در حالی که مسکو به کارزار زمین سوخته خود ادامه می دهد، اوکراین یک “جنگ عمیق” برای تضعیف نیروهای روسیه به راه انداخته است.

به گفته مقامات اوکراینی که تصاویر ماهواره ای از سایت حمله را منتشر کرده اند، قطار روسی حامل سربازان و تجهیزات برای تقویت مواضع در جنوب اوکراین با موشک های دقیق ارائه شده توسط ایالات متحده در آخر هفته منفجر شد و ده ها سرباز کشته و چندین واگن راه آهن منهدم شد. . از ادعای آنها حمایت کند.

در همان زمان، روسیه به دنبال تجدید تلاش متزلزل خود برای پیشروی به سمت شرق اوکراین بود، و یک بار دیگر جبهه را با آتش توپخانه گسترده پوشش داد و در عین حال تلاش کرد تا نیروهای زمینی را در حال حرکت به جلو تغییر مکان دهد.

در چند جبهه، نظامیان اوکراینی و روسی در تلاش بودند تا نحوه و مکان نبرد را دیکته کنند. ارتشی که در این کوشش موفق خواهد شد، چیزهای زیادی روی خواهد آورد.

برای اوکراینی‌ها، این به معنای حمله به روس‌ها در جایی که در جبهه‌های شرقی و جنوبی ضعیف‌ترین بودند، با استفاده از برخی از همان تاکتیک‌هایی بود که در ماه‌های ابتدایی جنگ برای بیرون راندن روس‌ها از سراسر کیف و دیگر شهرها و شهرک‌ها استفاده کردند. شمال.

برای روس‌ها، این به معنای استفاده از نیروی بی‌رحمانه‌ای بود که بسیاری از شهرهایی که اکنون تحت کنترل آن‌ها هستند را ویران کرد.

با ورود سلاح‌های دوربرد غربی به کشور، اوکراین به طور فزاینده‌ای قادر است آنچه را که تحلیل‌گران نظامی «جنگ عمیق» می‌نامند، حمله به مراکز فرماندهی و کنترل روسیه، ضربه زدن به مسیرهای کلیدی تدارکات، تلاش برای منزوی کردن نیروهای روسی در جیب‌ها، و جذب نیرو انجام دهد. جنگنده های اوکراینی در پشت خطوط.دشمن برای کمک به هدف قرار دادن مواضع روسیه و انجام خرابکاری در جنوب است.

حمله به قطار در آخر هفته، آخرین مورد از یک سری حملاتی بود که تلاش‌های لجستیکی روسیه را مختل کرد و تلفات زیادی را به همراه داشت.

آنتون گراشچنکو، مشاور وزارت کشور صبح دوشنبه گفت: «بر اساس اطلاعات اطلاعاتی، همه رانندگان و مهندسان راه آهن روسیه که محموله نظامی را از کریمه به منطقه خرسون می‌بردند».

در حالی که ادعاهای خاص او را نمی توان به طور مستقل تأیید کرد، فیلم ویدئویی انفجار و تصاویر ماهواره ای آنچه پس از آن رخ داد، شواهدی را ارائه کرد که نشان می داد اوکراینی ها با قطار روسیه در امتداد یکی از دو راه آهن اصلی که از کریمه به جنوب اوکراین حرکت می کند، برخورد کرده اند.

ارتش اوکراین روز دوشنبه اعلام کرد که در هفته‌های اخیر دست‌کم 15 انبار مهمات را تنها در جنوب اوکراین منهدم کرده است – با حملات زیادی که در فیلم ضبط شده است – روس‌ها را مجبور به استفاده از موشک‌های زمین به هوا برای اصابت به اهداف زمینی کرده است. پنتاگون هفته گذشته اعلام کرد که اوکراین از تسلیحات غربی برای تأثیرات ویرانگر فزاینده ای استفاده می کند.

یک مقام ارشد دفاعی آمریکا روز جمعه گفت که اوکراینی ها در کشف و کشتن مراکز فرماندهی و کنترل روسیه و انهدام مقادیر زیادی تجهیزات روسی بسیار موثر عمل کرده اند.

دیمیترو پوتری، فرماندار تبعیدی اوکراینی خرسون، روز دوشنبه گفت که حدود 46 روستا در این استان آزاد شده است اما برخی از آنها تقریباً به طور کامل ویران شده اند و هنوز تحت بمباران روسیه هستند.

روس‌ها نشان داده‌اند که هنوز هم می‌توانند با زرادخانه عظیمی که هنوز در اختیار دارند، باعث مرگ و ویرانی در مقیاس وسیع شوند.

استفاده از نیروی قاطع در قلب دکترین نظامی روسیه از زمان اتحاد جماهیر شوروی بوده است. پیشرفت آنها در بهار امسال در منطقه شرقی لوهانسک تنها پس از آن صورت گرفت که توپخانه روسیه شهرها را به ویرانه تبدیل کرد.

سرهی هیدی، رئیس اداره نظامی منطقه ای لوهانسک، روز دوشنبه گفت: «تاکتیک آنها تا حد زیادی مانند زمان جنگ در منطقه لوهانسک باقی ماند.

وی گفت که روس ها هر روز تلاش می کنند تا به شهر باخموت در منطقه دونتسک حمله کنند اما تاکنون نتوانسته اند از خطوط اصلی دفاعی اوکراین عبور کنند.

فرماندهی نظامی اوکراین گفت که نیروهای روسی در شرق – و همچنین در بخش‌های خاصی از جنوب – در تلاش برای پیشروی در چندین خط حمله هستند. در حالی که تحلیلگران نظامی غربی بر این باورند که بعید است روسیه در هر تلاشی برای به دست آوردن مناطق وسیعی از خاک موفق شود، اوکراینی ها باید پاسخ دهند – با تأثیرگذاری بر سرعت حمله متقابل در جنوب اوکراین.

دولت اوکراین ابراز اطمینان کرده است که تا زمانی که غرب به تهیه تسلیحات مورد نیاز خود ادامه دهد، اوکراین می تواند در جنگ پیروز شود. اما کیف همچنین باید مردم خسته از جنگ و متحدان غربی را متقاعد کند که صبور باشند.

Shirley Bond

خواننده Wannabe. ماون غذا. طرفدار فرهنگ پاپ علاقه مندان به تلویزیون درونگرا. تنظیم کننده. پیشگام موسیقی. متفکر معتبر.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان