دستگیری هکر 19 ساله اینستاگرام با 4.5 میلیارد کلاهبرداری

[ad_1]

رئیس پلیس فتا مازندران از دستگیری جوان 19 ساله ای خبر داد که با ورود به حساب کاربری خود در اینستاگرام مبلغ 4.5 میلیارد تومان از شهروندان مازندرانی کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش فارس، سامح خورشید در تشریح این خبر گفت: هماهنگی مقام قضایی در دستور کار کارشناسان پلیس قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: با ارائه مدارک شک و شبهه مشخص شد متهم با سوء استفاده از نقاط ضعف امنیتی حساب شاکی، به حساب کاربری دسترسی پیدا کرده و با ارسال پیام های جعلی سایر کاربران را فریب داده است.

رئیس پلیس فتا استان مازندران در ادامه گفت: با اقدامات ویژه این تیم از کارشناسان پلیس آگاهی مشخص شد متهم ساکن یکی از شهرهای پایتخت و با هماهنگی مقام قضایی بوده و بوده است. دستگیر شد

خورشاد انگیزه متهم سایبری را کسب منافع مالی دانست و گفت: متهم در تحقیقات ویژه ابتدا منکر موضوع پرونده شد اما در مواجهه با مدارک دیجیتالی جمع آوری شده چاره ای جز اعتراف نداشت. 45. میلیاردها ریال به کلاهبرداری اینترنتی شهروندان مازندرانی اعتراف کردند.

رئیس پلیس فتا مازندران به کاربران توصیه کرد: کاربران فضای مجازی در صورت استفاده از پیام رسان، تنظیمات امنیتی را انجام دهند و به هیچ عنوان از برنامه های ناشناس استفاده نکنند و برنامه های مورد نیاز خود را از منابع معتبر دانلود و برنامه هایی را نصب کنند که از افزایش فالوور جلوگیری می کند. .، کسانی که دسترسی غیرمجاز و غیرمجاز به اطلاعات کاربر دارند.

خورشاد در پایان خاطرنشان کرد: سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir آماده دریافت گزارشات مردمی است و همچنین کاربران می توانند آخرین اخبار حوادث و حوادث سایبری را از این سایت دریافت و با شماره تلفن 096380 آماده پاسخگویی به شهروندان باشند. سوال بیست و چهار ساعته یک استان وجود دارد.

[ad_2]

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما