دسترسی به اینترنت سیار کشور به پهنای باند بین المللی راه اندازی شد

دسترسی به پهنای باند بین المللی که از شب گذشته در اینترنت توسط اپراتورهای تلفن همراه محدود شده بود، دوباره به حالت عادی بازگشت.

به گزارش پایگاه خبری تجارت، آخرین اخبار قطعی اینترنت در ایران را در این خبر بخوانید.

ساعتی پیش دسترسی به پهنای باند اینترنت بین المللی در شبکه تلفن همراه کشور بدون مشکل شد. از شب گذشته دسترسی به اینترنت همراه فقط برای اینترنت ملی امکان پذیر بود. خبرگزاری فارس در گزارشی نوشت که این محدودیت ها با مصوبه شورای عالی امنیت کشور مورد توجه قرار گرفته و خبرگزاری تسنیم نوشت که این تصمیمات موقتی است.

اکنون از صبح امروز اگرچه به گزارش خبرگزاری فارس، دسترسی به پیام رسان واتس اپ و شبکه اجتماعی اینستاگرام همچنان محدود است، اما دسترسی به اینترنت بین المللی برای کاربران امکان پذیر است.

اینترنت همچنان قطع است

به گزارش برنا، پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان نوشت: اینترنت از عصر دیروز قطع شده و این قطعی همچنان ادامه دارد.

اینترنت از عصر دیروز در سراسر کشور با قطعی مواجه شده و این قطعی همچنان ادامه دارد. گفته می شود این قطعی در شبکه های اینترنت موبایل رخ داده و در شبکه های خانگی قطعی وجود ندارد.

به نظر می رسد حوادث دو روز گذشته و خشونت در کشور باعث قطع اینترنت در برخی مناطق و سپس سراسری شده و این قطعی همچنان ادامه دارد.

شبکه های اجتماعی فیلتر شده اند

ساعتی پیش اینستاگرام با آی پی ایرانی قابل دسترسی نیست و اینستاگرام فقط با فیلترشکن باز می شود. این سوال در مورد فیلتر اینستاگرام ایجاد می کند.

یادداشت های خبرنگار تجارت نیوز همچنین حاکی از آن است که در اکثر نقاط مرکزی تهران از جمله خیابان جمهوری، تقاطع خیابان حافظ و انقلاب اسلامی، شهراح، ولی عصر (عج) و … اینترنت وجود دارد. پایین است.

وزیر ارتباطات احتمال محدودیت را تایید کرد!

امروز 30 شهرفر 1401 عیسی زریبور در حاشیه هیئت دولت به تشریح علت محدودیت های جدید پرداخت و گفت: پهنای باند کاهش نیافته است. ما این موضوع را به صورت مستمر رصد می کنیم. به دلیل مسائل امنیتی و بحث هایی که این روزها در جریان است، گاهی ممکن است محدودیت هایی از سوی نهادهای امنیتی تعریف و اعمال شود، اما در مجموع هیچ کاهشی در پهنای باند نداشته ایم و به طور روتین در حال تامین پهنای باند مورد نیاز کشور هستیم.

هرچند وزیر ارتباطات از محدودیت اینترنت خبر داد اما توضیح اضافه ای ارائه نکرد که این محدودیت به معنای قطع اینترنت در قالب روزهای گذشته است. این بدان معناست که برخی از مناطق ایران برای چند ساعت از روز اینترنت ندارند یا تجربه نوامبر 2016 با قطع اینترنت و سپس فیلتر شدن تلگرام برای همیشه تکرار می شود.

تکذیب اظهارات وزیر

این وزارتخانه پس از انتشار خبری مبنی بر تایید احتمال محدودیت اینترنت توسط وزیر ارتباطات و روابط عمومی اعلام کرد که برخی خبرگزاری ها ظهر امروز نقل قولی کذب از سخنان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه این همایش را منتشر کردند. جلسه شورای دولت که با پیگیری های مرکز روابط عمومی حذف شد و خطا اصلاح شد.

اختلالات شبکه های اجتماعی

حمید بیدی کارشناس فناوری اطلاعات پیش از این از وجود اختلالات مرموز در شبکه اجتماعی اینستاگرام خبر داده بود. این کارشناس معتقد است اینترنت کاربران هک شده است.

NetBlocks فیلتر اینستاگرام را تایید کرد

نت بلاکز نیز در توییتی فیلتر شدن کاربران ایرانی توسط شبکه اجتماعی اینستاگرام را تایید کرد.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما