دبیرکل سازمان ملل پرتاب موشک کره شمالی بر فراز ژاپن را “اقدامی بی پروا” خواند

این موشک اولین باری بود که از سال 2017 حریم هوایی ژاپن را نقض کرد و موشک بالستیک میان برد در اقیانوس آرام، دور از سرزمین اصلی فرود آمد.

آژیرها در ژاپن

بر اساس گزارش ها، آژیرها و هشدارهای متنی ساکنان بخش هایی از شمال ژاپن را از خواب بیدار کرده و نسبت به احتمال ریزش آوار هشدار داده است.

گزارش های خبری حاکی از آن است که این موشک حدود 4500 کیلومتر (2800 مایل) را طی کرده است – طولانی ترین مسافتی که یک سلاح کره شمالی تاکنون طی کرده است – و به ارتفاع 1000 کیلومتری رسیده است.

طبق گزارش های خبری، هفته گذشته ژاپن، ایالات متحده و کره جنوبی برای اولین بار از سال 2017 تمرینات دریایی مشترکی را برگزار کردند و پس از آغاز آن در روز سه شنبه، سه کشور اعلام کردند که با همکاری نزدیک با جامعه بین المللی همکاری نزدیکی خواهند داشت. . برای هماهنگی پاسخ فوری و بلندمدت به اقدام کره شمالی – پرتاب پنجمین موشک تنها در یک هفته.

کره شمالی روز شنبه دو موشک به خارج از منطقه انحصاری اقتصادی ژاپن شلیک کرد.

تخلفات

قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل، کره شمالی را از انجام آزمایش های بالستیک یا تسلیحات هسته ای منع می کند.

این اقدامی بی پروا و نقض قطعنامه های شورای امنیت بود.»آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد در بیانیه‌ای که توسط سخنگوی خود منتشر کرد، گفت.

همچنین این موضوع بسیار نگران کننده است جمهوری دموکراتیک خلق کره یک بار دیگر هرگونه ملاحظات ایمنی هوانوردی بین المللی یا ایمنی دریایی را نادیده گرفته است.. “

بازگشت به گفتگوها

آقای گوترش از کره شمالی خواست “گفتگو با طرف های اصلی مرتبط با هدف دستیابی به صلح پایدار و خلع سلاح اتمی کامل و قابل راستی آزمایی شبه جزیره کره را از سر بگیرد.”

در ماه مارس، آقای گوترش پرتاب موشک ICBM را محکوم کرد که اولین آزمایش دوربرد کره شمالی از سال 2017 بود. همین یک ماه پیش، کره شمالی نیز با یک پرتاب بالستیک میان برد، توقف سال 2018 خود را نقض کرد.

کره شمالی در سال جاری 23 آزمایش مختلف تسلیحاتی انجام داده است.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما