دبیر دوم کمیسیون برنامه ریزی دفاعی: سیم و فیلتر شکن دارم; ما در حال تحقق این طرح هستیم

[ad_1]

دبیر دوم کمیسیون ویژه برنامه ریزی دفاعی با بیان اینکه با فرماندهان طرح پدافند موافق بوده و پیش بینی کرده است که در نهایت فرماندهان این طرح رای نمایندگان حاضر در کمیسیون را به دست آورند، بیان کرد.

مهرداد ویس کرمی با اشاره به نظر کارشناسی سایر نمایندگان حاضر در کمیسیون ویژه بررسی طرح دفاعی گفت: این طرح به رای گذاشته می شود و مشکلی در رای گیری وجود ندارد، عده ای مخالف و نگران هستند برای این موارد. در آیین نامه نظر رئیس یا سه نفر از اعضای کمیسیون که به گفته آنها دعوت شده و دغدغه های خود را مطرح می کنند، ارائه شده است.

کرمی درباره تعداد رای دهندگان گفت: حدس می زنم او 19 رای مثبت بیاورد اما برای نهایی شدن نیاز به 16 رای مثبت دارد. وی با تاکید بر موافقت خود با کل طرح گفت: با کل طرح موافقم. اما از آنجایی که طبیعتاً پیشنهادات مختلفی از گروه های کارشناسی دریافت کرده ایم، آن ها را مطرح خواهیم کرد تا ببینیم در نهایت رأی جمعی به چه صورت خواهد بود».

ذینفعان طرح حمایتی چه کسانی هستند؟

کرمی افزود: بیشتر افرادی که صدایشان به گوش می رسد، مشاغل هستند. کسانی که در فضای مجازی کسب و کار راه انداخته اند. این افراد به کار خود اهمیت می دهند تا مشکلی برایشان پیش نیاید. ذینفعان اصلی مردم هستند. گروه دیگری وجود دارد که نگرانی های امنیتی دارد.

وی افزود: «این افراد نگران هستند که اطلاعات شخصی آنها چه خواهد شد. آیا این اطلاعات موجود است یا خیر؟ آیا از اطلاعات سوء استفاده می شود؟ توجه به این موارد نیز از دغدغه های اعضای کمیسیون است و حفظ حریم خصوصی و آبروی مردم و آسیب رساندن به افرادی که کار را شروع می کنند برای ما مهم است.

مخالفان این طرح در پاسخ به این سوال که برای بیان نظرات خود به کجا مراجعه کنید، گفتند: افراد می توانند نظرات خود را به صورت تخصصی به اعضای کمیسیون برسانند، افرادی هستند که در بخش خصوصی فعال هستند و نظرات خود را بیان کرده اند. “

وی در خصوص رویکرد وزارت حمل و نقل به این طرح گفت: با وزارت ارتباطات نیز مذاکراتی صورت گرفت که قرار بود در جلسه آتی نظرات آنها مطرح شود و خود وزیر حمل و نقل نیز در حال بررسی این موضوع است.

وزارت حمل و نقل، لجستیک و ارتباطات

وس کرمی با بیان اینکه همه اعضای کمیسیون موافق این طرح نیستند و اتفاق نظری در کمیسیون وجود ندارد، گفت: من افرادی را می شناسم که به کمیسیون آمدند تا این لایحه رای نیاورد. البته جای نگرانی زیاد نیست و خودمان به کارشناسان رای می دهیم و اینطور نیست که از قبل تصمیم خود را گرفته باشیم. ما افرادی را داریم که مخالفتشان آنقدر جدی است که به کل طرح رای نمی دهند. عده ای هستند که در جریان مذاکرات نظراتشان مشخص می شود، زیرا در حال حاضر مردم نظرات خود را شفاف و شفاف بیان نمی کنند، اما از آنجایی که نظرسنجی ها در صحن علنی برگزار می شود، نظر مردم مشخص می شود. من فکر می‌کنم رأی‌گیری باید علنی و با آغوش باز انجام شود».

ویس کرمی: من خودم یک سیم دارم

وی با بیان اینکه چقدر برای این پروژه صرف شده است، گفت: 30 ساعت جلسه رسمی و 85 جلسه رسمی و غیر رسمی برگزار کردیم. در ابتدا طرح 47 ماده بود و زمانی که آمد 74 ماده بود. 2 جلسه در هفته و 6 جلسه در ماه وجود دارد. باید تلاش کنیم تا قبل از بودجه به جمع بندی برسیم زیرا مشکل بودجه کار را سخت می کند.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در صورت تصویب این طرح پیام رسان هایی مانند اینستاگرام، واتس اپ و تلگرام از دسترس خارج می شوند، گفت: موضوعات به صورت زنده از خانه ملت پخش می شود. صدا و سیما هم می تواند آن را پوشش دهد، اگر شکست بخورد تقصیر آنهاست. اگر بحث را دنبال کنید اینطور نیست و در بحث کلی مطرح شده است و ما قطعاً این را نمی پسندیم».

کرمی در بخشی دیگر با بیان اینکه از اینستاگرام، تلگرام و توییتر استفاده می کند، گفت: من یک فیلترشکن هم دارم. شما باید واقع بین باشید، نمی توانید چشم خود را بر روی واقعیت ها ببندید و نمی توانید تصمیماتی بگیرید که مردم را به خطر بیندازید. من شخصا در این موارد غیر کارشناسی رای نمی دهم. زمانی که من شخصا از اینستاگرام و تلگرام استفاده می کنم و پیام رسان های داخلی ما هنوز پاسخگو نیستند، عاقلانه نیست که شما آن مسیر را مسدود کنید.

وی گفت: این بحث ها جاسوسی است. گروهی هستند که مجلس نباید کاری بکند. برخی از آنها در آلبانی و خارج از کشور هستند. می خواهند مجلس را فلج کنند. ما نمی توانیم به خاطر فضایی که ایجاد شده است عقب نشینی کنیم، اگر چنین شرایطی ادامه پیدا کند، در خانه می مانیم. باید ببینیم کلمه درست کجاست. بیایید تصمیم بگیریم که استدلال درست و به نفع کشور چیست. این فلسفه مجلس و نمایندگی است وگرنه دیگر مطرح نیست. من نماینده مسئول کسی نیستم که حرف های بیهوده و غیرحرفه ای بزند. ما گوش می دهیم، اما بر اساس کارشناس تصمیم می گیریم.”

[ad_2]

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما