دادگاهی در هنگ کنگ گفتار درمانگران را به دلیل کتاب های کودکان «تحقیق فتنه» به ۱۹ ماه زندان محکوم کرد.

روز چهارشنبه، لوری لای، ملودی یانگ، سیدنی انگ، ساموئل چان و مارکو فونگ به «توطئه برای چاپ، انتشار، توزیع، نمایش و/یا تکثیر نشریات فتنه‌انگیز» محکوم شدند.

قاضی W.K. کواک این اقدامات را به “شستشوی مغزی با هدف آموزش به کودکان بسیار خردسال برای پذیرش دیدگاه ها و ارزش های خود متهم کرد، یعنی (پکن) هیچ حاکمیتی بر (هنگ کنگ) ندارد”.

یانگ روز شنبه در دادگاه گفت که طبق اسناد دادگاه “تنها تاسف او این است که قبل از دستگیری کتاب های تصویری بیشتری منتشر نکرده است.”

این اتهامات حول مجموعه‌ای از کتاب‌ها است که داستان‌های روستایی از گوسفندان را روایت می‌کند که در برابر گله گرگ‌ها به خانه‌شان مقاومت می‌کنند – داستانی که دادستان‌های دولتی ادعا کرده‌اند برای برانگیختن تحقیر دولت محلی و دولت مرکزی چین در پکن است.

در یک کتاب، گرگ ها تلاش کردند تا روستایی را تصرف کنند و گوسفندها را بخورند، و در کتابی دیگر، 12 گوسفند پس از هدف قرار گرفتن توسط گرگ ها مجبور به ترک روستای خود شدند، که دادگاه معتقد بود به پرونده ای اشاره می کند که در آن 12 فعال هنگ کنگی تلاش کردند تا در رفتن. از شهر تا هاربین تایوان، اما توسط مقامات اجرای قانون چین رهگیری شدند.

پنج گفتار درمانگر هنگ کنگی به اتهام فتنه انگیزی در مورد کتاب های کودکان درباره گرگ و گوسفند محکوم شدند.

در حکمی که روز چهارشنبه صادر شد، یک قاضی دادگاه منطقه هنگ کنگ در کنار دادستان قرار گرفت و نظر خود را مبنی بر اینکه این تصاویر مربوط به وقایع این شهر بود، ابراز کرد و دریافت که نویسندگان قصد داشتند “نفرت، تحقیر یا خشم” را علیه آنها ایجاد کنند. دولت محلی و مرکزی یا هر دو.

با شناسایی دولت (جمهوری خلق چین) به عنوان گرگ، کودکان به این باور می رسند که دولت (جمهوری خلق چین) با نیت شیطانی به هنگ کنگ می آید تا خانه آنها را بگیرد و زندگی شادشان را با آنها تباه کند. هیچ حقی برای انجام این کار وجود ندارد.

کواک در حکم خود با اشاره به انتقال هنگ کنگ، مستعمره سابق بریتانیا، به حاکمیت چین در سال 1997 نوشت: «ناشران کتاب به وضوح از اعتراف به اینکه (چین) اعمال حاکمیت بر (هنگ کنگ) را از سر گرفته است، خودداری می‌کنند.

این پرونده در بحبوحه سرکوب گسترده آزادی‌های مدنی به عنوان بخشی از پاسخ پکن به ماه‌ها اعتراضات گسترده ضد دولتی در سال 2019، به پرسش‌هایی در مورد محدودیت‌های آزادی بیان در شهر تبدیل شده است.

این اعتراضات که در پاسخ به لایحه پیشنهادی که می‌تواند ساکنان هنگ‌کنگ را به اتهام جنایات فرامرزی به محاکمه بفرستد، به یک جنبش بزرگ‌تر طرفدار دموکراسی تبدیل شده است که همچنین با نگرانی مردم در مورد نفوذ فزاینده پکن در شبه جزیره عربستان مرتبط است. . شهر مستقل

دادگاه هنگ کنگ یک فعال کهنه کار را به دلیل طرح اعتراض به المپیک پکن زندانی کرد

دفاع از متهمان، که همگی اعضای هیئت اجرایی فدراسیون عمومی منحل شده گفتار درمانگران هنگ کنگ بودند، استدلال کرد که اتهامات علیه آنها خلاف قانون اساسی است، زیرا با آزادی بیان آنها که تحت حمایت هنگ کنگ است، تداخل دارد. قانون.

اما کواک، که او نیز یکی از گروه کوچکی از قضات است که توسط رهبر شهر برای رسیدگی به پرونده های مربوط به امنیت ملی انتخاب شده است، این چالش را رد کرد و در عوض گفت که محدودیت های محدود در آزادی بیان برای حفاظت از امنیت ملی ضروری است. و نظم عمومی

در سندی که دلایل حکم مجرمیت را تشریح می‌کند، کواک با استناد به مقدمه‌ای در یکی از کتاب‌ها که به «جنبش ضد قانون‌گذاری» در سال 2019 اشاره می‌کند، بحث کرد که این کتاب‌ها صرفاً افسانه‌هایی هستند که ارزش‌های جهانی را ترویج می‌کنند. مکانیسم “یک کشور، دو سیستم” حاکم بر روابط هنگ کنگ در سرزمین اصلی.

این پرونده پس از دستگیری آنها در معرض دید عموم قرار گرفت، زمانی که پلیس در توییتی این گروه را به “پوشش اقدامات غیرقانونی معترضان” و “تجلیل از فراریان” متهم کرد و مقامات با توجه به اینکه مخاطبان هدف کودکان بودند، نگرانی خاصی را مطرح کردند. پکن و رهبران محلی به دنبال تشویق غرور ملی در میان جوانان هنگ کنگ، از جمله با ترویج آموزش میهن پرستانه در برنامه درسی محلی هستند.

نابودی اپل دیلی ضربه دیگری به شهرت آسیب دیده هنگ کنگ وارد می کند

این حکم با اعتراض مدافعان حقوق بشر مواجه شد. دیده‌بان حقوق بشر در بیانیه‌ای دولت هنگ‌کنگ را به استفاده از «عمل فتنه‌انگیز» «بسیار گسترده» برای مجازات جرایم کوچک گفتاری متهم کرد.

مایا وانگ، پژوهشگر ارشد چین در دیده بان حقوق بشر، در بیانیه ای گفت: «ساکنان هنگ کنگ قبلاً در مورد تعقیب بیهوده مردم در سرزمین اصلی چین برای نوشتن نمادهای سیاسی می خواندند، اما این اتفاق اکنون در هنگ کنگ رخ می دهد. مقامات هنگ کنگ باید این کاهش چشمگیر آزادی ها را معکوس کنند و محکومیت پنج نویسنده کتاب کودک را لغو کنند.»

در ماه جولای، کمیته حقوق بشر سازمان ملل متحد همچنین از هنگ کنگ خواست تا قانون فتنه دوران استعمار را لغو کند و گفت که نگران استفاده از آن برای محدود کردن «حق مشروع آزادی بیان» شهروندان است.

دولت در پاسخ خود گفته است که استفاده از قانون “به منظور ساکت کردن اظهار نظری نیست که بر اساس واقعیت های عینی انتقاد واقعی از دولت باشد.”

این قانون که بخشی از فرمان جنایات 1938 است که برای چندین دهه مورد استفاده قرار نگرفته است، همراه با معرفی قانون امنیت ملی توسط پکن به هنگ کنگ در سال 2020 احیا شده است که جدایی، براندازی و همدستی با نیروهای خارجی و فعالیت های تروریستی را هدف قرار می دهد. – با حداکثر مجازات تا حبس ابد.

سال گذشته، دادگاه حکم داد که بخش‌هایی از قانون اصلی فتنه که به پادشاه اشاره می‌کند می‌تواند به اشاره به دولت مرکزی یا دولت هنگ کنگ تبدیل شود. مجازات محکومیت حداکثر تا دو سال است.

دیگر موارد اخیر شامل محکومیت یک فعال 75 ساله به 9 ماه حبس به دلیل توطئه برای اعتراض به بازی های المپیک زمستانی در پکن در اوایل سال جاری بود. ماه گذشته، دو مرد به ظن نقض قانون در ارتباط با گروهی در فیس بوک دستگیر شدند که می گفتند آنها اداره می کردند.

Kaia Lambert

گیمر. طرفدار رسانه های اجتماعی متخصص وب Wannabe. متعصب آبجو ارتباط دهنده. کارآفرین. گیک زامبی شیطانی. طرفدار پرشور تلویزیون عاشق بیکن غیرقابل درمان.

تماس با ما