دارندگان ویزا این پزشکان روستایی را در معرض خطر قرار می دهند

چگونه ممنوعیت سفر ترامپ بر یک پزشک داکوتای جنوبی تأثیر می گذارد

دکتر علا النوفل در کلینیک اطفال خود در Sioux Falls، داکوتای جنوبی، روزانه 10 بیمار را ویزیت می کند. برخی از آنها از بدو تولد می دانستند. برخی دیگر پس از فارغ التحصیلی از دبیرستان هنوز تحت درمان قرار می گیرند.

او گفت: “من این کودکان را برای دیابت نوع 1، مشکلات تیروئید، سرطان تیروئید، اختلالات بلوغ و بیماری آدرنال درمان می کنم.”

تجربه نوفل بسیار مهم است. او یکی از تنها پنج متخصص غدد اطفال تمام وقت در منطقه ای به وسعت 150000 مایل مربع است که هم داکوتای جنوبی و هم داکوتای شمالی را پوشش می دهد.

مانند اکثر مناطق روستایی آمریکا، این منطقه با کمبود پزشک است.

سیندی موریسون، مدیر بازاریابی Sanford Health، یک سیستم مراقبت های بهداشتی غیرانتفاعی مستقر در Sioux Falls، گفت: “ما بسیار خوش شانس هستیم که دکتر النوفل را در اینجا داریم. ما نمی توانیم کسی را با تخصص خود از دست دهیم.” 300 بیمارستان و درمانگاه در جوامع عمدتاً روستایی اداره می شود.

مرتبط: ممنوعیت ویزا ممکن است کمبود پزشک را در مناطق روستایی آمریکا تشدید کند

با این حال، Sanford Health ممکن است Noble و بسیاری دیگر از پزشکان مهم برای شبکه مراقبت های بهداشتی خود را از دست بدهد.

بیمار دکتر نوفل
دکتر.. علاء النوفل [here with a patient] او یکی از پنج متخصص غدد کودکان در داکوتای جنوبی و شمالی است.

النوفل که یک شهروند سوری است از طریق یک برنامه توسعه نیروی کار ویژه به نام معافیت از روادید Conrad 30 در سیو فالز است – که اساساً این الزام را لغو می کند که پزشکانی که اقامت خود را با ویزای بازدیدکننده تبادل J-1 تکمیل می کنند باید به مدت دو سال به کشور خود بازگردند. قبل از درخواست برای ویزای دیگر ایالات متحده. معافیت 30 کنراد به او اجازه می دهد تا حداکثر سه سال در ایالات متحده بماند تا زمانی که متعهد به تمرین در منطقه ای با کمبود پزشک باشد.

پس از اینکه دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ممنوعیت مهاجرت موقتی را صادر کرد که ورود افراد از هفت کشور با اکثریت مسلمان از جمله سوریه را به ایالات متحده محدود کرد، النوفل درباره آینده خود در آمریکا نامشخص است.

النوفل گفت: «ما موافقیم که باید اقدامات بیشتری برای حفاظت از کشور انجام شود، اما این فرمان اجرایی تأثیر منفی بر پزشکان این کشورها خواهد داشت که در سراسر آمریکا بسیار مورد نیاز هستند.» آنها ممکن است دیگر تمایلی به تمرین در ایالات متحده نداشته باشند.” پس از توقف موقت این ممنوعیت توسط دادگاه استیناف فدرال، این دعوی در حال حاضر در بلاتکلیفی قانونی قرار دارد.

مطالب مرتبط: ترامپ پس از تایید ممنوعیت سفر توسط دادگاه عصبانی است

در طول 15 سال گذشته، Conrad 30. معافیت ویزا او 15000 پزشک خارجی را به جوامع محروم هدایت کرد.

Sanford Health دارای 75 پزشک معاف از ویزا و هفت کشور است که در فرمان اجرایی فهرست شده اند. موریسون از سانفورد هلث گفت: «اگر دکتر النوفل و دیگر پزشکان J-1 خود را از دست بدهیم، نمی‌توانیم شکاف‌های حیاتی در دسترسی به مراقبت‌های بهداشتی برای خانواده‌های روستایی را پر کنیم.

این ممنوعیت می تواند به خط لوله پزشکان جدید نیز آسیب برساند. برنامه معافیت ویزا Conrad 30 توسط فارغ التحصیلان پزشکی دارای ویزای غیر مهاجرتی J-1 که اقامت خود را در ایالات متحده به پایان رسانده اند، تغذیه می شود.

روستایی داکوتای جنوبی
گاوها در مزرعه ای خارج از سیوکس فالز.

هر ساله بیش از 6000 کارآموز پزشکی از کشورهای خارجی از طریق ویزای J-1 در برنامه های اقامت ایالات متحده ثبت نام می کنند. به گفته انجمن کالج های پزشکی آمریکا، حدود 1000 نفر از این کارورزان از کشورهای تحریم شده هستند. دارندگان ویزای J-1 که در زمان اجرای این ممنوعیت خارج از کشور بودند، از ورود به ایالات متحده منع شده‌اند و تا زمانی که این ممنوعیت وجود دارد، قادر به شروع یا پایان تحصیل نیستند.

وزارت امور خارجه به CNNMoney گفت که دولت ممکن است ویزای J-1 را برای افراد یکی از کشورهای ممنوعه صادر کند در صورتی که “منافع ملی” باشد، اما تایید نکرد که آیا کمبود پزشک رخ خواهد داد یا خیر. واجد شرایط برای چنین در نظر گرفتن.

دکتر لری گفت: «استرس و اضطراب ناشی از فرمان اجرایی کوتاه مدت ممکن است اثرات بلندمدتی داشته باشد، زیرا پزشکان کمتری برنامه‌های آموزشی دولتی را انتخاب می‌کنند، در نتیجه کمبود ارائه‌دهندگانی را که مایل به تمرین در مناطق روستایی محروم هستند، تقویت می‌کند. دایل، MD، معاون امور بالینی دانشکده پزشکی دانشگاه مارشال در هانتینگتون، ویرجینیای غربی.

مطالب مرتبط: تاثیر اوباماکر بر این شهر آلاسکا تنها با یک کلینیک پزشک

النوفل در دانشکده پزشکی در دمشق، پایتخت سوریه تحصیل کرد و با ویزای J-1، دوره اقامت خود را در دانشگاه تگزاس به پایان رساند. او به کمک هزینه تحصیلی در کلینیک مایو ادامه داد و سپس برای معافیت J-1 درخواست داد که او را در Sioux Falls قرار داد.

19 ماه پس از تعهد سه ساله اش، النوفل یا مستقیماً معامله می کرد یا به عنوان مدیر عمل می کرد. به طور متوسط ​​ماهانه بیش از 400 بیمار اطفال مشاوره پزشک.

او بیشتر بیماران خود را در کلینیک تخصصی کودکان سانفورد در سیوکس فالز می‌بیند، جایی که خانواده‌ها اغلب ساعت‌ها رانندگی می‌کنند تا یک نوبت بگیرند. یک بار در ماه، او با یک هواپیمای کوچک برای دیدن بیماران در درمانگاهی در آبردین، در فاصله 200 مایلی، پرواز می کند.

بچه های سنفورد
بسیاری از بیماران دکتر النوفل ساعت ها رانندگی می کنند تا او را در کلینیک کودکان سنفورد در سیو فالز ببینند.
بیمارستان آبردین
یک بار در ماه، دکتر نوفل به آبردین، مریلند می رود تا بیماران را در کلینیک کمکی ببیند.

النوفل با اشاره به ساعات طولانی و زمستان های داکوتای جنوبی که به شدت سخت بود، گفت: «دکتر بودن در این مکان آسان نیست. اما به عنوان یک پزشک، برای کمک به مردم بدون توجه به شرایط و شرایط آموزش دیده ام و به این افتخار می کنم.

این یکی از دلایلی است که النوفل و همسر آمریکایی اش، آلیسا، برای کنار آمدن با ممنوعیت ویزا تلاش کرده اند..

او گفت: من یک بچه 10 ماهه دارم و الان نمی توانم به سوریه سفر کنم، خانواده من در سوریه هستند، نمی توانند به اینجا بیایند. اکنون خانواده من نمی توانند اولین نوه خود را ملاقات کنند.»

او گفت: “می دانم که اگر ما برویم، ممکن است هرگز برنگردم.” او همچنین نمی خواهد در حال حاضر به هیچ کجای کشور سفر کند. او گفت: «از اینکه چگونه با من رفتار شود می ترسم. او همچنین می ترسد که در فرودگاه متوقف شود – حتی اگر به کشور دیگری سفر کند.

مطالب مرتبط: ممنوعیت سفر ترامپ و آنچه باید بدانید

عبدالسلام دارای گواهی، اهل بنغازی، لیبی، قصد داشت پس از اتمام دوره رزیدنتی خود در دانشکده پزشکی دانشگاه فلوریدا مرکزی در ماه ژوئیه، به عنوان پزشک خانواده در مکون، جورجیا، از طریق برنامه لغو روادید شروع به کار کند.

همه چیز به آرامی پیش می رفت. عبدالسلام که به درمان بیماران و جانبازان بیمارستان می پردازد، برای معافیت ویزا اقدام کرد و پذیرفته شد. او یک قرارداد تجاری با Magna Care امضا کرد که پزشکان را به سه بیمارستان در منطقه Macon می‌رساند و شروع به جستجوی خانه‌هایی برای او، همسرش و دو فرزندشان کرد تا در تابستان نقل مکان کنند.

الممتد عبدالسلام
دکتر عبدالسلام معتبر به همراه خانواده اش.

اما آخرین مرحله وجود داشت. برای اینکه درخواست معافیت J-1 او به طور کامل تکمیل شود، باید تایید نهایی را از وزارت امور خارجه ایالات متحده و USCIS دریافت کند.

او گفت: «دستور اجرایی در اواسط این فرآیند صادر شد و درخواست من در وزارت امور خارجه را متوقف کرد.

عبدالسلام به عنوان یک شهروند لیبیایی (لیبی نیز مشمول ممنوعیت ویزا است)، از نتیجه آن می ترسد.

او گفت: “بیمارستان ماکون به شدت به پزشک نیاز دارد. با وجود اینکه آنها من را استخدام کردند، مطمئن نیستم که چقدر می توانند صبر کنند.”

وی گفت: هیچ کس نمی تواند استدلال کند که حفظ امنیت کشور ضروری است، اما ما باید کشور را نیز سالم نگه داریم. پزشکانی مانند من که در برخی از بهترین مدارس در ایالات متحده آموزش دیده اند، دارایی هستند، نه یک بدهی.

CNN Money (نیویورک) اولین بار در 10 فوریه 2017 منتشر شد: 19:47 ET

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما