دلیل باخت ایران در بسکتبال از زبان کاپیتان سابق تیم ملی

کد خبر: 1834694
جولای 31, 1401 در 12:21 |
61 بازدید از طرق

0
نقطه نظر

کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال درباره دلایل باخت ایران مقابل اردن و حذف اندونزی از جام ملت های آسیا 2022 صحبت کرد.

به گزارش “فرزش سی”، سعید تابشنه، ملی پوش سابق بسکتبال در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران، در خصوص شکست تیم بسکتبال ایران مقابل اردن و حذف این تیم از جام ملت های آسیا 2022 اندونزی توضیحاتی ارائه کرد. : در اغاز. در مسابقات طبیعی بود که جهت گیری تیم ما رو به بالا باشد زیرا باید هماهنگی بین کادرفنی جدید و بازیکنان وجود داشت. این فرآیندی که اتفاق افتاد طبیعی و قابل پیش بینی بود زیرا رسیدن به هماهنگی زمان می برد. از بازی قزاقستان در جام ملت های آسیا تصور می کردیم این اتفاق آرام آرام رخ می دهد و اوج کار تیم در بازی با ژاپن بود که در آنجا هم بازی خوبی انجام دادیم.

وی ادامه داد: متأسفانه مقابل اردن به وضعیت بازی اول مقابل سوریه برگشتیم و این عجیب است. هر تیمی یک روز خوب و یک روز بد دارد، اما برای تیم ما در بازی با اردن اینطور نبود. ما با ایده های بد شروع کردیم و اصلا هماهنگ نبودیم. به نظر من تفکر و برنامه ما در حد شکست دادن اردن نبود. علاوه بر این، ما مطلقاً هیچ انگیزه ای نداشتیم، بنابراین نمی دانم علت این حادثه چیست و باید بررسی و آزمایش شود.

کاپیتان سابق تیم ملی بسکتبال ایران گفت: در نیمه اول اصلا خوب نبودیم. در کوارتر سوم آنقدر خوب بودیم که من شخصاً دوست داشتم این مسابقه را داشته باشم، اما در کوارتر چهارم از این طرف به آن طرف می‌رفتیم که این موضوع قابل بررسی است. متأسفانه هیچ کدام از ما انتظار چنین نتیجه ای را نداشتیم.

وی در پاسخ به این سوال که عمده ترین نقاط ضعف تیم ملی چیست؟ وی گفت: تنها می توانم بگویم ضعف اصلی تیم ملی بی انگیزگی بازیکنان بود. در کوارتر سوم فقط 6-7 دقیقه هیجان زده بودیم و نتیجه گرفتیم، اما قبل و بعد از آن بازیکنان آنطور که باید نبودند. حتی اگر با این برنامه و فقط در رزم کار کنیم باز هم به نتیجه خوبی می رسیم. فکر می کنم با همان ایده هایی که داشتیم توانستیم نتیجه بگیریم، اما تیم اصلا هیجان زده نبود و این یک سوال است. سوال اینجاست که چرا تیم ایران با روحیه بالا برای این دیدار نیامد؟ مسابقه بسیار ظریف

وی در پاسخ به این سوال که نظر تاباشنه در بعد فنی تیم چیست؟ گفت: می خواهم برگردم تا جواب این سوال را بدهم. ما قطعاً مانند اردن در دفاع و حمله مشکلات فنی داشتیم، اما مشکل اصلی این بود که بازیکنان اردن جنگیدند و بیشتر تلاش کردند. با همان برنامه و اشتباهاتی بود که می دانیم و با همان شرایط اگر زحمت می کشیدیم و خوب کار می کردیم نتیجه چیز دیگری بود.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما