دندان ماهی از کجا آمده است؟

بعدی- محققان در حال مطالعه فسیل یک اره ماهی منقرض شده از گونه Ischyrhiza mira که حدود 65 تا 100 میلیون سال پیش در آمریکای شمالی زندگی می کردند، شواهدی برای حمایت از این ایده از بیرون به داخل پیدا کردند. مانند کوسه های اره ای و ماهی اره ای امروزی، این موجود نیز مجموعه ای از دندان ها در اطراف بینی خود داشت تا از خود در برابر شکارچیان محافظت کند و از آنها برای یافتن غذا استفاده می کرد.

دانشمندان می گویند این میخ ها که دندان های منقاری نامیده می شوند، نسخه های تغییر یافته ای از فلس های بقیه بدن حیوان هستند. در تلاش برای آزمایش این فرضیه، این تیم لایه سخت مینای بیرونی ناخن‌های پوزه را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند، اما آنچه که آنها پیدا کردند به طور قابل توجهی با آنچه که انتظار داشتند متفاوت بود.

فسیل دندان ماهی باستانی

تاد کوک، دیرینه شناس مهره داران در دانشگاه ایالتی پن، می گوید: «در کمال تعجب، مینای منقاری I. mira چیزی بیش از یک مقیاس ساده نبود. در واقع این ترازو بسیار پیچیده تر از مینای پولک های بدن بود. به عبارت دیگر، سازماندهی کلی مینای دندان در این اره ماهی باستانی شبیه مینای دندان کوسه امروزی است».

به طور خاص، مینای موجود در فسیل با دندان‌های کوسه مدرن مطابقت دارد که از دسته‌هایی از میکروکریستال‌های فلوراپاتیت تشکیل شده‌اند که در خطوط منظم در نزدیکی سطح دندان و به‌طور تصادفی در زیر قرار گرفته‌اند.

میکروکریستال هایی که از این لایه ها عبور می کنند عمود بر سطح دندان قرار می گیرند. این جهت های مختلف به دندان های کوسه استحکام و مقاومت فشاری می دهد و به نظر می رسد داستان شبیه به I. mira باشد.

کوک می گوید: «این امکان وجود دارد که آرایش میکروکریستالی با مینای I. mira نیز وسیله ای برای مقاومت در برابر نیروهای مکانیکی باشد. اگرچه غیرممکن نیست که این فلس‌ها و دندان‌ها ریزساختارهای مجزای مجزای خود را تکامل داده باشند، اگر آنها یکی پس از دیگری بیایند منطقی‌تر است، که به معنای پذیرش فرضیه بیرونی و درونی دندان‌های ماهی است.

یکی از نکات جالب این مطالعه جدید در مورد فسیل Ischyrhiza mira این بود که این دانشمندان در واقع آن را به منظور بررسی منشاء دندان های حیوان مطالعه نکرده بودند، اما مطالعه جانبی آن را به سمت آن سوق داد. اکنون یافته های آنها می تواند تأثیر قابل توجهی بر مطالعات آینده در این زمینه داشته باشد.

کوک می گوید: «این نتیجه شواهد مستقیمی برای حمایت از این فرضیه از بیرون به داخل ارائه می دهد. از آنجایی که شباهت زیادی بین روند تشکیل دندان در موجودات دریایی و انسان وجود دارد، مطالعات بیشتر در این زمینه می تواند به تاریخچه تکاملی دندان های انسان ما کمک کند. نتایج این تحقیق در مجله Anatomy منتشر شد.

منبع: شما را راهنمایی کند

Kellen Odom

مدافع رسانه های اجتماعی گیک غذا. کاوشگر. علاقه مندان به تلویزیون پیشگام بیکن افراطی. کل نینجا اینترنت. تنظیم کننده.

Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزبهترین اکستنشن مژه اصفهانخبربهترین مشاور کنکوردانشگاهGuide to buying household appliancesdigital currency channeldigital currency tutorialبهترین سالن زیبایی اصفهان
تماس با ما