در TikTok، اطلاعات نادرست انتخاباتی قبل از انتخابات میان دوره ای رشد می کند

محققان دریافته‌اند که طراحی TikTok آن را به بستری برای اطلاعات نادرست تبدیل می‌کند. آنها می نویسند که فیلم ها را می توان به راحتی دستکاری کرد و در پلتفرم بازنشر کرد و در کنار محتوای دزدیده شده یا اصلی نمایش داد. نام مستعار رایج است. ویدیوهای طنز و کمدی به راحتی به عنوان واقعیت تفسیر می شوند. محبوبیت بر وضوح نظرات تأثیر می گذارد. اطلاعات مربوط به زمان انتشار و سایر جزئیات به وضوح در برنامه تلفن همراه نمایش داده نمی شود.

(محققان مرکز Schornstein خاطرنشان می کنند، با این حال، احتمال کمتری دارد که TikTok یک به اصطلاح پنگوئن باشد، که در آن گروه ها برای انتشار گسترده یک پست هماهنگ می شوند تا سیستم عامل هایی مانند توییتر یا فیس بوک.)

TikTok گفت که در سه ماهه اول سال 2022، کاربران بیش از 60 درصد از ویدیوهای حاوی اطلاعات نادرست مضر را قبل از حذف تماشا کردند. سال گذشته، گروهی از دانشمندان علوم رفتاری که با TikTok کار می‌کردند، گفتند که تلاش برای پیوست کردن اخطارها به پست‌هایی با محتوای بدون پین، تعامل را تا 24 درصد کاهش داد اما بازدیدها را به تنها 5 درصد محدود کرد.

محققان گفتند تا زمانی که این پلتفرم از انتشار داده‌های مربوط به منشأ ویدیوهای خود یا به اشتراک گذاشتن ایده‌های مربوط به الگوریتم‌های خود خودداری کند، اطلاعات نادرست در TikTok به رشد خود ادامه خواهد داد. ماه گذشته، TikTok اعلام کرد که در سال جاری به نسخه ای از رابط برنامه نویسی برنامه یا API دسترسی خواهد داشت، اما اشاره نکرد که آیا این کار را قبل از میان ترم انجام می دهد یا خیر.

فیلیپو منچزر، استاد انفورماتیک و علوم کامپیوتر و مدیر رصدخانه رسانه های اجتماعی در دانشگاه ایندیانا، گفت که او همکاری تحقیقاتی را در TikTok پیشنهاد کرده است و به او گفته شد، “مطمئنا نه.”

او گفت: «حداقل در مورد فیس‌بوک و توییتر، سطحی از شفافیت وجود دارد، اما در مورد TikTok، ما هیچ مدرکی نداریم. بدون منابع، بدون امکان دسترسی به داده‌ها، ما نمی‌دانیم چه کسی تعلیق می‌شود، چه محتوایی حذف می‌شود، آیا بر اساس گزارش‌ها عمل می‌کند یا چه استانداردهایی دارد. کاملاً مبهم است و ما نمی‌توانیم هر چیزی را مستقل ارزیابی کنید.»

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما