درون ذهن «انسیه خزعلی»

بعدی- او تنها زن دولت مردانه در دولت سیزدهم است. زنی که در دوران تصدی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری بارها به دلیل اظهارات جنجالی اش مورد انتقاد قرار گرفته است. البته این اولین باری نیست که نظرات او در طول دوران حرفه ای اش بحث برانگیز می شود. برخی معتقدند دوران تصدی وی در دانشگاه الزهرا برای دختران دوران سختی بود. زمانی که دانشگاه زود تعطیل شد تا دخترها بیرون نمانند.

بر اساس این گزارشانسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، این روزها نه به خاطر اظهارنظرهایش بلکه به دلیل حضور پسرش در کانادا، مورد انتقاد رسانه ها و کاربران شبکه های اجتماعی قرار گرفته است.

البته او مدعی شد که پسرش در راستای فعالیت های دانش بنیان شرکتش به این کشور سفر کرده و هیچ گونه شرایطی برای اقامت وجود ندارد. اما ساعاتی بعد مهدی خزعلی برادر، برادر معاون رئیس جمهور جزئیات بیشتری از این ماجرا به رسانه ها داد و گفت: پسرش در کانادا شرکتی دارد که ثبت آن به تنهایی بیش از صد هزار میلیارد هزینه دارد. ریال.” این درست نیست که پدر فلانی در ایران است، آنها از فیلترینگ حمایت می کنند، اما او در تجارت VPN است.”

آنچه انسیه خزعلی را در مقاطع مختلف به طور کلی محبوب و مورد انتقاد قرار می دهد، دیدگاه او نسبت به زنان است که عمدتاً با واکنش شدید فعالان این حوزه و کاربران شبکه های اجتماعی مواجه شد.

نگاهی به دیدگاه ها و نظرات معاون رئیس جمهور در حوزه زنان و خانواده:

همایش ملی محیط زیست رویداد جوهرشاد

ما باید از جنگ با دشمن جلوگیری کنیم تا خانواده های همجنس گرا پایان نپذیرند

خدا می خواهد که ما از جنگ شناختی علیه دشمن استفاده کنیم، اما متأسفانه ما عمدتاً در حالت دفاعی هستیم، در حالی که خدا می خواهد ما در حالت تهاجمی باشیم. وظیفه ما جلوگیری از این جنگ و استفاده از این نیرو و هنر است.

غرب خیلی جلوتر رفته است و می خواهد به موضوع خانواده های همجنس گرایان بپردازد، بنابراین اگر سنگر اول را از دست دادیم، باید منتظر از دست دادن سنگرهای دیگر باشیم.

مصاحبه 2016 با سایت خبری

همسرم تصمیم گرفت زیاد از خانه بیرون نرود

با این حال، مردها دوست ندارند همسرشان بیرون از خانه باشد. البته وقتی بچه‌هایم کوچک بودند، کار را محدود می‌کردم، بیشتر مطالعه می‌کردم و ساعات محدودی مطالعه می‌کردم. حتی همسرم تصمیم گرفت بیش از 15 ساعت در هفته بیرون از خانه نباشد.

گفتگو با خبرگزاری اسکان

حمله به دانش آموزان یکی از ابزارهای سند 2030 است
اتفاقی که برای دانش‌آموزان مدرسه‌ای در غرب تهران افتاد (هجوم به برخی دانش‌آموزان) از ابزار سند 2030 است و به طرح شارون اسلیتر برمی‌گردد. وقتی این سند در واقع بر آموزش صریح و علنی تاکید می کند و این مسائل را عادی جلوه می دهد و مخالفان اجرای آنها را پیچیده توصیف می کند، واضح است که این اتفاقات خواهد افتاد.

پکیج فکری انسیه خزعلی

گفتگوی تلویزیونی

اگر در 60 سالگی ازدواج نکنید، بچه دار شدن در خطر است

دخترای روز اولی که گفتیم میخوایم سلیمانی بشیم به این دخترا گفتیم شما میتونید “سلیمانی” باشید و مواظب “سلیمانی” باشید و باید همه ابعاد وجودتون و ابعادش رو در افق دور ببینید. .

