در استقلال گلهای من به آنها نگاه کن

[ad_1]

روزنامه همشهری: علی قربانی مهاجم فصل گذشته پس از جدایی از این تیم به عضویت تیم فوتبال آذربایجان درآمد تا اینکه به عضویت دانشگاه سومقایت درآمد. عجیب ترین تصمیم فداکاری اما بازی در تیم ملی آذربایجان بود. او موقعیت ایده آلی برای حضور در تیم ملی ایران نداشت و در نهایت تصمیم گرفت به تیم ملی فوتبال آذربایجان بازگردد. قربانی تاکید می کند که هیچ ارتباطی در این زمینه وجود ندارد، اما به خصوص حضور در فوتبال آذربایجان و دورانی که پشت سر استقلال و سربازی سپری شده، به سوالات ورزش ملی پاسخ داده است.

بخشی از این ذهنیت این است که فوتبالیست های ایرانی در لیگ ایران مشتری موقت کم دارند، آنها عاشق فوتبال آذربایجان هستند. چه چیزی در مورد سر بز مهم است؟

قبل از اینکه در آذربایجان باشم سطح فوتبال این کشور را نمی دانستم اما وقتی به اینجا آمدم در کل جای من را به کشور و فوتبال آذربایجان دادند. از نظر فوتبالی و از نظر امکانات از نظر شرایط خیلی بهتر از تیم ایران هستند. هر فردی نظر خودش را دارد و این قابل احترام است اما تیم آذربایجان در لیگ قهرمانان و لیگ اروپا بازی کرده است.

حتی اگر بگویید نمی توانید در فوتبال آذربایجان تیم بازی پیدا کنید، ذهنیت درست نیست. من قرارداد دیگری با سربازان داشتم و نمی توانستم در این تیم باشم، حتی اگر با تیم مقابل هم موافق نبودم پیشنهادهای جدی و قطعی داشتم. دوست دارم شرایط فوتبال را تغییر دهم و خودم را بیشتر نمایان و پیشرفته‌تر کنم. با نیروها توافق کردم که فقط برای حضور تیم های خارجی قرارداد را لغو کنند اما هیچ امکانی برای حضور در تیم های داخلی نداشتیم.

پیوستن به تیم ملی آذربایجان هم اتفاق جالبی بود. اگر زمان به عقب برگردد، چگونه این کار را انجام می دهید؟

با متانت نمی توانم در این زمینه صحبت کنم.

شرایط تیم شما در نیم فصل اول لیگ آذربایجان چگونه بود؟

می دانستیم که شرایط تیم قبل از مصدومیت خوب است و در بالای جدول قرار داریم. همه چیز عالی بود اما متأسفانه بعد از باخت بازی من در 4، 5 نتیجه جالبی نگرفتیم و همچنان در رده چهارم هستیم.

فکر می کنی حضور آذربایجان در لیگ برایت پیشرفت فنی محسوب می شود؟

از نظر لیگ اینجا بهتر به نظر می رسد و اینجا فوتبالیست ها خودشان را بهتر نشان می دهند.

بنابراین اگر در سطح خوبی فوتبال بازی کنید و سطحی داشته باشید، بهترین ملت ها می توانند آن را ارائه دهند.
فکر می کنی ایران به فوتبال برگردد؟

لطفا بگید داستان توله سگ های بزرگشون چیه…………. امیدوارم تا پایان فصل عملکرد خوبی داشته باشم و تعداد گل ها را افزایش دهم تا در فصل آینده حضور پررنگی در تیم ها و لیگ های قدرتمند داشته باشم. من در لیگ اسلواکی بازی کرده ام و در لیگ اروپا درس خوانده ام. هدف تقویت تیم هاست.

در مورد استقلال در زمان حال صحبت می کنید، فکر می کنید در آنجا خوب عمل کردید؟

من در 2 فصل استقلال بودم. سال اول شرایط خیلی خوبی داشتم و در بیشتر بازی ها به عنوان مهاجم یا وینگر بازی کردم و برای استقلال هم خوب بازی کردم. تقریباً می توان گفت به غیر از ابتدای فصل، نتایج خوبی گرفتیم و در نهایت به مقام دوم رسیدیم. در سال دوم تغییرات زیادی داشتیم و مشکلات مدیریتی هم وجود داشت. تیم خوب کار نکرد و تمام فشارها از جمله مهاجمان روی من بود و در آن زمان فشار زیادی روی من بود و باعث شد نتوانم آنقدر که می خواستم بازی کنم. البته در هر 3 فنجان گل پاس دادم و خوب بازی کردم. من در این 2 سال 17 یا 18 گل کاشتم اما واقعاً این گل ها را نمی بینم و دلیلی هم نمی بینم. مطمئن باشید اگر مهاجمی از یک جای خارجی باشد به سمت دیگری نگاه می کند.

اگر بازی کردن را به خاطر دارید، آیا موقعیت های زیادی را خراب کرده اید؟

این ممکن است برای هر بازیکنی اتفاق بیفتد و حتی بزرگترین مهاجمان جهان می توانند اوضاع را خراب کنند. اگر سهواً از من پول بگیرید چقدر از طریق فضای مجازی برابر است! در کل از عملکردم راضی بودم.

به نظر شما سربازان خوب عمل کردند؟

من 2 سال پیش در نیم فصل دوم به این تیم پیوستم و در ابتدا شرایط خوب بود، اما در طول زمان شرایط آنقدر خوب نبود که اتفاقاتی در آن دخیل باشد اما نخواستم وارد این تیم شوم. چالش ها و مسائل. باورم نمی شد که باید به خودم علامت بزنم و در اردو حضور داشته باشم راضی نباشم. چه از نظر فنی و چه از نظر آماری. من تمام تلاشم را کردم، اما نتوانستم این کار را انجام دهم، اما هرگز کمکی نکردم.

موفق ترین مهاجمی که می تواند خارج از ایران بازی کند کیست؟

نمی توانم یک نفر را نام ببرم، همه مهاجمان خوب هستند و از نظر فنی برتر هستند. البته مهدی طارمی و سردار آزمون همچنان نسبت به بقیه شرایط بهتری دارند و تیمشان هم خیلی خوب است. کاوه رضایی هم در شرایط خوبی است که البته مصدوم شد. همه مهاجمان ایرانی صفات خوبی دارند.

[ad_2]

Erica Ferrell

نینجا موسیقی غرور آفرین. حل کننده مشکل متخصص حرفه ای سفر. دردسر ساز. ارتباط گر مشتاق

تماس با ما