دانشمندان می خواهند نسل بعدی پره های توربین بادی را به شکل آب نبات بازیافت کنند

توربین های بادی به طور فزاینده ای در میان اشکال مختلف تولید انرژی های تجدید پذیر محبوب می شوند. اما زمانی که این وسایل منسوخ می شوند، به سختی از بین می روند. اکنون محققان جمع شده اند مواد چسب یا آدامس جدیدی برای تولید این توربین ها درست کردند و برای بازیافت و تولید اقلام مختلف از چراغ ماشین تا آب نبات مورد استفاده قرار گیرد.

محققان دانشگاه ایالتی میشیگان با ترکیب الیاف شیشه با پلیمرهای گیاهی و مصنوعی ماده جدیدی برای توربین ها ایجاد کرده اند. صفحات ساخته شده از این رزین ترموپلاستیک به قدری قوی و بادوام هستند که می توان از آنها در توربین ها یا خودروها استفاده کرد.

دانشمندان توانستند این پانل ها را به مونومرهای جدیدی تبدیل کنند که به صورت فیزیکی از فایبرگلاس جدا شده و امکان استفاده مجدد از مواد در محصولات جدید را فراهم می کند. نکته مهم این است که پانل های بازیافتی دارند مشخصات فیزیکی مشابه مواد اولیه است.

توربین های بادی

توربین های بادی قابل بازیافت

این آدامس جدید علاوه بر توربین های بادی، در چندین زمینه دیگر نیز قابل استفاده است. اگر این مواد را با فلزات مختلف ترکیب کنیم، می توانیم سنگ هایی بسازیم که می توانند در لوازم خانگی از جمله بانک ها محققان همچنین می توانند مواد بازیابی شده را تجزیه کرده و با سایر رزین های پلاستیکی ترکیب کنند تا آنها را بسازند کاور لپ تاپ یا از ابزارهای برقی دیگر استفاده کنید.

این مواد را می توان به محصولات با ارزش تری تبدیل کرد. با ترک خوردن رزین ترموپلاستیک در مواد قلیایی می توانید پلی (متیل متاکریلات) (PMMA) را تهیه کنید که یک ماده اکریلیک رایج برای پنجره ها، چراغ های اتومبیل و بسیاری موارد دیگر است. اگر دما در مرحله تجزیه افزایش یابد، PMMA به پلی (متاکریلات اسید)، پلیمری فوق جاذب برای استفاده در پوشک بچه تبدیل می شود. همچنین می تواند در نتیجه تجزیه در مواد قلیایی ایجاد شود لاکتات پتاسیم منجر به پالایش و تبدیل می شود آب نبات و نوشیدنی های ورزشی

جان دورگن می‌گوید: «زیبایی سیستم رزین ما این است که در پایان چرخه استفاده می‌توانیم آن را جدا کنیم، بنابراین می‌توان بارها و بارها از مواد دوباره استفاده کرد. این هدف اقتصاد دایره ای است.»

Giovanna Yu

گیک بیکن. ماون قهوه. ارتباط ظریف جذاب. متخصص مواد غذایی به طرز خشمگینی فروتن.

تماس با ما