درخواست آلمان: روسیه و بلاروس از یورو 2024 حذف شدند

وزیر کشور آلمان خواستار محرومیت روسیه و بلاروس از جام جهانی 2024 شد.

نشریه اشپیگل در گزارشی مدعی شد که نانسی ویزر، وزیر کشور آلمان در نامه ای به الکساندر چفرین، رئیس اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) خواستار تعلیق روسیه و بلاروس از مسابقات یورو 2024 شده است.

طبق برنامه قبلی، آلمان قرار است در سال 2024 میزبان این رویداد باشد، اگرچه آلمان غربی در سال 1988 قبل از اتحاد مجدد آلمان میزبان جام اروپا بود.

سه هفته مانده به قرعه کشی مقدماتی یورو 2024 در فرانکفورت، پیام وزیر کشور آلمان حاکی از آن بود که به دلیل محرومیت روسیه از رقابت های بین المللی، این کشور به همراه بلاروس از یورو 2024 حذف خواهند شد.

گفته می‌شود که فایزر از تمام رقابت‌های بین‌المللی فوتبال محروم شده است، با این استدلال که بلاروس هرگز به یک تورنمنت بزرگ راه پیدا نکرده است و بازی‌های لیگ ملت‌های اروپا را در خانه در صربستان پشت درهای بسته انجام داده است زیرا «دولت این کشور یکی از حامیان اصلی روسیه است» در مسکو. عملیات نظامی فعلی در اوکراین

وزیر کشور آلمان در این نامه همچنین اضافه کرده است که یوفا باید مقامات روسیه و بلاروس را از “ارگان های تاثیرگذار بدنه فدراسیون های بین المللی ورزشی” حذف کند.

در همان زمان، مجله اتلتیک در گزارش خود مدعی شد که یوفا این پیام را دریافت کرده و در زمان مناسب به آن پاسخ خواهد داد.

درخواست آلمان به موازات درخواست آندری پاولکو، رئیس اتحادیه فوتبال اوکراین برای حذف روسیه از قرعه کشی مرحله گروهی یورو 2024 به یوفا ارسال شد.

فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) و اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) پس از آغاز عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین، تمامی تیم ها و باشگاه های روسیه را از حضور در رقابت های بین المللی فوتبال منع کردند.

در پی این تصمیم که به توصیه کمیته بین المللی المپیک گرفته شد، تیم ملی فوتبال روسیه از جام جهانی 2022 قطر و همچنین یورو 2022 که با قهرمانی انگلیس به پایان رسید، کنار گذاشته شد.

یوفا اخیرا اعلام کرد که هنوز درباره حضور روسیه در مقدماتی یورو 2024 تصمیمی نگرفته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم