در بحبوحه تلاش برای نجات از طوفان ایان، تعداد قربانیان فلوریدا افزایش می یابد

صادر شده در:

نجات بازماندگان حیرت زده را در یک جزیره مانع بزرگ که توسط طوفان ایان قطع شده بود تخلیه کردند و تعداد کشته شدگان در فلوریدا به شدت افزایش یافته است، صدها هزار نفر هنوز از قطع برق رنج می برند چند روز پس از طوفان وحشیانه که از سواحل جنوب غربی این ایالت تا کارولیناس را فرا گرفته است.

فلوریدا، جایی که نزدیک به چهل نفر در آن جان باختند، بیشترین ضربه را از طوفان رده 4، یکی از قوی ترین طوفان های فرود آمده در ایالات متحده، متحمل شد. جاده های سیل زده و پل های منتهی به جزایر حائل، بسیاری از مردم را به دلیل خدمات محدود تلفن همراه و کمبود امکانات اولیه مانند آب، برق و اینترنت منزوی کرده است.

ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا روز شنبه گفت که ایلان ماسک، تاجر میلیاردر، حدود 120 ماهواره استارلینک را برای کمک به رفع برخی مشکلات ارتباطی ارائه کرده است. Starlink، یک سیستم اینترنتی مبتنی بر ماهواره که توسط SpaceX ماسک ایجاد شده است، اتصال پرسرعت را فراهم می کند.

تأسیسات فلوریدا روی بازیابی انرژی کار می کردند. تا شنبه شب، نزدیک به یک میلیون خانه و کسب و کار همچنان بدون برق بودند که از اوج 2.67 میلیون واحد کاهش یافته است.

حداقل 54 مورد مرگ تایید شده است: 47 مورد در فلوریدا، چهار مورد در کارولینای شمالی و سه مورد در کوبا.

دانیل هوکانسون، ژنرال چهار ستاره و رئیس گارد ملی به آسوشیتدپرس گفت که تنها بیش از 1000 نفر از مناطق سیل زده در امتداد سواحل جنوب غربی فلوریدا نجات یافته اند.

در واشنگتن، کاخ سفید اعلام کرد که جو بایدن رئیس جمهور و جیل بایدن بانوی اول روز چهارشنبه به فلوریدا سفر خواهند کرد. اما در بیانیه ای کوتاه جزئیاتی در مورد سفر برنامه ریزی شده به کشور فاش نشد.

طوفان پل را به جزیره پاین، بزرگترین جزیره مانع در سواحل خلیج فلوریدا ویران کرد و تنها از طریق قایق یا هوا به آن دسترسی داشت. گروه داوطلب Medic Corps که با خلبانان، امدادگران و پزشکان به بلایای طبیعی در سراسر جهان پاسخ می دهد، خانه به خانه رفت و از ساکنان پرسید که آیا می خواهند تخلیه شوند یا خیر.

برخی با هلیکوپتر پرواز کردند و مردم وحشت کسانی را که در خانه هایشان محبوس شده بودند با ادامه بالا آمدن آب توصیف کردند.

جو کانفورته در حالی که اشک هایش را از بین می برد، گفت: «آب مدام به خانه می کوبید و ما قایق ها و خانه ها را تماشا می کردیم – ما همه چیز را تماشا می کردیم. او گفت که اگر همسرش نبود که به آنها پیشنهاد داد روی یک میز بایستند تا آب بالا نیاید، این کار را نمی کرد: “دارم حساسیتم را از دست می دهم، زیرا وقتی آب روی در شما باشد و پاشیده شود. روی در و می بینید که با چه سرعتی در حال حرکت است، هیچ راهی برای زنده ماندن از آن وجود ندارد.”

طغیان رودخانه ها در مواقعی چالش بزرگی را برای تلاش های امداد و نجات و تحویل تدارکات ایجاد کرده است. رودخانه میکا در امتداد بین ایالتی 75 سرازیر شد و یک بزرگراه شلوغ را برای مدتی مسدود کرد تا اینکه مقامات اواخر روز شنبه اعلام کردند که ممکن است بازگشایی شود.

تایلر فلمینگ، هواشناس سرویس ملی هواشناسی، گفت که در حالی که رودخانه های متورم یا به اوج خود رسیده اند یا نزدیک به اوج خود هستند، انتظار نمی رود که سطح آن برای چند روز به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

در جای دیگر، جزیره Pawleys، کارولینای جنوبی، یک منطقه ساحلی در فاصله 75 مایلی (115 کیلومتری) از چارلستون، به شدت آسیب دیده است. برق حداقل نیمی از جزیره روز شنبه قطع شد.

ادی وایلدر که بیش از شش دهه پیش به جزیره Pawleys آمد، گفت که دیدن امواجی تا ارتفاع 25 فوتی (7.6 متری) که اسکله برجسته نزدیک خانه او را می شستند “دیوانه کننده” است.

او گفت: «ما دیدیم که به پیاده رو برخورد کرد و دیدیم که پیاده رو ناپدید شد. ما فرو ریختن آن را تماشا کردیم و شاهد شناور شدن آن با پرچم آمریکا بودیم.

خانه وایلدر که در 30 فوت (9 متر) بالاتر از خط ساحلی قرار دارد، در داخل خشکی خشک باقی ماند.

در کارولینای شمالی، طوفان باعث سقوط درختان و خطوط برق شد. دو مورد از چهار مرگ در این ایالت بر اثر تصادفات وسایل نقلیه مرتبط با طوفان بود، بقیه مربوط به مردی بود که بر اثر سقوط کامیونش در باتلاق غرق شد و دیگری بر اثر مسمومیت با مونوکسید کربن ناشی از ژنراتور در گاراژ کشته شد.

در سانیبل مارینا در فورت مایرز، فلوریدا، طوفان ها چندین قایق و یک اسکله را به ساحل راندند. کاپیتان چارتر رایان کین گفت کشتی او به قدری آسیب دیده است که نمی تواند از آن برای نجات مردم استفاده کند و اکنون زمان زیادی طول می کشد تا بتواند دوباره مشتریان را به ماهیگیری ببرد.

او گفت: “در بدنه یک سوراخ وجود دارد. موتورها آب را گرفته است. همه چیز آب مصرف می کند.”

(AFP)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم