دبیرکل سازمان ملل: سرمایه گذاری روی دختران سرمایه گذاری در آینده مشترک ماست.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل در پیام خود گفت: «وقتی از دختران برای تحقق حقوق بشر خود حمایت می‌شود، می‌توانند پتانسیل خود را بشناسند و دنیای بهتری برای خود و جوامع و جوامع خود بسازند.»

او خاطرنشان کرد که وقتی آنها در مدرسه هستند، “به احتمال زیاد زندگی سالم، سازنده و رضایت بخشی دارند.”

وقتی دختران حمایت می شوند… می توانند به پتانسیل خود برسند و دنیای بهتری بسازند – دبیر کل سازمان ملل متحد

با برخورداری از حق مراقبت های بهداشتی، آنها “با اعتماد به نفس و استقلال جسمی بیشتری بزرگ می شوند”. وقتی دختران حقوق خود را درک کنند – از جمله حق زندگی بدون تهدید خشونت – “احتمال بیشتری دارد که در امان بمانند و سوء استفاده را گزارش کنند”.

چالش های بزرگ

با این حال، دختران همچنان با چالش‌های بی‌سابقه‌ای در رابطه با حق تحصیل، سلامت جسمی و روانی، و حمایت از خشونت مواجه هستند.

آقای گوترش گفت که همه‌گیری کووید-19 به دلیل درگیری‌ها و ناتوانی در استفاده از حقوق جنسی و تولیدمثلی خود، مشکلات موجود را بدتر کرده و دستاوردهای مهمی را که در دهه گذشته به دست آمده را خنثی کرده است.

دعوتنامه برای دسترسی به آموزش

آقای گوترش از ادامه محرومیت دختران از تحصیلات متوسطه در افغانستان ابراز نگرانی کرد و توضیح داد که این نه تنها به آنها آسیب می‌زند، بلکه به کشوری که بیش از همه به انرژی و کمک‌هایش نیاز دارد آسیب می‌زند.

او بار دیگر از رهبران طالبان خواست که «اجازه دهند دختران یاد بگیرند».

بازماندگان زلزله ویرانگر افغانستان در یک کلاس آموزشی در یک مرکز آموزش اجتماعی تحت حمایت یونیسف در ناحیه گیان، استان پکتیکا شرکت می کنند.

بازماندگان زلزله ویرانگر افغانستان در یک کلاس آموزشی در یک مرکز آموزش اجتماعی تحت حمایت یونیسف در ناحیه گیان، استان پکتیکا شرکت می کنند.

دبیرکل بر نیاز «اکنون بیش از هر زمان دیگری» به تعهد مجدد برای همکاری با یکدیگر تأکید کرد تا دختران بتوانند از حقوق خود بهره ببرند و از آن استفاده کنند و نقشی کامل و برابر در جوامع و جوامع خود ایفا کنند.

سرمایه گذاری روی دختران سرمایه گذاری در آینده مشترک ماست‘، او گفت.

در روز جهانی دختر بچه، اجازه دهید تلاش خود را دوچندان کنیم تا مطمئن شویم که دختران در همه جا سالم، تحصیل کرده و ایمن هستند.

بعد از یک دهه

سازمان ملل می‌گوید در طول 10 سال گذشته، توجه دولت‌ها، سیاست‌گذاران و عموم مردم به مسائل مورد توجه دختران افزایش یافته است – همراه با فرصت‌های بیشتری برای شنیده شدن صدای آنها در صحنه جهانی.

با این حال، سرمایه‌گذاری در حقوق دختران محدود می‌ماند، زیرا آنها همچنان با چالش‌های بی‌شماری برای تحقق بخشیدن به پتانسیل‌های خود مواجه هستند که با بحران‌های همزمان تغییرات آب و هوایی، کووید-19 و درگیری‌های بشردوستانه تشدید شده است.

با این حال، سازمان ملل متحد تأیید می کند که با ناملایمات، تدبیر، خلاقیت، پشتکار و انعطاف پذیری همراه است.

600 میلیون دختر نوجوان جهان بارها و بارها نشان داده‌اند که با توجه به مهارت‌ها و فرصت‌ها، می‌توانند تغییر دهندگانی باشند که باعث پیشرفت در جوامع خود می‌شوند و برای همه، از جمله زنان، پسران و مردان، قوی‌تر بازسازی می‌شوند.

به گفته سازمان مللدختران آماده برای یک دهه شتاب به جلو. زمان آن فرا رسیده است که همه ما مسئولیت پذیر باشیم – با و برای دختران – و در آینده ای سرمایه گذاری کنیم که به عاملیت، رهبری و پتانسیل آنها باور داشته باشد.”

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما