دلیل این حرکت چیست؟

کد خبر: 1848132
22 مهر 1401 ساعت 14:43 |
ساعت 8.4K |

4
نقطه نظر

پرسپولیس یک مصدومیت پنهان دارد

کارلوس کی روش طبق معمول تمام اخبار درزهای مربوط به تیم ملی را می بندد اما همچنان خبرهایی وجود دارد.

    دلیل این حرکت چیست؟

به گزارش “ورزک سی”، در گزارش خبری درباره آخرین تمرین تیم ملی در اردوی ارزیابی کارلوس کی روش، نکته جالبی وجود داشت و آن این بود که علیرضا بیرانوند و میلاد سرلک در آخرین تمرین گروهی لیگ برتر شرکت نکردند. تیم . البته موضوع مصدومیت میلاد سرلک با سوئیچ در جدال سپاهان و پرسپولیس برملا شد و همه از مصدومیت این هافبک ملی پوش خبر داشتند اما هیچکس نمی دانست چرا به علیرضا بیرانوند نیاز است و سید حسین حسینی در حال تمرین بود. در تیم ملی و با آنها کار نمی کند.

برای تحلیل این مقاله باید کمی به عقب بازگردیم. تصویری از آخرین تمرین تیم ملی در اولین جلسات پس از بازگشت کارلوس کی روش به نیمکت ایران و قبل از اعزام او به اتریش برای دو دیدار تدارکاتی و زمانی که این مربی می خواست لیست خود را برای وین مشخص کند; بعد از یک مسابقه تحت فشار بالا، دستش که کمرش را نشان می داد، داشت از تیرک دروازه جنوب بیرون می آمد. مصدومیت البته در ابتدا نگران کننده نبود، اما زمانی که او در دومین بازی ایران مقابل سنگال نمایش فوق العاده مقابل اروگوئه را از دست داد، شاید مشکل این که مصدومیت شماره یک ایران جدی تر از حد انتظار است قوت بیشتری پیدا کرد.

نکته اینجاست که با وجود عملکرد عالی سیدحسین حسینی مقابل سنگال، همچنان اخباری از مصدومیت به گوش می رسد. علیرضا بیرانوند به دلیل اینکه یکی از ستاره های تیم ملی در جام جهانی 2018 است از اهمیت ویژه ای برخوردار است، او اکنون یکی از ارکان قابل اعتماد تیم ملی در قطر و البته باشگاهش (پرسپولیس) است که تجربه بیشتری دارد. و در حالی که او در این فصل یک دقیقه از بازی باشگاهش را از دست نداده است، به نظر می رسد مشکل او کمی جدی تر از یک مصدومیت معمولی باشد. در بازی دیروز که بیرانوند در آخرین لحظات و تحت فشار میس رفسنجان با توپ خطرناکی در دو مرحله در هوا و نیمه بلند شده پاسخ داد، به محض به صدا درآمدن سوت پایان، خدا را به سجده شکر کرد. در منطقه شش قدم. یک کارت دیگر بازی به بازی می گذشت.

اما به نظر می رسد این حرکت بیرانوند به دلیل مصدومیت از ناحیه کمر بوده است و شاید برخورد گادوین منچا با او در توپ هوایی باعث دردسر دروازه بان ملی پوش شده باشد. حتی پرسپولیس هم باید به این نکته توجه ویژه داشته باشیم که موضوع حضور در جام جهانی برای بازیکنان تیم ملی از همه مهمتر است و آنها حتی برای حضور در ترکیب 25 نفره در آینده هر سختی را تحمل می کنند. مسابقات و شاید برای بیرانوند اینطور باشد، او زنگ خطر را به صدا درآورده که کمردرد جایگاه او در تیم ملی را تهدید خواهد کرد. از این رو بیرانوند اگرچه زیر نظر پزشکان پرسپولیس نبود اما شاید در دور جدید تمرینات تیم ملی بازیکنی نباشد که خود را در معرض تمرینات پرفشار قرار دهد.

در این راستا باشگاه پرسپولیس باید با این دروازه بان سرشناس و یکی از بهترین خریدهای این فصل همکاری کند و کمی به او استراحت دهد تا پرو برای حضور در جام جهانی مشکلی نداشته باشد. حضوری که بتواند با رونقی تازه مقابل خزانه پرسپولیس قرار گیرد و سرمایه ای برای پدیده دروازه بانی یک دهه اخیر ایران باشد. اگر برنامه بازی ها را مرور کنیم، قرمزها در دو دیدار آینده به مصاف ملوان و میس کرمان خواهند رفت که این می تواند فرصتی برای احمد جوهری گلر دومی پرسپولیس باشد تا به وظیفه خود در قبال تیمش و البته مانند دومی عمل کند. اینکه برای آینده سخت تری که پرسپولیس به حضور او نیاز دارد، اولین حامی تیم ملی برای تیمش باشد، اتفاق خوبی است.

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما