دادگاه تجاوز جنسی هاروی واینستین در لس آنجلس با اتهامات واهی آغاز شد.

صادر شده در:

دادستان کل لس آنجلس روز دوشنبه گفت که هاروی واینستین به امید راهیابی به هالیوود به زنان جوان تجاوز جنسی کرده است، در حالی که وکیل تهیه کننده سابق گفت که متهمان او با میل و میل در فرهنگ “کاناپه” شرکت کرده اند تا شغل خود را پیش ببرند.

واینستین، مردی که پنج سال پیش چهره اتهامات #MeToo شد، در حال حاضر در حال گذراندن حکم ۲۳ سال زندان برای جرایم جنسی در نیویورک است. او اکنون در لس آنجلس به دلیل 11 مورد تجاوز جنسی و تجاوز جنسی در محاکمه است و خود را بی گناه دانسته است.

در بیانیه‌های آغازین، پل تامپسون، معاون دادستان منطقه، جزئیات تصویری و نقل قول‌هایی از زنان ارائه کرد که می‌گفتند واینستین آنها را بین سال‌های 1991 تا 2015 به اتاق‌های هتل دعوت کرده است.

تامپسون به نقل از یکی از آنها گفت: “او سعی می کرد آلت تناسلی خود را در دهان من نگه دارد.”

از دیگری نقل شده است که واینستین هنگام خودارضایی لباس هایش را درآورده و سینه اش را نوازش کرده است.

واینستین که با کت و شلوار و کراوات تیره در دادگاه نشسته بود، در حین صحبت کردن تامپسون، گهگاه سرش را تکان می داد.

موارد ادعایی مربوط به چهار زن مبنای اتهامات علیه واینستین است. چهار زن دیگر که در خارج از لس آنجلس با هم برخورد داشتند، توسط دادستان معرفی می شدند تا یک الگوی رفتاری ایجاد کنند.

وکیل واینستین، مارک ورکسمن، به هیئت منصفه گفت که هر ادعای “یک شوخی ضعیف و بی اساس است که با بررسی دقیق شما از بین می رود.”

ورکسمن گفت: “شما خواهید آموخت که رابطه جنسی در هالیوود یک کالا بود.” ورکسمن گفت: “این مبل قالبی بود. همه این کار را کردند… چون همه از دیگری چیزی می خواستند.”

ورکسمن افزود: «حالا به او نگاه کنید. “این براد پیت یا جورج کلونی نیست. آیا فکر می کنید این زنان زیبا با او رابطه جنسی داشتند زیرا او سکسی است؟ نه. آنها این کار را انجام دادند زیرا او قوی بود.”

ورکسمن همچنین خاطرنشان کرد که هر زن تنها پس از آن مطرح شد که گزارش‌هایی درباره رفتار واینستین به جنبش #MeToo زنانی کمک کرد که درباره آزار و اذیت جنسی و تجاوز جنسی در هالیوود و فراتر از آن صحبت می‌کردند.

تامپسون گفت که هیچ یک از متهمان در آن زمان به طور علنی صحبت نکردند زیرا نگران بودند که واینستین “می تواند حرفه آنها را از بین ببرد.” پوسترهای «داستان پالپ»، «شکسپیر عاشق» و دیگر آثار واینستین به هیئت داوران نمایش داده شد.

تامپسون به نقل از یک زن گفت: «در آن زمان، این قدرتمندترین فرد در صنعت بود.

دیگری گفت: او پادشاه بود.

واینستین 70 ساله در فوریه 2020 در نیویورک به اتهام آزار جنسی محکوم شد. او در ژوئیه 2021 از نیویورک به زندان لس آنجلس تحویل داده شد.

در نیویورک، واینستین در حال اعتراض به محکومیت و محکومیت خود به ۲۳ سال زندان است. اگر او در لس آنجلس در تمامی اتهامات مجرم شناخته شود، ممکن است با 140 سال زندان روبرو شود.

(رویترز)

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما