در سرمایه گذاری اوراق قرضه، «بازده» را می توان به روش های مختلفی محاسبه کرد

از آنجایی که بانک‌های مرکزی نرخ‌های بهره را برای مبارزه با فشارهای تورمی افزایش می‌دهند، دریایی از جوهر قرمز برای سرمایه‌گذاران اوراق قرضه ایجاد کرده است.

همچنین به این معنی است که بازدهی دوباره در کانون توجه قرار می گیرد زیرا سرمایه گذاران به دنبال فرصت های جدیدی برای سود در بازار آسیب دیده هستند.

جاستین هوگندورن، رئیس استراتژی درآمد ثابت و تجزیه و تحلیل در Hilltop Securities در شیکاگو، می‌گوید: «زمانی که نرخ‌های بهره بسیار پایین بود، مردم به دنبال حمایت از وجوه اوراق قرضه بودند، نه برای درآمدهای بالقوه خود. “اکنون یک تعدیل مجدد وجود دارد – یک تعدیل بسیار دردناک – و این بدان معنی است که مردم می توانند برای کسب سود به دارایی های خود نگاه کنند.”

برای بازگرداندن بازدهی به بالاترین سطح خود از زمان پس از بحران مالی، یک فروش عمده ضروری بود. (در بازارهای اوراق قرضه، با کاهش قیمت ها بازدهی افزایش می یابد و در پاسخ به نرخ های بهره بالاتر، قیمت اوراق کاهش می یابد.)

آقای هوگندورن می گوید: اکنون که بازدهی افزایش یافته است، “مردم بیشتر و بیشتر به دنبال اوراق قرضه هستند تا صرفاً بازگشت سرمایه خود را بدست آورند.”

مقیاس های مختلف

مشکل این است که بازدهی دیگر در مورد اوراق قرضه به معنای یک چیز نیست. جیم شاقاوات، مشاور مالی در دوره مشاوره در پاراموس، نیوجرسی می گوید

از جمله انواع بازدهی که آقای شقاوت به آنها اشاره می کند عبارتند از: بازده فعلی، بازده تا سررسید، بازده درخواستی، بازده بدترین حالت، بازده بازار به دفتر و بازده شرکت برق عربستان. او می‌گوید که هر معیار اطلاعات متفاوتی را ارائه می‌کند، “بنابراین اگر زمینه را اشتباه درک کنید، در معرض خطر انجام کاری هستید که با اهداف سرمایه‌گذاری شما همخوانی ندارد.”

معیار کلاسیک – چیزی که سرمایه گذاران احتمالاً درباره آن می شنوند – بازده تا سررسید است. این همان چیزی است که وقتی منتقدان درباره بازدهی 10 ساله خزانه داری در حال افزایش به بالاترین حد جدید صحبت می کنند، به آن اشاره می شود. هر اوراق بازدهی منحصر به فردی تا سررسید دارد، چه اوراق قرضه توسط خزانه داری، ایالت، شهرداری، شرکت یا آژانس منتشر شود.

با این حال، برخی از متخصصان سرمایه‌گذاری استدلال می‌کنند که بازدهی تا سررسید زمانی که صندوق‌های اوراق قرضه و صندوق‌های قابل معامله در مبادله شروع به دسترسی آسان به سبد متنوعی از سرمایه‌گذاری کردند، بی‌اهمیت شد.

متیو مک کی، مشاور مالی مشاوران مالی Briaud در کالج استیشن، تگزاس، می گوید: «یک مدیر صندوق اوراق قرضه تا سررسید اوراق قرضه را نگه نمی دارد. در عوض، مدیر با پاسخ به شرایط بازار، فرصت های سرمایه گذاری جدید و نیاز به حفظ میانگین مدت دارایی های صندوق خود، خرید و فروش خواهد کرد.

پس از بلوغ

این یکی از دلایلی است که چرا برخی از سرمایه گذاران و تحلیلگران اوراق قرضه نگاه دقیق تری به معیارهای دیگر دارند. اگر در سایتی مانند مورنینگ استار صفحه اطلاعاتی درباره یک صندوق اوراق قرضه متقابل ایجاد کنید، اغلب مرجعی به بازده معوق 12 ماهه (یا TTM) خواهید یافت. همانطور که از نام مستعار پیداست، این محاسبه (که به آن بازده توزیع نیز گفته می‌شود) توزیع‌ها یا پرداخت‌های صندوق به سرمایه‌گذاران در 12 ماه گذشته را اندازه‌گیری می‌کند که در برابر ارزش خالص دارایی صندوق در پایان آن دوره اندازه‌گیری می‌شود.

این مفید است، زیرا سرمایه‌گذاران صندوق اوراق قرضه اکنون معیاری از بازده دارند که این واقعیت را در نظر می‌گیرد که دارای پرتفویی از اوراق هستند. برخی آن را نوعی آینه دید عقب برای عملکرد صندوق اوراق قرضه می دانند.

یکی دیگر از معیارهای بازده موجود در مورنینگ استار، بازده SEC است. این معیار، همانطور که از نامش پیداست، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار معرفی شد و به منظور ارائه روشی مفید به سرمایه گذاران برای مقایسه بازده صندوق های اوراق قرضه طراحی شده است. این محاسبه درآمد صندوق در 30 روز گذشته تقسیم بر بالاترین قیمت سهام آن صندوق در روز 30 است. عدد حاصل تقریبی نشان می دهد که بازده سالانه یک صندوق اوراق قرضه خاص بر اساس عملکرد 30 روزه چگونه است.

این بازده نیز منتقدان خود را دارد.

کن والزر، یکی از بنیانگذاران KCS Wealth Advisory، یک مشاور سرمایه گذاری مستقل مستقر در لس آنجلس، می گوید. والزر می گوید، یعنی در بازار فعلی با بازده بالا و قیمت پایین، “نگاهی اجمالی به بدترین نتیجه ورود شخصی به بازار در محیط قیمت بالا ارائه می دهد.”

همانطور که یک نقطه داده واحد برای ارزش گذاری یک سهام نمی تواند تمام دلایلی که سرمایه گذار برای خرید آن بپردازد را نشان دهد، همین امر برای این محاسبات بازده نیز صادق است. چسبیدن به یک معیار بازدهی می‌تواند به این معنا باشد که سرمایه‌گذار اوراق قرضه سیگنال‌های مهمی را از دست می‌دهد، به‌ویژه زمانی که – همانطور که اکنون اتفاق می‌افتد – بسیاری مضطرب به دنبال نشانه‌هایی هستند که فدرال رزرو ممکن است دکمه توقف را بزند و فرصتی برای قفل کردن برخی از آنها ایجاد کند. آن بازده های جذاب

رابرت دالی، مدیر سرمایه گذاری با درآمد ثابت در شرکت Glenmede Trust.

همه دیدگاه ها را در نظر بگیرید

با گزینه های بسیار، اهداف سرمایه گذاری و سناریوهای بالقوه ای که برای جلب توجه رقابت می کنند، سرمایه گذاران ممکن است یک داستان قدیمی بودایی را به خاطر بسپارند. هنگامی که گروهی از مردان نابینا بر اساس قسمتی که هر حیوان لمس کرده است -گوش های بادبزن مانند، دم طناب مانند، پهلوی دیوار مانند و نیم تنه مار مانند- به دنبال توصیف شکل فیل هستند، هر کدام به شکلی ریشه ای ترسیم می کنند. نتیجه گیری های مختلف پیام: فقط با نگاه کردن به همه دیدگاه‌ها می‌توان تصوری از آنچه واقعاً در جریان است به دست آورد.

مایکل هربست، مدیر تحقیقات استراتژی های درآمد ثابت در مورنینگ استار، هنگام توضیح تصمیم شرکتش برای افزودن بازده SEC به اطلاعاتی که به سرمایه گذاران ارائه می دهد، نوشت: «هیچ محاسبه واحدی از بازده، داستان کامل صندوق را نشان نمی دهد.

خانم مک گی نویسنده ای در نیوانگلند است. می توان به آن در [email protected] دسترسی داشت.

حق چاپ © 2022 Dow Jones & Company, Inc. تمام حقوق حفظ شده است 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما