دبیر ستاد تبلیغات قم: هرکس قصد حمله به روسری را دارد باید له شود.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم گفت: درست است که دشمن از موشک های نظامی، توان علمی نخبگان کشور و قدرت رسانه ای کشور می ترسد و هر روز تحریم را آغاز می کند، اما در این میان چیزی جز چادر زنانه نیست.»

به گزارش پایگاه خبری « حوزه نیوز »، حجج اسلام والمسلمین علی اصغر قرجی دبیر کمیسیون امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم عصر دیروز در اجتماع مهذب بانوان همدان که به همین مناسبت برگزار شد. روز وی درباره عفاف و حجاب گفت: امروز یاد حادثه ای است که شیاطین در آن زمان بدون جرم و تنها به خاطر تلاش در عفاف، مردم را می کشتند.

وی با اشاره به اینکه رضاخان به عنوان دست نشانده به دستور اربابان خود عمل می کرد، گفت: به جرم تقوا آن جمعیت را شبانه مخفیانه و بدون دوش گرفتن دفن کردند، اما این قلدر حجاب و عفاف آمیخته با عقل و خدا را نمی دانست. فطرت انسان است.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم با تشریح وضعیت جامعه زنان در ایران باستان و کشورهای غربی در سال های گذشته، یادآور شد: بر اساس گزارش هایی که غربی ها و حتی کسانی که تمایل به این کار دارند، منتشر شده است. انقلاب و اسلام، در ایران باستان زن اجازه خروج از خانه را نداشت، در مقابل بیگانگان ظاهر نمی شد و حتی پس از ازدواج نیز حق ملاقات با پدر و برادر را نداشت.

وی افزود: در قانون تلمود یهود که یکی از قوانین صحیح در بین یهودیان است، آمده است که اگر زنی صدایش را بلند کند تا همسایه ها صدای او را بشنوند، شوهرش او را از خانه بیرون می کند. بدون اینکه او را طلاق بدهند و مهریه اش را بدهند.

حجت الاسلام و المسلمین قرجی با اشاره به اینکه در سال های گذشته در کشورهای اروپایی گزارش های زیادی مبنی بر حجاب زنان وجود دارد، گفت: باید به این سوال پاسخ داده شود، در اروپا در زمان شکسپیر زنان مجاز نبودند. تو سن خودش رفتار میکنه و اجازه نمیده مرد نقش بازی کنه.. زن استفاده میکرد.. پس چی شد که امروز به برهنگی رسید؟

وی با اشاره به گزارش ویل دورانت مورخ آمریکایی گفت: بر اساس این گزارش در قرن بیستم که اروپا به سمت صنعتی شدن پیش می رفت، صنعت گران از مردان به عنوان کارگران گزاف و گران قیمت استفاده می کردند. آنها از زنان به عنوان کارگران ارزان و بی انضباط استفاده می کردند.

فرهنگ برهنگی در غرب

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم با بیان اینکه صاحبان صنایع روز به روز لباس زنان شاغل را کوتاه و تنگ تر کردند، گفت: با استفاده از رسانه و سینما توانستند فرهنگ را تحمیل کنند. زن را برهنه کنید تا بتوانید از شر او خلاص شوید. سو استفاده کردن

وی تصریح کرد: اگر به موزه های اروپایی سر بزنیم، نمی توان نقاشی ها و آثار زنان بدون روسری را در آثاری که قدمت آن ها به قبل از قرن شانزدهم برمی گردد، دید.

این استاد حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه پس از این تاریخ ساخت مجسمه ها و نقاشی های برهنه در اروپا آغاز شد، گفت: این آثار باعث شد که زشتی این اثر کم کم، آرام، آرام، آرام، در قرن بیستم به اجبار برای پوشیدن لباس های کوتاه.

وی با تاکید بر اینکه امروز زمان مناسبی است تا بپرسیم اسلام در مورد حجاب چه می گوید، گفت: اسلام آمد تا حجابی را که از قبل وجود دارد اصلاح و سپس تایید کند.

اسلام از افراط و تفریط در زمینه عفاف و حجاب جلوگیری می کند

حجت الاسلام والمسلمین گرجستانی پیشگیری از افراط و تفریط را یکی از اقدامات اسلام در حوزه عفاف و حجاب معرفی کرد و تصریح کرد: اسلام شکاف طبقاتی را از بین برد و با این وجود فقط زنان بزرگوار مجاز به حجاب بودند. اما اسلام بر این اصل استوار است و تأکید می کند که حجاب هدیه ای از جانب خداوند و برای همه زنان صرف نظر از موقعیتی که در جامعه دارند.

وی با اشاره به اینکه هنر اسلام بود که برای جامعه زنان امنیت ایجاد کرد، گفت: اسلام برای حضور در جامعه، ایجاد نشاط در خانواده، حفظ خانواده و ترویج احترام به زن به عنوان یک فرهنگ در جامعه ارزش قائل است.

و دبیر امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم نیز با تاکید بر اینکه چادر و چادر زنانه از ارزش بالایی برخوردار است، گفت: ارزش این کار به اندازه آن چیزی است که شهید برونسی در مناجات خود فرمود. اگر می‌دانستم که به مرگ من یک دختر محجبه هستم، هزار بار حاضر بودم بمیرم تا هزاران دختر حجاب داشته باشند.»

آیت الله بهادینی با اشاره به اینکه هر یک از خیمه های شما بهای خون یک شهید است، به خواهرانی که استفاده از چادر در گرمای تابستان باعث عرق ریختن آنها می شود، اشاره کرد و گفت: «هر قطره عرقی که می ریزد خورشید است» و این خورشید انسان را در قبر و برزخ و قیامت روشن می کند.

حجاب زنانه دشمن را به وحشت انداخت

حجت الاسلام والمسلمین قاری حضور حمدانی بانوان حمدانی در این مراسم و در عرصه های مختلف را در عرصه حمایت از انقلاب و اسلام بسیار ارزشمند دانست و گفت: درست است که دشمن از موشک های نظامی به لحاظ علمی هراس دارد. توان نخبگان کشور، اقتدار رسانه های کشور و هر روز در استان آغاز می شود، اما در این میان از هیچ چیزی مثل چادر زنانه نمی ترسد.

وی با تاکید بر اینکه حجاب زنان دشمن را به وحشت انداخته است، گفت: دشمنان برای مقابله با این ترس از تمام توان خود برای برداشتن حجاب از سر خواهران و زنان جامعه ما استفاده کردند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استانداری قم با اشاره به سخنان شهید مطهری مبنی بر اینکه اولین پل هر کشوری حجاب آن است، گفت: مردم مسئولان را کارگزار حکومت عدل الهی می دانند اما این بدان معنا نیست که آنها از مسئولان انتظار دارند و هیچ خواسته ای ندارند.

وی با بیان اینکه مخاطب این نامه در مرحله اول اینجانب است، خاطرنشان کرد: مجالسی که امروز در سراسر کشور با حضور پرشور بانوان برگزار شد، قدرت خود را در برابر مراجع به اثبات رسانده است و لذا لازم است پرداخت. تمجید از مشکلات اقتصادی مردم و مشکل گشا، اولین پل این انقلاب و نظم که حجاب و عفاف است، باید با تمام قوا توسط مسئولین حفاظت شود و هرکس قصد تعرض به آنها را داشته باشد باید مجازات شود.

ما امت امام حسین هستیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین گرجی خطاب به دشمنان و عده‌ای که خود را به خارج فروختند، گفت: ملت ما همان اعتقادی را دارد که شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی تأیید کرد و این چیزی نیست جز اینکه ما امت امام حسین هستیم. ص)» یعنی ما مثل آقا شهیده (علیه السلام) سر تعظیم فرود می آوریم اما در برابر زن و خواهر زانو نمی زنیم.

و ادامه داد: امت امام حسین (علیه السلام) یعنی زنان و خواهران ما از زینب (سلام الله علیها) و رقیه (سلام الله علیها) و سکینه (سلام الله علیها) آموختند. شلاق و اسارت را تحمل می کنند، اما این شیرزنان تسلیم نمی شوند. .

این استاد در حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: مگر مردان ما مرده اند اجازه می دهند روسری و روسری از سر زنان برداشته شود.

وی با اشاره به اینکه جمعیتی که امروز آمدند باید یک بار دیگر با حضرت حجه (سلام الله علیها) عهد کنند که تا بمیریم دست از کمک به نظام، انقلاب و معاونت برنداریم، خاطرنشان کرد: اگر از اموات ما تپه بسازند. و معاون ما از سر ما فرزندان این سرزمین در تاریخ نخواهند خواند که روزی امام خامنه ای تنها ماند.

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما