دبیرکل سازمان ملل متحد در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: کشتار آب و هوای پاکستان فراتر از تصور است.

او در جریان یک جلسه عمومی بزرگ‌ترین نهاد نمایندگی سازمان ملل در مورد سیل‌های ویرانگر این کشور، دیدار ماه گذشته خود را به یاد آورد که در آن شاهد “سطحی از کشتار آب و هوایی فراتر از تصور” بود.

او سیلابی را توصیف کرد که مساحتی از زمین را سه برابر کل مساحت سرزمین مادری اش پرتغال پوشانده است و گفت که بسیاری از آنها خانه، دام، محصولات کشاورزی و “آینده خود” را از دست دادند.

ارواح شسته شدند‘، او گفت.

دیر یا زود بدترین اتفاق می افتد

در حالی که بارندگی ها متوقف شده و آب ها شروع به فروکش کرده اند، بسیاری از مناطق جنوب همچنان درگیر سیل هستند و با نزدیک شدن به فصل زمستان، وضعیت بد به بدتر می شود.

این مقام ارشد سازمان ملل با اشاره به تهدیدات وبا، مالاریا و تب دنگی که “خیلی بیشتر از سیل” قربانی می گیرد، هشدار داد: پاکستان در آستانه یک فاجعه بهداشت عمومی است.

او تصویری از نزدیک به 1500 مرکز بهداشتی ویران شده، دو میلیون خانه آسیب دیده یا ویران شده و بیش از دو میلیون خانواده بدون دارایی خود را ترسیم کرد.

بسیاری از آنها با نزدیک شدن به زمستان هیچ سرپناهی ندارند“.

بدبختی های پی در پی

آقای گوترش ادامه داد: در عین حال، میزان تخریب محصولات و دام “امروز یک بحران غذایی ایجاد می کند و فصل رشد فردا را به خطر می اندازد.”

“گرسنگی شدید در حال افزایش است. سوء تغذیه در میان کودکان و زنان شیرده در حال افزایش است. تعداد کودکان بازمانده از مدرسه در حال افزایش است. درد دل و سختی – به ویژه برای زنان و دختران – در حال افزایش است.”

علاوه بر این، بیش از 15 میلیون نفر ممکن است به فقر بیفتند.

اثرات سیل نه تنها برای روزها یا ماه ها احساس خواهد شد، بلکه تا سال های آینده در پاکستان باقی خواهد ماند.

حمایت عظیمی مورد نیاز است

عنان با همکاری دولت پاکستان برای تشکیل کنفرانسی در مورد تعهدات برای ارائه حمایت های بازسازی و بازسازی، از کشورهای کمک کننده، سازمان های بین المللی، بخش خصوصی و جامعه مدنی خواست تا به طور کامل از این تلاش ها حمایت کنند.

در همین حال، این سازمان طرح مقابله با سیل پاکستان را راه اندازی کرد که خواستار 816 میلیون دلار – افزایش 656 میلیون دلاری نسبت به درخواست اولیه – برای پاسخگویی به فوری ترین نیازها تا ماه می آینده بود.

دبیر کل سازمان ملل گفت: «اما این در مقایسه با آنچه در همه جبهه‌ها – از جمله غذا، آب، بهداشت… و حمایت بهداشتی مورد نیاز است، کمرنگ است».

مسئولیت اخلاقی گروه 20

در حالی که تقویم به سرعت به کنفرانس آب و هوای سازمان ملل متحد (COP27) در نوامبر منتقل می شود، او گفت: «جهان در حال حرکت به عقب است. [as] انتشار گازهای گلخانه ای با بلایای آب و هوایی در حال افزایش است.

دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد که COP 27 باید مکانی باشد که این روندها معکوس شوند، اقدامات جدی در مورد خسارات و خسارات رخ داده انجام شود، و بودجه حیاتی برای سازگاری و انعطاف پذیری یافت شود.

وی با یادآوری اینکه کشورهای بزرگ صنعتی گروه بیست عامل 80 درصد انتشارات مخرب اقلیم هستند، آن را تشریح کرد. “مسئولیت اخلاقی” آنها برای کمک به پاکستان برای بهبود، سازگاری و ایجاد انعطاف‌پذیری در برابر بلایای «ناشی از آب و هوا».

پسران و مردی که از عصا استفاده می‌کنند از خیابان‌های سیل‌زده نوشهره کلان، یکی از مناطق آسیب‌دیده در استان خیبر پختونخوا پاکستان عبور می‌کنند.

پسران و مردی که از عصا استفاده می‌کنند از خیابان‌های سیل‌زده نوشهره کلان، یکی از مناطق آسیب‌دیده در استان خیبر پختونخوا پاکستان عبور می‌کنند.

“ما باید همین الان اقدام کنیم.”

با اشاره به اینکه یک سوم پاکستان زیر آب رفته استآقای گوترش گفت که بسیاری از کشورهای جزیره ای با “احتمال بسیار واقعی فروپاشی کل سرزمین خود” روبرو هستند.

او گفت: “جوامع در همه جا به دنبال تخریب های ناشی از اقلیم هستند.” “ما باید عمل کنیم – و ما باید اکنون اقدام کنیم.”

در حالی که این بار پاکستان بود، دبیرکل هشدار داد که فردا “می تواند هر یک از کشورها و جوامع ما باشد”.

هرج و مرج آب و هوا درب همه را می زنداکنون، “این بحران جهانی نیازمند همبستگی جهانی و پاسخی جهانی است.”

تست همبستگی آفتابگردان

رئیس مجمع عمومی، چاپا کروز، بر اهمیت زمان تاکید کرد، زیرا “بهایی که ما برای تاخیر می پردازیم هر روز در حال افزایش است.”

او گفت که امروز جهان با “آزمون واضح همبستگی” در مورد چگونگی واکنش کشورهای عضو به مصیبت پاکستان روبرو است.

“این یک تراژدی با ابعاد حماسی است” که به “مداخلات فوری” برای جلوگیری از یک “اورژانس دائمی” نیاز دارد.

با یکدیگر

رئیس انجمن بر لزوم آمادگی بیشتر با بازگشت خشکسالی و بارندگی تاکید کرد.

او گفت که تلاش های امدادی بین المللی باید بیش از هر زمان دیگری بر راه حل های متحول کننده متمرکز شود. “سازگاری و انعطاف پذیری بذرهای پایداری هستند“.

آقای کوروسی از سفیران خواست تا “از اهرم علم و همبستگی… برای تقویت ظرفیت مدیریت بحران‌ها استفاده کنند…[to] با یکدیگر “.

سیلاب در ناحیه Umerkot، استان سند، پاکستان.

سیلاب در ناحیه Umerkot، استان سند، پاکستان.

جستجوی کمک

در همین حال، کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان (UNHCR) فوراً به دنبال کمک به بیش از 650000 پناهنده و اعضای جوامع میزبان آنها است که از سیل ویرانگر در پاکستان آسیب دیده اند.

متیو سالتمارش، سخنگوی این کشور، روز جمعه در کنفرانسی خبری در ژنو با اشاره به اینکه درک مقیاس این ویرانی «مشکل» بود، گفت که در حالی که پاکستان در واکنش به فاجعه آب و هوایی با «چالش عظیمی» مواجه است، حمایت بیشتر «از مردم این کشور» مورد نیاز است. که سخاوتمندانه از پناهندگان پذیرایی کرده اند.” افغان ها برای بیش از چهار دهه.

وی آخرین برآوردها از بارندگی بی سابقه و جاری شدن سیل را که حداقل 1700 کشته را ثبت کرده است، گزارش کرد. 12800 زخمی، از جمله حداقل 4000 کودک. حدود 7.9 میلیون جابجایی؛ نزدیک به 600000 نفر در سایت های امدادی زندگی می کنند.

در “خط مقدم”

آقای سالتمارش گفت: «پاکستان در خط مقدم شرایط اضطراری آب و هوایی قرار دارد.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل به دنبال بودجه اضافی برای رفع نیازهای فوری و کمک به عملیات های بهبودی اولیه است.

وی با یادآوری این موضوع گفت: «ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا آب‌های سیل در بدترین مناطق آسیب دیده کاهش یابد، زیرا نگرانی‌ها در مورد تهدیدات ناشی از بیماری‌های ناشی از آب و ایمنی میلیون‌ها نفر که 70 درصد آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دهند، افزایش یافته است.» “پایداری زیست‌محیطی برای پاسخ‌گویی محور باقی خواهد ماند“.

Morgan Bullock

هاردکور الکل ماون. علاقه مند شدید به اینترنت دوست داشتنی توییتر متعصب. دردسر ساز.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما