در کف اقیانوس سوراخ هایی وجود دارد. دانشمندان نمی دانند چرا.

در اعماق آب‌ها در امتداد یک خط الراس آتشفشانی در کف اقیانوس اطلس، کاوشگران دریایی با استفاده از یک وسیله نقلیه از راه دور برای بررسی مناطق عمدتا ناشناخته، الگویی از سوراخ‌ها را در شن‌ها پیدا کرده‌اند.

هنگام غواصی در شمال آزور، در نزدیکی سرزمین اصلی پرتغال، در 23 ژوئیه، حدود 12 حفره را دیدند که شبیه به خط خطوط در کف اقیانوس، در عمق 1.6 مایلی بود.

سپس حدود یک هفته بعد، در روز پنجشنبه، چهار مورد دیگر در فلات آزور مشاهده شد، منطقه ای زیر آب که در آن سه صفحه تکتونیکی به هم می رسند. این حفره ها حدود یک مایل عمق و حدود 300 مایل از محل اکتشاف اولیه ماموریت فاصله داشتند.

سوالی که علما در پست های خود از خود و مخاطبان می پرسند توییتر و فیس‌بوک این است: چه چیزی این نشانه‌ها را با سوراخ‌هایی به فاصله 4 اینچ یا بیشتر و خطوطی از 5 فوت تا بیش از 6 فوت در کف اقیانوس ایجاد می‌کند؟

در پست توییتری پروژه اکتشاف اقیانوس اداره ملی اقیانوسی و جوی آمده است: منشا سوراخ ها دانشمندان را گیج کرده است. حفره‌ها ساخته دست بشر به نظر می‌رسند، اما توده‌های کوچک رسوب در اطراف آنها نشان می‌دهد که توسط… چیزی حفر شده‌اند.

امیلی کرام، سخنگوی اداره ملی اقیانوسی و جوی آمریکا (NOAA) گفت: نزدیک به دو دهه پیش، حدود 27 مایلی از محل دید اولیه برای ماموریت فعلی، دانشمندان حفره های مشابهی را در حین اکتشاف کشف کردند.

مایکل فکیون، زیست شناس اعماق دریا با اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) که در این پروژه مشارکت داشت، گفت که گذشت زمان هیچ پاسخ روشنی ارائه نکرده است و همچنین بخشی از این سفر اخیر است.

دکتر ویسیونه گفت: “چیز مهمی در آنجا اتفاق می افتد که ما نمی دانیم چیست.” “این واقعیت را برجسته می کند که هنوز اسرار وجود دارد.”

این حفره‌ها تنها یکی از سؤالاتی است که دانشمندان در سفری بلندپروازانه اقیانوسی به دنبال آن هستند، زیرا آنها کوه‌های آتلانتیک میانی را کاوش می‌کنند، بخشی از یک رشته کوه عظیم در اعماق اقیانوس که بیش از 10000 مایل در زیر اقیانوس اطلس امتداد دارد. اقیانوس.

کارشناسان اداره ملی اقیانوسی و جوی (NOAA) در طی سه سفری که آنها را Journey to the Ridge 2022 می نامند، که در ماه مه آغاز شد و در سپتامبر به پایان می رسد، در پروازهایی که آنها را از آب های نیوپورت، ریجستان به سمت آب می برد، به دنبال پاسخ هستند. آزور و بازگشت به پورتو. ریکو در دریای کارائیب

کاوشگران می‌خواهند بدانند چه چیزی در دامنه پیوسته آتشفشان‌های زیر آب زندگی می‌کند و چه اتفاقی می‌افتد وقتی فرآیندهای زمین‌شناسی که گرمای حیاتی ایجاد می‌کنند متوقف شود.

درک ساورز، هماهنگ کننده اکسپدیشن های NOAA در کاوشگر Okeanos گفت: آنها به جوامع مرجان ها و اسفنج های اعماق دریا که “برخی از ارزشمندترین اکوسیستم های دریایی روی زمین هستند” توجه زیادی دارند.

دکتر ساورز گفت که اکسپدیشن‌هایی مانند تپه‌نوردی برای ایجاد درک تنوع زیستی سیاره و «ترکیبات جدید تولید شده توسط همه این اشکال حیات» «بنیادی» است.

و آن‌ها می‌خواهند درباره مناطقی که آب دریا توسط ماگما گرم می‌شود، بیشتر بیاموزند، جایی که زندگی در اعماق دریا انرژی را از این منبع و مواد شیمیایی دریافت می‌کند، نه از خورشید، مانند بیشتر حیات‌های روی زمین.

دکتر ساورز گفت: “این درک ما را از شرایطی که تحت آن ممکن است حیات در سیارات دیگر رخ دهد، گسترش داده است.”

پس از اینکه آژانس در تلاش برای تعامل با مردم به رسانه های اجتماعی روی آورد، ده ها نظر سرازیر شد و برخی گمانه زنی شدند. آیا سوراخ ها ساخته دست بشر هستند؟ آیا می تواند نشانه ای از موجودات فرازمینی باشد؟ آیا آنها آثاری از یک زیردریایی به جا گذاشته اند؟ ممکن است سوراخ های تنفسی در “موجودی در اعماق دریا مدفون در زیر شن ها“؟

دکتر ویسیونه گفت که حدس آخر لزوماً خیلی دور از ذهن نیست. در یک مقاله تحقیقاتی در مورد کرمچاله های مشاهده شده در سال 2004، آقای ویچیون و یکی از نویسندگان، Odd Axel Bergstad، محقق سابق مؤسسه تحقیقات دریایی در نروژ، دو فرضیه اصلی در مورد چرایی وجود کرمچاله ها ارائه کردند. هر دو شامل زندگی دریایی هستند، یا راه رفتن یا شنا کردن بر روی رسوبات و ایجاد سوراخ در پایین، یا سناریوی معکوس، جایی که آنها در داخل رسوبات پنهان می شوند و سوراخ هایی را به سمت بالا ایجاد می کنند.

دکتر ویسیونه گفت که به نظر می رسد سوراخ هایی که در روز پنجشنبه دیده شد از پایین به بیرون رانده شده اند.

دکتر ساورز گفت که دستگاه مکش از راه دور خودرو نمونه‌های رسوب را جمع‌آوری می‌کند تا بررسی کند که آیا موجودی در داخل سوراخ‌ها وجود دارد یا خیر.

دکتر فکیون گفت که در حالی که از مواجهه دوباره با سوراخ های کف اقیانوس هیجان زده بود، “کمی ناامید” بود زیرا دانشمندان هنوز توضیحی نداشتند.

او گفت: «این ایده را تقویت می کند که رازی وجود دارد که ما روزی آن را کشف خواهیم کرد. اما ما هنوز راه حلی پیدا نکرده ایم.»

آخرین شیرجه که به صورت زنده پخش خواهد شد، باقی مانده تا در دومین اکسپدیشن سریال اجرا شود. NOAA گفت. سومین اکسپدیشن در 7 آگوست آغاز می شود.

Felipe Holmes

گیک تلویزیون متخصص رسانه های اجتماعی ایجاد کننده. نویسنده پرشور. نینجا سفر افراطی. کل کارآفرین معتاد به اینترنت

تماس با ما