دبیرکل سازمان ملل متحد از جوانان به عنوان «موتورهای تغییر» خواستار شد

از تغییرات آب و هوایی گرفته تا درگیری تا فقر مداوم، جوانان به طور نامتناسبی تحت تأثیر بحران های به هم پیوسته جهانی قرار دارندنماینده جوانان او، جایاتما ویکرامانایاک، در یک مراسم بزرگداشت در نیویورک، به نمایندگی از دبیر کل سازمان ملل متحد گفت.

او با بیان پیام خود از این اجلاس گفت: «امروز ما بر اهمیت تغییر مهارت‌های جوانان برای آینده کاری تاکید می‌کنیم.

جوانان در خطر هستند

همه‌گیری کووید-19 شکنندگی را تشدید کرده است، امروز 24 میلیون جوان را در معرض خطر عدم بازگشت به مدرسه قرار داده است و تحول بازار کار را تسریع می‌بخشد، «به افزایش عدم اطمینان و افزایش شکاف دیجیتالی می‌افزاید».

ما باید به طور موثر و جامع حق جوانان را برای آموزش، آموزش و یادگیری مادام العمر تضمین کنیم.[by] توسعه مهارت‌های جوانان را با سرمایه‌گذاری در آموزش و آموزش فنی حرفه‌ای (TVET)، ارتباطات پهن باند و مهارت‌های دیجیتال تشدید کنید.»

مقابله با اختلال یادگیری

به این منظور، سیاستمداران ارشد و رهبران سازمان‌های غیردولتی آموزش و پرورش جوانان، در ماه سپتامبر و در جریان اجلاس تحول آموزش در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک گرد هم خواهند آمد.

دبیر کل سازمان ملل متحد تحت هدایت استراتژی جوانان سازمان ملل متحد در سال 2030 از همه خواست تا «تلاش برای توسعه مهارت های جوانان به عنوان یک اولویتدر قله و فراتر از آن

او پیام خود را به پایان رساند: “بیایید با هم نیروی کار عادلانه تر و موفق تر بسازیم، اهداف توسعه پایدار (SDGs) را نجات دهیم و هیچ کس را پشت سر نگذاریم.”

ساخت مهارت

رئیس مجمع عمومی، عبدالله شهید، در سخنرانی ویدیویی خود گفت که میلیون ها جوان، به ویژه آنهایی که آسیب پذیرترین و به حاشیه رانده ترین آنها – مانند زنان و دختران جوان – همچنان بار عمده تحولات اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را تحمل می کنند.

وی با بیان اینکه این چالش‌ها «شغل و فرصت‌ها را از بین می‌برد، دسترسی به آموزش را محدود می‌کند و مهارت‌های مجدد مردان و زنان جوان را با مشکل مواجه می‌کند»، تصریح کرد: باید کارهای بیشتری انجام شود.

وی به عنوان “قهرمان سرافراز جوانان” تاکید کرد که جوانان باید از طریق سیاست گذاری و آموزش فنی و حرفه ای برای ایجاد مهارت ها توانمند شوند.

بیایید بررسی کنیم که چگونه فرصت های شغلی جوانان را افزایش دهیم ضمن اینکه تعداد جوانان آموزش ندیده و آموزش ندیده را به طور پایدار کاهش می دهد…[and] کار جمعی برای تضمین آینده ای فراگیر و روشن تر به رهبری جوانان ماهر، تحصیل کرده و آموزش دیده، در حالی که هیچ کس را پشت سر نمی گذاریم.»

“تغییر باش”

مارتا نیوتن، معاون مدیر کل سیاست در سازمان بین‌المللی کار (ILO) که از طریق ویدئو کنفرانس از ژنو صحبت می‌کرد، بر اهمیت تقویت مهارت‌های تحول دیجیتال برای رسیدن به مقیاس نیازهای برآورده نشده امروز بازار کار تاکید کرد.

او برای کمک به جوانان برای «انطباق سریع» با این «خواسته‌های به سرعت در حال تغییر»، خواستار آموزش حرفه‌ای با کیفیت و دوره‌های کارآموزی شد که آنها را با «مهارت‌هایی برای زندگی» مجهز کند.

سرمایه گذاری در دنیایی که در آن کار شایسته واقعیت هر جوانی است مستلزم گسترش کار برای اشتغال جوانان و در عین حال حمایت از حقوق جوانان است. این به نوبه خود منجر به یک زندگی سالم و برابر برای همه خواهد شد.

همان تغییری باش که میخواهی، سرسخت باش، جسور باشاو جوانان را در سراسر جهان تشویق کرد… ما نمی توانیم تلاش ها را بدون شما تغییر دهیم.


زنان جوانی که در یک کارگاه جوشکاری در مکزیک شرکت می کنند.

© UNESCO-UNEVOC / Teresa de Jesus Caballero Melcor

زنان جوانی که در یک کارگاه جوشکاری در مکزیک شرکت می کنند.

توانمندسازی جوانان

ماکی کاتسونو هایاشیکاوا، مدیر پشتیبانی و هماهنگی آموزش 2030، به نمایندگی از آدری آزولای، مدیر کل سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی سازمان ملل متحد (یونسکو)، بر لزوم شناسایی مهارت‌ها برای آینده کاری برای توانمندسازی تاکید کرد. . جوانان امروزی.

او به نوآوری در کارآفرینی اشاره کرد. ترویج مسیرهای انعطاف پذیر برای تقویت یادگیری مادام العمر؛ پر کردن شکاف دیجیتال؛ و ترویج منابع آموزش باز.

جوانان را تشویق کنید تا خود را عامل تغییر بدانند و پیچیدگی های توسعه پایدار را درک کنید.» در پیام دبیرکل یونسکو آمده است.

در طول اجلاس آموزش و پرورش، ما “باید از تمام توان خود استفاده کنیم” تا فرصتی برای جوانان فراهم کنیم تا مهارت های خود را برای آینده توسعه دهند و به آنها “جایگاه مرکزی” در میز تصمیم گیری بدهیم.

جوانی: بزرگترین گنج

رئیس مشترک پیتر موهان مایتری پیریس، نماینده دائم سریلانکا در سازمان ملل متحد، جوانان را “بزرگترین گنجینه ای که ما روی کره زمین داریم” خواند و افزود که اگر تصمیمات درست در زمان مناسب گرفته شود، جوانان می توانند “معنی” داشته باشند. ” تاثیر در سراسر جهان.

ژائو گومز کراوونیو، وزیر امور خارجه پرتغال، در پیام ویدئویی خود، تاکید کرد که جوانان باید در آینده خود نظری داشته باشند و “اصل راهنمای” کشورش را به اشتراک بگذارند که “هیچ چیز در مورد جوانان بدون جوانی” وجود ندارد.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما