دبیر کل سازمان ملل متحد هیئت رهبری افتتاحیه مجمع حاکمیت اینترنت را منصوب می کند

آنتونیو گوترش، دبیر کل سازمان ملل متحد، تیم پشتیبانی و ارتقای مجمع حاکمیت اینترنت را تأسیس کرد، نشستی سالانه برای بحث در مورد مسائل سیاست عمومی مرتبط با اینترنت.

اعضای پانل به موضوعات استراتژیک و فوری می پردازند و بحث های فروم و همچنین اقدامات بعدی احتمالی را برای ترویج تأثیر و انتشار بیشتر بحث های IGF، مطابق با شرایط مرجع، برجسته می کنند.

آنها توسط دبیرکل پس از یک فراخوان آزاد برای نامزدی منصوب شدند و در راستای “ترکیب چند ذی‌نفعی منصفانه توزیع شده” از نمایندگان دولت، بخش خصوصی، جامعه مدنی و جامعه فنی و همچنین شخصیت‌های برجسته در حوزه سیاست دیجیتال

برای دو سال

اعضای کمیته راهبری آقایان وینت سرف از آمریکا، حاتم دویدار از مصر، خانم لیز فاور از دانمارک، خانم ماریا فرناندا گارزا از مکزیک، آقای توماس هندریک الف از استونی، خانم ماریا رسا هستند. از فیلیپین و ایالات متحده آمریکا و آقای آلکش کومار شارما از هند، خانم کارولین ادستادلر از اتریش، آقای گبنگا سسان از نیجریه و آقای لان ژو از چین.

آنها به مدت دو سال در طول جلسات IGF 2022-2023 خدمت خواهند کرد.

این تیم نیز از پنج نفر تشکیل شده است با توجه به موقعیتش اعضا: نمایندگان ارشد کشورهای میزبان فعلی، سابق و بلافصل آینده IGF. رئیس گروه مشاوره چندجانبه انجمن و همچنین نماینده دبیرکل در زمینه فناوری، آقای آماندیپ سینگ گیل.

علاوه بر فرستاده سازمان ملل، دیگریبا توجه به موقعیتشاعضا خانم حوریا علی مهدی از اتیوپی، میزبان انجمن حاکمیت اینترنت امسال هستند. آقای یوجی ساساکی از ژاپن که مجمع 2023 در آنجا برگزار خواهد شد. آقای کریستوف سوبرت از لهستان، کشور میزبان سال 2021، و آقای پل میچل، رئیس گروه مشاوره چندجانبه.

درباره IGF

IGF نتیجه مرحله تونس از اجلاس جهانی در مورد جامعه اطلاعاتی (WISS) است که در سال 2005 برگزار شد. مرحله اول در دسامبر 2003 در ژنو برگزار شد.

در دستور کار تونس، دولت‌ها از دبیرکل سازمان ملل خواستند تا «مجموعه جدیدی برای گفت‌وگوهای سیاسی» برای بحث در مورد موضوعات مرتبط با عناصر کلیدی حاکمیت اینترنت تشکیل دهد.

مأموریت این مجمع در دسامبر 2015، در جریان نشست سطح بالای مجمع عمومی سازمان ملل در مورد بررسی جامع اجرای نتایج WISS، به مدت 10 سال دیگر تمدید شد.

هفدهمین مجمع حاکمیت اینترنت از 28 نوامبر تا 2 دسامبر در آدیس آبابا، اتیوپی برگزار می شود.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

تماس با ما