در برخی از ادارات، کارمندان از صبح تا شب با هم صحبت می کنند و می خندند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: همانطور که عدالت اجتماعی را در مسائل اقتصادی خلاصه نمی کنیم، امر به معروف و نهی از منکر را نیز در عفاف و حجاب خلاصه نکنیم، اما عفاف و حجاب در حال حاضر در جامعه ما ضروری است. . تمام شد.

به گزارش ایلنا، سید محمد صالح هاشمی گلبکانی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با اشاره به اجرای امر به معروف و نهی از منکر در سال گذشته گفت: ستاد نقش احیای رهبری را دارد. از خوب و بد، یعنی نقش تلاش برای احیاء و ایجاد ارتباط سالم در انجام وظایف و ایجاد شبکه های مردمی در طرح مطالبات معقول.

وی ادامه داد: اسلام برنامه ای تحت عنوان امر به معروف و نهی از منکر دارد، یعنی قوه مجریه ضمانت گذاشته است که اسلام بر فریضه امر به معروف و نهی از منکر باقی بماند. اگر قرار است امر به معروف و نهی از منکر جایگاه خود را پیدا کند، باید در همه سازمان ها، در همه نهادها، در فرهنگ خانواده و در تعاملات مردم ظاهر شود. در این زمینه ما خیلی عقب هستیم.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: کشورهای پیشرفته و کشورهای غربی در مسئولیت اجتماعی بسیار پیشرفته هستند، اگر قانون رعایت نشود مردم در کشور ما به دلیل مسائل مختلف و بعضا دروغ، وعده ها بی تفاوت نمی مانند. و کم کاری، این احساس مسئولیت اجتماعی به یک روند نزولی تبدیل شده است و ما اعتماد عمومی را در پشت لوگوهای خود جلب کرده ایم.

هاشمی کلبکانی گفت: امر به معروف و نهی از منکر بحث گسترده ای است و مهم ترین امر در امر به معروف و نهی از منکر عدالت اجتماعی، جامعه توحیدی و آزادی خواهی اجتماعی و معنوی است.

وی با بیان اینکه آنچه معتبر است نباید در عفاف و حجاب خلاصه شود، ادامه داد: نجابت یکی از ابعاد اخلاق، عفت در گفتار، عفت در اخلاق و… است تا در مسائل اقتصادی عفاف داشته باشیم. یکی از ابعاد عفاف، عفاف در کاپشن است که حدود کاپشن و حجاب است.

دبیر دانشکده با بیان اینکه عدالت اجتماعی یکی از مهمترین فضایل است که باید اجرا شود، تاکید کرد: همانطور که عدالت اجتماعی را در مسائل اقتصادی خلاصه نمی کنیم، امر به معروف و نهی از منکر را در عفاف خلاصه نمی کنیم. و حجاب، اما امروزه عفاف و حجاب در جامعه ما یک امر ضروری شده است.

هاشمی کلبایجانی گفت: جامعه باید ساماندهی شود، عدالت اجتماعی اصل عدالت اجتماعی است، عدالت فرهنگی و آموزشی در اولویت است و بعد از آن عدالت اقتصادی است. اما همیشه نباید اول و دوم بگوییم، بلکه گروه باید سالم باشد.

وی ادامه داد: جامعه باید سالم، بدون عفاف، بدون حجاب و محیطی برای رشد اقتصادی باشد. اگر در کشورهای دیگر قوانین سختگیرانه ای برای تحصیل و محیط کار دارند به این دلیل است که می خواهند رشد اقتصادی اتفاق بیفتد. در اداره ای که کارمندان از صبح تا شب با هم صحبت می کنند و می خندند، ساعات مفید در اداره نیم ساعت است، البته در برخی از ادارات کار با جدیت دنبال می شود. اما در برخی ادارات با هم چای می نوشند و کار مردم را انجام نمی دهند.

وی ادامه داد: در برخی از دانشگاه های دنیا که گران قیمت محسوب می شوند، اختلاط را بین دختر و پسر تفکیک کردند و این تفکیک باعث شد که یک و نیم امتیاز به معدل تجمعی اضافه شود. علوم. چرا می خواهیم اروپای 80 سال پیش، این فرهنگ وارداتی را تجربه کنیم؟ جایگزینی سگ و گربه به جای کودکان در اروپا و آمریکا یکسان نیست، زیرا ما در حال غرب شدن و محاصره غرب هستیم. اینها مسائلی است که اگر به آنها توجه نکنیم مشکلات بیشتری ایجاد می شود و باعث تنش اجتماعی می شود. جامعه دوقطبی و ملتهب است و این به این دلیل است که قانون وجود ندارد.

هاشمی کلبایجانی گفت: در کشورهای پیشرفته قانون مثل وحی بر وطن است. فردی که در اروپا زندگی می کند وقتی به ایران می آید راحت تر زندگی می کند زیرا فرهنگ مشروعیت در آنجا اعمال می شود. ما برای تحقق عدالت اجتماعی تلاش می کنیم. امروز بدون حجاب و حجاب باید از مسئولین به ویژه مجلس بخواهند که تکلیف را روشن کنند مردم را نمی توان کشت و مسئولان فقط برای خطبه مسجد و نماز جمعه دستور و دستور می دهند. موضوع حجاب خلأهای قانونی جدی دارد و ما فاقد ضمانت اجرایی برای اجرای قانون هستیم و قانونی که اجرا نمی شود قانون نیست و این کار شورای اسلامی است.

وی ادامه داد: اگر بحث عفاف و حجاب وارد یک موضوع سیاسی شود، به طور کامل آسیب می بیند و ستاد اعلام می کند که این یک موضوع کاملا اجتماعی و شرعی است، اما در سال آینده یکی از حوزه هایی که مورد آزار قرار می گیرد. مسئله عفاف و حجاب است. مجلس باید قبل از انتخابات به این موضوع فکر کند.

وی افزود: پایگاه فعالیت ستاد را در حرکت های مردمی و اقتدار مد نظر داریم. همه مردم می توانند با برنامه ای به ستاد مرکزی مراجعه کنند و اعلام کنند که با برنامه ای خاص در یک منطقه خاص قرار است نامی برای خود دست و پا کنند. نهی، امتناع از اعتراض است، موعظه پیشنهاد است و ممکن است مردم به موضوعی اعتراض کنند و برای حل آن پیشنهاد خودشان را بدهند.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گفت: 18 حوزه در بحث ساماندهی مشخص شده است که همه مردم می توانند در بحث تشکیلات حضور پیدا کنند و سازماندهی به عنوان امر عفاف و حجاب و مطالبات مردم در آی تی. زمینه، ما همچنین قیمت ها را بر اساس خواسته های مردم ارائه می دهیم.

وی ادامه داد: تمامی ادارات و سازمان ها باید دارای شورای روابط عمومی باشند مشروط بر اینکه دو نفر از اعضای این شورا از نهادهای مردمی برای برقراری روابط عمومی با نهادهای دولتی باشند. بسیاری از سازمان ها و نهادها شورا دارند، اما اصرار ما بر این است که این شورا نباید نمایشی باشد و برخی از سازمان ها نیز از راه اندازی این سازمان راضی نیستند و نمی خواهند در نهادشان چیزهایی فراگیر شود از جمله وزارت گردشگری.

وی تصریح کرد: وزارت گردشگری در مناطق گردشگری تورهای گردشگری انجام می دهد و آنها را نخلستان می کند و پاسخگو نیستند. دانشگاه آزاد نیز یکی از مؤسسات معترض است. دانشگاه آزاد بدون زیرساخت، مردم را از شهرهای بزرگ به شهرهای کوچک می برد و فرهنگ غلط و ابتذال نهادی را در آنجا رواج می دهد. وزارت ورزش و جوانان و وزارت امور جنسی در اولویت های زیر قرار دارند.

وی خاطرنشان کرد: وزارت راه و شهرسازی، وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و بانک های تابعه از جمله نهادهایی هستند که خیلی خوب وارد شده اند.

هاشمی گلبایجانی گفت: بر اساس شاخص هایی که شناسایی شده، مدیری که برای تور رسمی راهنما قرارداد می بندد مشخص شده و اعلام کرده ایم که تور رسمی راهنما از وزارت ارشاد راه اندازی می شود. دینامیت و گشت ارشاد صنمبل عامل این تخریب شناخته شده اند.

وی در ادامه با بیان اینکه ستاد باید به صورت شناخته شده از خاطیان حمایت کند، ادامه داد: لیگ القایی برای مسئولان به این معناست که آیا مسئول به وظیفه خود برای جلوگیری از دوقطبی شدن جامعه عمل می کند یا خیر؟

وی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: بحث اقتصادی بسیار مهم است. هیچ دلیلی وجود ندارد که بچه های زیادی کار کنند، روزانه دو تن غذا برای سگ های ولگرد. هر وقت جلوی مسئولین تظاهرات می کنیم می گویند در دولت قبل این اتفاق افتاده است.

Julissa Lara

متفکر متواضعانه فروتن. گیمر. کارآفرین. طرفدار رسانه های اجتماعی آزاد.

تماس با ما