درست با آهنگ علیدوستی؟

[ad_1]

روز زن ایرانی این روزها موضوعاتی برای رسانه های داخلی و خارجی مطرح می شود. مضامینی که پس از انتشار آهنگ علیدوستی هنرمند ایرانی روی فرش قرمز فیلم سانتا باربارا در آمریکا رخ داد. شاید حتی قبل از اینکه ترانه علیدوستی برای عده ای خوانده شود، کسانی که ورزش را به عنوان کشتی حرفه ای تبلیغ می کنند و کسانی که علاقه تخصصی به حوزه آموزش بانوان ندارند، در ایران مهم نباشند. دلیل این اهمیت نه کمک در این زمینه بلکه پرداختن به موضوعات موضوعی مانند تفاوت های فرهنگی است که تفاوت بین آماتور بودن یا حرفه ای بودن در این ورزش را در کشورهای اسلامی ایجاد می کند.

اینکه به اصطلاح مسابقاتی وجود دارد که بیش از جام جهانی و بازی های المپیک را پوشش می دهد، برای ورزشکاران ایرانی به دلیل اختلاف دیدگاه ها از جمله کشورهای اسلامی، از دایره فعالیت خارج شده است.

از طرفی این پدیده با کمک آماتورها به مسابقات ملی و بین المللی روی آورده است که به نفع بانوان علاقه مند به این رشته ورزشی است. اما در این مورد کوتاه باید به این بحث برگردیم که ترانه علیدوستی خوانده شده است. او همچنین در این فیلم نقش «اورکا» را بازی کرد که این زن ایرانی را در نقش یک رکورددار گینس به تصویر می کشد. اختصاصی بودن ترانه علیدوستی به این موضوع مربوط می شود به اتفاقی که اصغری در این زمینه به آن روی آورده است.

فارغ التحصیلان الهام اصغری که به کتاب رکوردهای گینس رسیده و سرعت او تغییر کرده است، با اشاره به ترانه علیدوستی که اشاره به ممنوعیت رسمی شینا در ایران دارد، بر این بحث ها افزوده اند. رسانه های اصولگرا به این نتیجه خواهند رسید که این صحبت ها با رسانه های خارجی علیه ایران کار می کند.

وی همچنین از طرف فدراسیون شنا از علیدوستی برای حضور در مسابقات حاشیه بانوان دعوت کرد تا ثبت شود که شنا در ایران ممنوع نیست. موضوع در وسط این مکان مطرح شده و به دلیل فراموشی، اصل داستان محسوب می شود. با توجه به غیر فعال بودن زنان ایرانی به این معنا که محدود به رقابت بین المللی است نه جهانی، درست است.

قسمتی که باعث می شود آواز آهنگ غیر واقعی به نظر برسد مربوط به این قسمت از فعالیت کوچک و محدود و صمیمی است. در واقع آموزش زنان در ایران در یکی از دو رشته آب فعال است و علاقه خاصی دارد. جدای از این، در یک مورد، آموزش زنان ایرانی بار دیگر در رقابت های کشورهای اسلامی سابقه داشته است. بدیهی است که سطح دانش کشورهای اسلامی علاوه بر دیدگاه رایج از نظر پوشش، چندان بالا نیست و بسیار فراتر از رقابت کشورها و دولت ها در ایران است.

اما آیا یک زن از ایران می تواند در جام جهانی یا المپیک شرکت کند؟ آیا واقعا چنین اجازه ای دارید؟ به همین دلیل صحبت های ترانه علیدوستی به هم مرتبط نبود. صرف نظر از سطح تخصص فنی فرهنگیان ایرانی که تا حد زیادی ناشی از کم توجهی است، موضوع پوشش برای بانوان مربی ایرانی حائز اهمیت است.

نیاز برای ارزیابی این موضوع چندان با واکاوی کار نداشت و به داستان شیرین روی آورد. کسانی که شیرین گرامی را می شناسند، می دانند که چقدر برای حضور در مسابقات پرچم ایران که شامل درخشش، دوبل و دوچرخه سواری است، سهم داشته اند. گرامین در این دوره ثبت نام کرده بود تا خودکشی کند، اما چون ایران کد لباس مناسبی برای صحنه نداشت، اجازه نمی داد. به گفته مقامات ایرانی، سرانجام از آب بیرون آمد و با چادری نزدیک کاخ، لباس هایش را عوض کرد. گمان می رود او این پیشنهاد را پذیرفت و مسئولان لندن برنده این رقابت ها شدند و در نهایت با پرچم ایران در مسابقات شرکت کردند. برای اینکه یک ورزشکار شرکت کننده باشید، باید ارزش ایجاد شود و نباید برای اجازه حضور در یک تورنمنت مشخص شود.

اما بررسی دقیق همین پدیده که بارها و بارها انجام شده این سوال را مطرح می کند که آیا زنان ایرانی اجازه حضور در مسابقات بین المللی را خواهند داشت؟ پاسخ در شرایط فعلی کاملا منفی است. درست است که سال پوشاک پنهان زنان شیناگر توسط خودشان ساخته و انتخاب شده است، اما موضوع ظهور نخبگان حکایتی است که اجازه این سادگی فعالیت در سطح بین المللی و بین المللی را نمی دهد. زنان ایرانی

با توجه به اینکه این یک باور عرفی است و “فعلا” به سبک زندگی توجهی نمی شود، دیگر نمی توان ترانه ای درباره علیدوستی بخواند که با انتقاد از وضعیت زنان ایرانی در این حرفه می گوید این موضوع. مورد استقبال قرار گرفت و مقامات ایرانی توجهی نکردند. آموزش بانوان یکی از معدود رشته های ورزشی در ایران است که به موضوع حجاب و حجاب توجه دارد و به همان میزان آماتور باقی مانده است. به عنوان یک قاعده، حتی اگر راه به زمان حال پیدا نشود، امکان تغییر در این وضعیت وجود دارد.

[ad_2]

Emerson Brooks

گورو تلویزیون. حل کننده مشکل علاقه مندان به وب. ماون مسافرتی بی عذرخواهی تنظیم کننده.

تماس با ما