درباره شاخص های عدالت جنسیتی مورد تایید دولت قبل: این شاخص ها در 8 محور اصلی، 25 مولفه و 177 شاخص دسته بندی می شوند و زیرشاخه های این 177 شاخص به 500 می رسد که عمدتاً این شاخص ها کمی هستند و این کمیت باعث می شود. تجزیه و تحلیل آنها دشوار است. زیرا بسیاری از موارد به گونه ای تنظیم شده است که گزارش این شاخص ها دشوار است. بسیاری از نهادها همکاری لازم را ندارند و خیلی ها می گویند برای این شاخص ها به بودجه و اعتبار نیاز داریم.

در مورد عدالت جنسیتی: عدالت را چگونه معنا می کنیم؟ آیا ما عدالت را مساوات می دانیم؟، آیا عدالت را عدالت می دانیم؟ یا عدالت را متناسب می دانیم؟، همه اینها می تواند معنی داشته باشد. من فکر می کنم هر کدام از این معانی می تواند جای خود را داشته باشد و به معنا تبدیل شود. در بعضی جاها، وقتی شرایط مساوی است، عدالت واقعاً «برابری» است. بعضی جاها عدالت را باید به «عدالت» تعبیر کرد چون من در آن طرف شرایطی را می بینم که انصاف ما را مجبور می کند به گونه ای دیگر عمل کنیم یا باید با توجه به شرایط فیزیولوژی و کار و موقعیتی که در آن هستیم قضاوت کنیم و باید ببینیم. عدالت با این سه جنبه.

در نهایت در مجموع همه دستگاه ها 60 درصد گزارش این شاخص ها را به ما دادند اما نمی توان روی آن ها تحلیل درستی کرد. تعداد فارغ التحصیلان، تعداد بیکاران و … (آمار مربوط به این شاخص ها) باید با شرایط، وضعیت و عدالت سنجیده شود. آیا می توان فقط آمارها را جمع کرد و مشخص کرد که آیا برابری وجود دارد یا خیر؟ برابری با عدالت جنسیتی متفاوت است.

یکی از مواردی که فرزندآوری را در معرض خطر قرار می دهد برای متولدین دهه 60 است که در صورت عدم ازدواج در سال های آینده ممکن است دوران باروری خود را از دست بدهند.

1991 مصاحبه با خبرگزاری دانشجویی

خانه داری یک عملکرد مفید است. اثبات پرونده اشتباه زن
در هر صورت فردی که مسئولیتی در قبال هزینه های زندگی ندارد و با دو سال خدمت سربازی مواجه نیست، فرصت ویژه ای برای او ایجاد می شود تا در آموزش و پرورش پیشگام باشد.

در حال حاضر آنچه که به عنوان یک فرهنگ برای زنان ما جا افتاده است، تکمیل مدارج علمی در هر شرایطی است، حتی اگر نقش مادری آنها به تعویق بیفتد، اما توجه داشته باشند که می توانند نقش سازنده ای برای نسل آینده داشته باشند. . و در ساختن نسل از پایه تأثیر ویژه ای دارد و از طرفی برای زن باید روشن شود که خانه داری کار مفیدی است و تربیت فرزند کاری مقدس و از پیامبران آن است و ممکن است بسیاری از زنان جدا از آنها وضعیت نادرستی که به وجود آمده است و رقابت برای کسب صلاحیت را متوقف می کند و می پذیرد که بخشی از وقت خود را به خانواده اختصاص دهد.

در واقع تربیت فرزند از قبل از تولد و در دوران بارداری بر عهده زن است، بی توجهی به این وظایف نادیده گرفتن بخشی از وجود زن است، بنابراین زن با این اقدام بی هدف از هویت خود دور شده است.

درباره دانشگاه های تک جنسیتی: البته این موضوع غیرقابل انکار است که وقتی محیط کمتر تحریک کننده، مضطرب و استرس باشد، آرامش روانی تحصیل بیشتر می شود. مثلاً در هیأت کمیته انضباطی دانشگاه های تهران که نماینده ما در آنجا مستقر است، کمترین جایگاه کمیته انضباطی مسائل روانشناسی دانشگاه الزهرا است.

یعنی تنش های ناشی از ارتباط و ایجاد استرس روانی و ایجاد هرج و مرج در این دانشگاه کمتر است. چون دانشگاه الزهرا محیطی غیر محرک است و دانشجویان تمرکز بیشتری دارند.

