیا، ایالات متحده و فرانسه تکرار شد. بخش هایی از بلژیک به لحاظ صنعتی سقوط کرده است.

بلژیک

شارلوا در دهه های اخیر به دلیل نرخ بالای جرم و جنایت، محرومیت و انحطاط عمومی بدنام شده است. آخرین آمار نرخ بیکاری افسارگسیخته در شارلوا را 20 درصد نشان می دهد در حالی که این رقم در کل کشور حدود 6 درصد است. این شهر که تنها در 64 کیلومتری جنوب بروکسل قرار دارد، 200 هزار نفر جمعیت دارد و مجتمع های آپارتمانی ترسناک و کارخانه های بسته از ویژگی های آن است.

تیفین ووتن، مردم‌شناس فرهنگی درباره شارلوا می‌نویسد: «مصرف‌کنندگان مواد مخدر آشکارا در ساختمان‌های متروکه هروئین مصرف می‌کنند و روسپی‌ها مشتریانی را زیر پل‌های روگذر در گوشه‌های خیابان پیدا می‌کنند. دو خط از پنج خط مترو که برای خدمات رسانی به شهر طراحی شده‌اند، هرگز تکمیل نشده‌اند. ایستگاه خالی، شبیه یک شبح است. خانه، هرگز تکمیل نشده است.اکنون محل تجمع خرابکاران، هنرمندان گرافیتی و معتادان به مواد مخدر است.

بلژیک

همچنین این شهر در سال های گذشته به واسطه حضور مارک دوترو قاتل سریالی و پدوفیل بدنام و البته بدنام بلژیکی به شهرت رسید. او در سال 1996 به جرم ربودن، تجاوز و شکنجه 6 دختر بین 8 تا 19 ساله دستگیر شد که چهار نفر از آنها فوت کردند. در ماه ژوئن، “خانه وحشت” سابق در شارلوا سرانجام تخریب شد تا جایی برای یک پارک عمومی باز شود.

برای بیش از 40 سال، حزب سوسیالیست بلژیک بر آن شهر حکومت می کرد. بیشتر جمعیت طبقه متوسط ​​و بالای آن شهر به شهرهای دیگر به ویژه بروکسل مهاجرت کردند.

بلژیک

در سال های اخیر تلاش هایی برای پاکسازی برخی از قسمت های فرسوده شارلوا صورت گرفته است. مقامات محلی مسیرهای دوچرخه سواری را در کنار کارخانه های سابق ایجاد کردند و یک مجتمع صنعتی قدیمی به موزه و مرکز آموزشی تبدیل شد. شارلوا در مرکز همه شهرهای دیگر و تنها یک ساعت با بروکسل و گنت (شهری در شمال بلژیک) فاصله دارد.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما