دلار با سیگنال نیویورک کاهش می یابد

نرخ ارز دیروز برای ششمین روز متوالی در پله های میانی کانال 31 هزار تومان نوسان کرد. به گفته برخی تحلیلگران، سخنان ابراهیم رئیسی در حاشیه دیدار با رئیس جمهور سوئیس تاثیر بسزایی در شکل گیری روند نزولی در معاملات بازار ارز در تهران داشت.

به گزارش دنیای اقتصاد، از سوی دیگر، برخی از معامله گران نیز بر این باورند که تا پایان سخنان رئیس جمهور در اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل، با توجه به افزایش سطح بلاتکلیفی در میان معامله گران، حجم معاملات بازار ارز کاهش می یابد. در نهایت قیمت هر دلار غیررسمی دیروز با حدود 50 تومان کاهش نسبت به قیمت روز سه شنبه به 31 هزار و 570 تومان رسید. با کاهش نسبی دلار در معاملات دیروز، قیمت سکه طلا نیز با نوسان مواجه شد و نسبت به نرخ روز گذشته که به 14 میلیون و 130 هزار تومان رسید، حدود 150 هزار تومان کاهش یافت.

دلار با سیگنال نیویورک کاهش می یابد

دیروز چهارشنبه 9 شهریور روند نرخ ارز در معاملات آزاد بازار تهران کاهشی بود. قیمت هر نون کاغذ به دلار از دیروز با حدود 20 تومان کاهش نسبت به میانگین روز سه شنبه 31 هزار و 600 تومان آغاز شد. در ادامه روز، قیمت دلار دوباره روند کاهشی خود را آغاز کرد و در قیمت 31.570 تومان به پایان رسید. بر اساس تحلیل نرخ ارز در هفته گذشته، این ششمین روز متوالی است که قیمت دلار در پله های میانی کانال 31 هزار تومانی در نوسان است. پیش از این برخی از تحلیلگران با اعلام پایان سیگنال های منفی برجام، سطوح قیمتی کانال 31 هزار تومانی کریدور نوسانات جدید دلار را آزاد دانسته بودند. با این حال، نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد تحت تاثیر نوسانات بازار ارز در تهران در روزهای اخیر قرار نگرفت.

از ابتدای سفر کاروان ایران به نیویورک و حضور علی باقری کنی، مذاکره کننده ارشد ایران در نشست های برجام، نشانه هایی مبنی بر برگزاری مذاکرات برجام در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل مطرح شده است. اما برخی از مقامات غربی در اظهارات خود احتمال مذاکره بر سر توافق هسته ای با ایران در نیویورک را رد کردند. ابراهیم رئیسی روز گذشته در دیدار با رئیس جمهور سوئیس از آمادگی ایران برای انعقاد یک توافق خوب خبر داد. رئیس جمهور در این دیدار گفت: با توجه به سابقه منفی آمریکا، درخواست تضمین کاملاً منطقی است. ما آماده یک معامله خوب و منصفانه هستیم. برخی از کارشناسان بازار ارز نیز بر این باورند که میزان بلاتکلیفی فعالان ارزی نسبت به آینده کوتاه مدت بازار قبل از سخنان رئیس جمهور افزایش یافته است و بیشتر این افراد تا عصر چهارشنبه از حجم معاملات خود کاسته خواهند شد. دیروز با کاهش نرخ ارز، قیمت سکه نیز کاهش یافت. در همین راستا قیمت هر قطعه سکه طلا ضرب امامی در معاملات روز گذشته در پله دوم شبکه ۱۴ متوقف شد و به ۱۴ میلیون و ۱۳۰ هزار تومان رسید.

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

تماس با ما