نشست خبری به مناسبت هفته دولت

شرط سنی ملاک ازدواج کودکان نیست

بسیاری از برخوردهای ناخوشایند. ما چیزی به نام گشت جهت یابی نداریم زیرا ممکن است درصدی از فعالیت پلیس تامین اجتماعی به این معضل به عنوان جرم اختصاص یابد. زیرا حفظ حجاب و عفاف مشمول قانون است. باید نحوه و نحوه انجام کار در نظر گرفته شود و نظرات کارشناسی در مورد آن اعمال شود.

سن ملاک ازدواج کودکان نیست و باید بلوغ فکری و اجتماعی در نظر گرفته شود.

جلسه ستاد جوانان کانون در استان خراسان رضوی

دشمن برای مردم ما برنامه ریزی کرده است

بحث جمعیت یکی از مواردی است که دشمن به شدت برای آن برنامه ریزی کرده است و متأسفانه در داخل کشور غفلت طولانی مدتی از آن صورت گرفته است، بنابراین اکنون باید خیلی سریع از این چاله خارج شد. برنامه ریزی و هماهنگی لازم برای رسیدن به نتیجه مطلوب.

گفتگو با خبرگزاری برنا

حریم خصوصی زنان در ورزشگاه خوب بود. در فاصله 5 کیلومتری هیچ صدایی شنیده نمی شد
به عنوان یک مسئول وظیفه من بوده است که در مکان هایی که دختران هستند و دولت شرایط حضور آنها را فراهم می کند حضور داشته باشم و من نه تنها شنونده هستم بلکه حتی اگر چیزی باشد گوشه و کنار ماجرا را می بینم. مشکلات، من می توانم از نزدیک لمس کنم، به همین دلیل تصمیم گرفتم به طور غیر رسمی وارد ورزشگاه شوم.بد.

همه بخش هایی که خانم ها باید استفاده می کردند را دیدم، شرایط خوبی فراهم بود، وسایل حمل و نقل و سایر امکانات مثل حفاظت و امنیت خوب بود. حتی ورودی و خروجی زن و مرد هم 5 کیلومتر فاصله داشت. به دلیل دوری مسافت هیچ صدایی از قسمت آقایان به خانم ها نمی رسید و در واقع به ما آرامش می داد که خانم ها حریم خصوصی مناسبی دارند.

دیدار با فعالان و کارشناسان اصولگرا در حوزه زنان

امیدوارم بازویی سیاست های حجاب را اجرا کند

کشاورزی اسم ساده ای دارد اما تمرین و اجرا سخت است و نیاز به راهکار عملی در میدان دارد و معتقدم با نیروهای جهادی ناب و با انگیزه می توانیم این کار را انجام دهیم. مثلاً در عفاف و حجاب قوانین زیادی نداریم و مشکل در اجراست. سیاست های عفاف و حجاب زیاد است و امیدواریم بازوهای اجرایی در وزارتخانه ها داشته باشیم که بتوانند این سیاست ها را اجرا کنند.

گفتگو با روزنامه هم ماهن

زنان در سراسر جهان مورد ضرب و شتم و کشته شدن هستند
بستگی به تعریف شما از خشونت دارد. شاخص هایی که شما برای خشونت شناسایی می کنید مطمئناً در افزایش یا کاهش نرخ آن تأثیر دارند. اگر خشونت را اینگونه تعریف کنید که مثلاً من می خواستم به خانه مادرم بروم و همسرم می خواست به خانه مادرش برود و من به خانه مادرش رفتم، این یک نوع خشونت علیه من است، نسبت بسیار است. بالا اما خشونت تعاریف محدودتری دارد و جامع نیست.

یکی از سختی های قانون این است که بعد از تصویب، وقتی دستورالعمل آن نوشته می شود، خشونت باید خیلی دقیق تعریف شود تا ضرری نداشته باشد و به زن آسیبی وارد نشود. من فکر نمی کنم که خشونت فقط در ایران وجود داشته باشد، زیرا زنان زیادی در همه جای دنیا هستند که توسط شوهرانشان کشته و کتک می خورند. متأسفانه این یک موضوع فرهنگی است که در بسیاری از کشورها وجود دارد و ما باید تلاش کنیم این فرهنگ را تغییر دهیم.

بسیاری از لوایح قبلی دولت در مورد مسائلی مانند ارث، طلاق، کودک کشی و تعدادی از قوانین دیگر، خط خطی های بی اساس بودند.

Nick Webster

مزاحم عمومی فن غذا. حلال مشکل بدون عذرخواهی کارآفرین. خواننده.

تماس با ما