داده‌های UNDP نشان می‌دهد که تغییرات آب و هوایی در برخی نقاط کشنده‌تر از سرطان است

این مطالعه نمونه ای از داکا، بنگلادش را ارائه می دهد، که در آن تحت یک سناریوی انتشار بسیار بالا تا سال 2100، مرگ و میر اضافی ناشی از تغییرات آب و هوایی می تواند به دو برابر میزان مرگ و میر سالانه فعلی در کشور بر اثر همه سرطان ها و 10 برابر مرگ و میر سالانه ناشی از سرطان افزایش یابد. تصادفات جاده ها .

پلتفرم تازه راه‌اندازی شده Horizons Human Climate Horizons می‌گوید: «به دلیل اقدامات انسان، غلظت دی اکسید کربن در جو ما به سطوح خطرناکی می‌رسد که باعث گرم شدن کره زمین و تشدید فراوانی رویدادهای شدید می‌شود. تغییر، نابرابری و توسعه نابرابر را تشدید خواهد کرد.

اثرات مرگ و میر

بر اساس تجزیه و تحلیل گزارش های توسعه انسانی 2020، 2021 و 2022 – که توسط یک جریان پیچیده از تحقیقات مرزی تغذیه می شود – داده ها نشان می دهد که چگونه تغییرات آب و هوایی می تواند بر زندگی مردم تأثیر بگذارد – از مرگ و میر گرفته تا معیشت و مصرف انرژی.

اگرچه دماهای بالاتر و آب و هوای گرم تر سیستم های قلبی عروقی و تنفسی را در همه جا تحت فشار قرار می دهد، نتایج در مکان ها متفاوت خواهد بود، با توجه به جوامعی که منابع لازم برای سازگاری را دارند و جوامعی که ندارند.

داده ها نشان می دهد که تغییرات آب و هوایی می تواند نرخ مرگ و میر را در فیصل آباد، پاکستان با نزدیک به 67 مرگ در هر 100000 نفر افزایش دهد – که باعث مرگ بیشتر از سکته مغزی، سومین علت مرگ و میر در این کشور می شود.

با این حال، در ریاض، عربستان سعودی، درآمدهای بالا می تواند تعداد مرگ و میرها را به 35 نفر در هر 100000 نفر برساند، که هنوز هم کشنده تر از بیماری آلزایمر – ششمین علت مرگ و میر در جهان است.

دمای بالا

از اواخر 19دهم بر اساس این تحقیقات، در قرن گذشته، میانگین دمای زمین حدود 1.2 درجه سانتیگراد افزایش یافت و کل سطح سیاره را تغییر داد.

با این حال، میلیاردها نفر در مناطقی زندگی می کنند که قبلاً دمای بالاتر از میانگین جهانی را تجربه کرده اند.

به عنوان مثال، این پلتفرم به Maracaibo، ونزوئلا اشاره کرد و اشاره کرد که در دهه 1990 میانگین 62 روز در سال با دمای بیش از 35 درجه سانتیگراد بود. با این حال، تا اواسط قرن، این تعداد احتمالا به 201 روز افزایش خواهد یافت.

اثرات انرژی

برنامه توسعه سازمان ملل متحد گفت که در دسترس بودن برق و سوختی که برای تولید آن برای تامین برق دستگاه های تهویه مطبوع و بخاری ها استفاده می شود، نقش مهمی در توانایی ما برای کنترل دمای شدید دارد.

تاثیر تغییرات آب و هوایی در بخش‌های مختلف اقتصاد متفاوت است – چشم انداز آب و هوای انسانی

با این حال، اثرات تغییر آب و هوا بر مصرف انرژی به صورت محلی متفاوت خواهد بود، زیرا افراد، جوامع و مشاغل با استفاده از منابع موجود خود را با شرایط وفق می دهند.

به عنوان مثال، در جاکارتا، انتظار می‌رود مصرف برق در واکنش به گرمای هوا حدود یک سوم مصرف فعلی خانوار در اندونزی افزایش یابد. این نیاز به برنامه ریزی زیرساخت های حیاتی اضافی دارد.

جلوه های عمل

افراط‌های مکرر و شدید دما نیز بر معیشت تأثیر می‌گذارد و بر توانایی انجام کارها تأثیر می‌گذارد و بر شدت و مدت کار تأثیر می‌گذارد.

بر اساس داده‌های این پلتفرم، «تأثیر تغییرات آب و هوایی در بخش‌های مختلف اقتصاد متفاوت است، به طوری که کارگران در صنایع پرخطر و مستعد آب‌وهوا مانند کشاورزی، ساخت‌وساز، معدن و تولید تحت تأثیر قرار می‌گیرند».

در نیامی، نیجر، در بخش‌هایی مانند ساخت‌وساز، معدن و تولید، گرمای اضافی مسئول 36 ساعت کار کمتر در سال بود که منجر به زیان 2.5 درصدی در تولید ناخالص داخلی آینده این کشور شد.

در نیجر، مانند سایر بخش‌های ساحل، شوک‌های اقلیمی منجر به خشکسالی‌های مکرر با اثرات مخرب بر جمعیت‌های آسیب‌پذیر در این منطقه شده است.

©FAO / IFAD / WFP / لوئیس تاتو

در نیجر، مانند سایر بخش‌های ساحل، شوک‌های اقلیمی منجر به خشکسالی‌های مکرر با اثرات مخرب بر جمعیت‌های آسیب‌پذیر در این منطقه شده است.

پیامدهای انسانی

از آنجایی که اثرات تغییرات آب و هوایی به طور مساوی در سطح جهانی توزیع نشده است، منجر به افزایش قابل توجهی در نابرابری در سال ها و دهه های آینده خواهد شد.

اما با تأکید بر اینکه آینده از پیش تعیین نشده است، UNDP امیدوار است که این اطلاعات بتواند مردم را در همه جا توانمند کند تا اقدامات اقلیمی را تشدید کند.

ماموریت Human Climate Horizons تضمین دسترسی برابر به داده‌ها در مورد تأثیرات آینده، اطلاع‌رسانی در تصمیم‌گیری و کمک به همه در درک پیامدهای انسانی تغییرات آب و هوایی در سناریوهای مختلف است.

“یک انتخاب اقتصادی منطقی”

در همین حال، برنامه توسعه سازمان ملل نیز راه اندازی شد انتقال چگونه می تواند به توافق پاریس دست یابد گزارش این هفته، که نیاز به استقبال از “انقلاب سبز” – یا خطر افزایش نابرابری اجتماعی، ناآرامی های مدنی و زیان اقتصادی را برجسته می کند.

پیش از کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد، COP27، که یکشنبه در شرم الشیخ مصر آغاز شد، این گزارش بر اهمیت انتقال “عادلانه و عادلانه” به دستیابی به اهداف آب و هوایی مندرج در توافقنامه پاریس تاکید می کند.

آخیم اشتاینر، رئیس برنامه توسعه سازمان ملل متحد گفت که این گزارش “بینش های واقع بینانه ای در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به انتقال عادلانه و عادلانه بخش انرژی و فراتر از آن” ارائه می دهد.

خانواده ای پس از آسیب دیدن خانه شان در سیل ویرانگر، زیر یک پناهگاه موقت در استان سند پاکستان نشسته اند.

© یونیسف/شهزاد نورانی

خانواده ای پس از آسیب دیدن خانه شان در سیل ویرانگر، زیر یک پناهگاه موقت در استان سند پاکستان نشسته اند.

فقط حرکت کن

این گزارش هم تعهدات کوتاه‌مدت آب و هوایی را که به عنوان مشارکت‌های تعیین‌شده ملی (NDCs) شناخته می‌شود، و هم استراتژی‌های بلندمدتی را که در آن کشورها برنامه‌هایی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به صفر خالص توسعه می‌دهند، تحلیل می‌کند.

به طور دلگرم کننده، 72 درصد از کشورهای دارای IDC یک انتقال عادلانه را گزارش می دهند که به ملاحظات اجتماعی و اقتصادی مربوط می شود، در حالی که 66 درصد اقدامات و اقدامات مشخصی را پیشنهاد می کنند که عدالت آب و هوایی را در نظر می گیرند.

به گفته UNDP، با این حال، آنها نتوانسته اند با اهداف توسعه پایدار (SDGs) یا برابری جنسیتی در برنامه های کوتاه مدت یا بلندمدت اقلیمی ارتباط برقرار کنند – از دست دادن یک فرصت بزرگ.

با تشدید تغییرات اقلیمی و مواجهه جهان با یک بحران عظیم انرژی… جدا شدن از سوخت‌های فسیلی و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های انرژی سبز فردا…[is] تنها گزینه اقتصادی منطقی،” آقای اشتاینر گفت.

Miriam Ware

الکل نینجا. متفکر شیطانی. محقق سفر. فرهنگ پاپ مادام العمر. علاقه مند به موسیقی.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما