دادگاه فرانسه تصمیم دارد تا سایت های پورن را به دلیل کوتاهی در محافظت از کودکان مسدود کند

صادر شده در:

دادگاه پاریس قرار است ماه آینده تصمیم بگیرد که آیا تنظیم کننده فرانسوی حق دارد دسترسی به سایت های بین المللی پورنو در فرانسه را مسدود کند، مگر اینکه این سایت ها تضمین کنند که می توانند از دسترسی افراد زیر 18 سال به آنها جلوگیری کنند.

پس از شکایتی از سوی انجمن های حقوق کودک، شرکت فرانسوی سانسور سمعی و بصری و دیجیتال Arcom در دسامبر 2021 اطلاعیه ای را به پنج سایت پورنو از جمله Pornhub ارسال کرد و از آنها خواست ثابت کنند که دسترسی افراد زیر سن قانونی را مطابق با قوانین فرانسه در ژوئیه 2020 مسدود می کنند.

یکی از مقامات Arcom گفت که از آنجایی که رگولاتور هیچ نشانه‌ای مبنی بر اینکه سایت‌ها در حال نصب سیستم‌هایی هستند که در واقع می‌توانند دسترسی خردسالان را مسدود کنند، ندیده است، تصمیم گرفته است که اقدام قانونی انجام دهد.

چهار سایت دیگر که توسط تنظیم کننده به چالش کشیده شده اند عبارتند از Tukif، Xhamster، Xnxx و Xvideos.

رگولاتور گفت که از دادگاه می‌خواهد به ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی فرانسوی مانند Orange، Free و SFR دستور دهد تا دسترسی به این سایت‌های پورنو در خاک فرانسه را تا زمانی که سیستمی قوی برای جلوگیری از دسترسی افراد زیر سن قانونی داشته باشند، مسدود کنند.

در جلسه روز سه‌شنبه، وکلای سایت‌های پورن گفتند که دادگاه صلاحیت تصمیم‌گیری در مورد این پرونده را ندارد زیرا این قانون با قانون اساسی مطابقت ندارد. یکی از مقامات Arcom گفت که دادگاه اکنون در 4 اکتبر تصمیم خواهد گرفت که آیا می تواند در مورد این پرونده تصمیم بگیرد یا اینکه آیا پرونده باید به دادگاه تجدید نظر ارجاع شود.

در حال حاضر، فقط سایت‌های پورنو در فرانسه باید دکمه سلب مسئولیت را نمایش دهند که کاربران می‌توانند روی آن کلیک کنند تا بگویند بالای 18 سال دارند، اما هیچ تأییدی از سن واقعی آنها وجود ندارد.

یکی از مقامات Arcom گفت که سایت ها – که همه رایگان هستند – باید یک سیستم مسدود کننده رایگان و قابل اعتماد ارائه دهند.

یک وکیل ناشر PornHub MG Freesites بلافاصله به تماس‌ها برای اظهار نظر پاسخ نداد. و رادیو فرانسه به نقل از او گفت که تأیید سن یک کاربر اینترنت از نظر فنی و قانونی غیرممکن است.

یکی از مقامات Arcom گفت که Arcom همچنین در ماه‌های اخیر به چندین سایت پورنو دیگر، از جمله YouPorn، یکی از برترین سایت‌های پورنو در جهان، اطلاع رسانی کرده است.

انجمن های حقوق کودکان فرانسه چندین پرونده قانونی را برای جلوگیری از دسترسی خردسالان به پورنوگرافی اینترنتی آغاز کرده اند و استدلال می کنند که استانداردهای تأیید سن فعلی دسترسی به وب سایت ها را برای کودکان بسیار آسان می کند.

(رویترز)

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما