در برادوی، هیلاری کلینتون از زنان در تئاتر تجلیل می کند

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا، بعد از ظهر جمعه در یک اتاق شلوغ با حدود 500 نفر که در سالن بزرگ رقص در مرکز منهتن جمع شده بودند، گفت: «در حال حاضر در کشور ما و جهان جای نگرانی وجود دارد». و من فکر می کنم که ما بیش از هر زمان دیگری به تئاتر و هنر نیاز داریم.

کلینتون در هفتمین مراسم BroadwayCon – پناهگاه سالانه پرشورترین علاقه مندان به تئاتر – سخنرانی می کرد، جایی که او هیئتی را برای تجلیل از زنان در برادوی کارگردانی کرد. این اولین نسخه حضوری این رویداد سه روزه بود که تا یکشنبه ادامه دارد، از سال 2020 (نسخه 2021 یک فرضی بود).

این رویداد به طرفداران تئاتر موزیکال – که بسیاری از آنها لباس مورد علاقه خود را مانند الفابا از “Wicked” و Anne Boleyn از “Six” می پوشند – اجازه می دهد تا با ستارگان نمایش های مورد علاقه خود ملاقات کنند و عکس بگیرند.

کلینتون یک جلسه یک ساعته با عنوان “اینجا برای خانم ها”، آریا استفان ساندهیم از آهنگ “خانم هایی که ناهار” از موزیکال “Company” بود، رهبری کرد. در میان شرکت کنندگان، ونسا ویلیامز، بازیگر (که نقش بانوی اول را در فیلم «POTUS: یا، پشت هر احمق، هفت زن بزرگ تلاش می‌کنند تا او را زنده نگه دارند»)، جولی وایت (که نقش رئیس کارکنان کاخ سفید را در «POTUS» بازی می‌کند) بودند. دونا مورفی (بازیگر کهنه کار صحنه که اخیراً در سریال های تلویزیونی “عصر طلایی” و “اختراع آنا” ظاهر شد) و لاکانز (“مشکل در ذهن”).

پس از ورود کلینتون به اتاق، به مدت 20 ثانیه تشویق شدید و تشویق شد. کلینتون، یکی از طرفداران تئاتر، گفت که هفته گذشته در نمایش های “Plaza Suite” و “POTUS” شرکت کرده است و “منتظر دیدن نمایش های بیشتری در هفته های آینده است.” (او چهارشنبه شب در «POTUS» پس از صحنه ای که در آن لیلی کوپر، بازیگر نقش خبرنگار کاخ سفید، دستاوردهای بانوی اول با بازی ویلیامز را مرور می کند، مورد تشویق قرار گرفت و می پرسد: «چرا که نه؟ شما هستید رئيس جمهور؟”)

سپس کلینتون از لاکانز و ویلیامز خواست تا درباره کار خود با تئاتر غیرانتفاعی Black Theater United صحبت کنند. هدف این گروه، که طی شش ماه از جلسات زوم در طول همه گیری همه گیر تشکیل شد، مبارزه با نژادپرستی در جامعه تئاتر است.

کلینتون به آنها گفت: “با تغییرات، آگاهی، آگاهی، استخدام موثرتر، حفظ و استخدام بیشتر، می توانید به آنها افتخار کنید.”

سپس این بحث به تجربیات زنان از مادر شدن، از جمله ایجاد تعادل بین زندگی و کار پرداخت. وایت گفتگو را فراتر از صحنه ادامه داد و خاطرنشان کرد که زنانی که شغلی دارند باید مراقبت از کودک را ترتیب دهند و در صورت عدم دسترسی به خانواده متکی باشند. او به شوخی گفت: “این یک مشکل دائمی است” و فکر می کرد که یکی از مادران شیرده در “POTUS” – که یکی از آنها روی صحنه ظاهر می شود – “در واقع در حین استماع او تحت فشار قرار گرفته است.”

وایت و ویلیامز همچنین در «POTUS» به نویسندگی سلنا فلینگر و کارگردانی سوزان استرومن با تیم خلاق عمدتاً زن صحبت کردند.

ویلیامز گفت: “این یک آرامش است — شما وارد اتاقی می شوید و همه زن ها آنجا هستند.” می توانید آرام باشید، خوش بگذرانید، سوال بپرسید، تحقیق کنید و بدانید که هیچ قضاوتی وجود ندارد زیرا شما یک زن هستید.

وایت افزود: “هیچ درست یا غلطی وجود نداشت. هیچ یک از این مردسالاری ظریف همیشه وجود نداشت، ماننددرستش کن خانمبه عبارت دیگر، دیدگاه من نسبت به آنچه حقیقت دارد چیست.

کلینتون در مورد تجربه خود به عنوان یک وکیل در حال رشد در محیطی معتاد به کار در واشنگتن صحبت کرد و داستان یک وکیل مرد مسن تر را به اشتراک گذاشت که از او می خواهد وقتی برای شام بیرون می رود در خانه را قفل بگذارد تا همه فکر کنند او هنوز کار می کند. .

گفت: گفتم: مگر نمی خورند؟ گفت: نه، نه، نمی فهمی، همه اینها یک ادراک است. وقتی از شام برگشتید، در دفتر قدم بزنید و با صدای بلند به مردم بگویید: “همگی دارید چه کار می کنید؟ من می توانم کمکی بکنم؟” حتی اگر دو ساعت برای شام بیرون رفته باشید، آنها فکر می کنند شما شما هستید. برگشتم آنها فکر می کنند تو هرگز ترک نکردی.”

کلینتون با تشویق گفت: «اوه، خدای من. “این استرس زا است – فقط کار خود را انجام دهید، سپس به خانه بروید!”

وایت خاطرنشان کرد که با پیشرفت در حرفه‌اش، دفاع از خود راحت‌تر شده است. زمانی که او جوان بود، گفت: “شما همیشه به کارگردان اینگونه نگاه می کنید که “امیدوارم او از من خوشش بیاید.” سپس او بزرگتر می شود و رشد می کند و بیشتر به آنچه می خواهید بگویید علاقه مند می شود.

او گفت که به خاطر یادداشت برداری نکردن از کارگردانان بدنام شده است “چون قدرت در من است، خلاقیت در من است” و افزود: “الان واقعاً آزاردهنده شده است!”

کلینتون مراسم را با پرسیدن از هر یک از زنان به پایان رساند که چه کارهایی را انجام نداده اند و چه کاری می خواهند انجام دهند.

علاوه بر نمایشی که من و تو در آن جنایات را حل می کنیم؟ سفید پرسید. من می خواهم نقش رئیس جمهور ایالات متحده را بازی کنم.

کلینتون گفت: «خب، من می‌توانم بازخوردهای زیادی در این مورد به شما بدهم.

“میدونی که نمیگیرمشون!” سفید به تشویق ها پاسخ داد.

الیکا بنکرافت، هنرمند 35 ساله از آتلانتا، در این جلسه برای استراحت از فروش آثار هنری ترکیبی در بازار زیرزمین شرکت کرد. او گفت: «من به شدت به این توانمندی زنانه در زندگیم نیاز داشتم. “این که یک تاجر جوان هستم و تلاش می کنم تا هنرم را به جهان معرفی کنم و ببینم این زنان تا چه اندازه در حرفه خود پیشرفت کرده اند، واقعا الهام بخش است.”

رویدادهای دیگر برنامه ریزی شده برای آخر هفته عبارتند از: “وقتی برادوی سیاه بود: جشن هنرمندان سیاه پوستی که قوانین جاده بزرگ سفید را بازنویسی کردند”. اجرای کیسین گینز نویسنده و مورخ فرهنگی در بعدازظهر شنبه برای جشن صدمین سالگرد کمدی موزیکال “Shuffle Along” در سال 1921، یکی از اولین موزیکال های موفق بلک برادوی. و “رویایی در مورد آینده عجیب و غریب: نمایندگی TGNC و نمایشنامه نویسان در تئاتر آمریکایی”، بحث صبح یکشنبه شامل بازیگر نامزد تونی، ال مورگان لی برای “حلقه عجیب” و نمایشنامه نویس راجر کیوگ است. بازنمایی ناسازگار با جنسیت در تئاتر.

بنکرافت گفت: «به‌طور قطع امسال فراگیرتر به نظر می‌رسد.

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما