ده عادت مردان باعث خشم زنان می شود!

فرار کن دکتر باربردی آنجلیس یک روانشناس، مشاور روابط و نویسنده توسعه شخصی است. آثار این نویسنده پرفروش ترین کتاب روانشناسی است که به بیش از بیست زبان مختلف در سراسر جهان ترجمه و منتشر شده است. از مهم ترین کتاب های این نویسنده می توان به «رازهایی درباره زن که هر مردی باید بداند» و «رازهایی درباره مردی که هر زنی باید بداند» که با ترجمه خانم سامیه مهدی فرد در ایران منتشر شده است، اشاره کرد.

دکتر آنجلیس در مقدمه این کتاب می گوید: یکی از اهداف من از نوشتن این کتاب این است که خودمان را بهتر بشناسیم تا بتوانیم به توانایی منحصر به فرد خود در داشتن و استقبال از احساسات عمیق، دارایی های غنی و کور افتخار کنیم. و همدلی به جای «بگذارید جدا شویم و محو شویم» در این مقاله گزیده ای کوتاه از کتاب رازهای زنانه را به شما کاربران عزیز تقدیم می کنیم که در رابطه زن و مرد و بهبود آن بسیار مهم است. از زندگی زناشویی

همه ما از روزی که به دنیا می آییم برای زندگی به چیزی بیش از غذا، آب، هوا و سرپناه نیاز داریم و آن عشق است. وقتی دل ما پر از عشق و شور شد، تشنگی عشق را سیراب می کند و وقتی از آن محروم می شویم، دوباره دل ما تشنه عشق می شود. می توان گفت تقریباً همه مردان و زنان دنیا به عشق نیاز دارند و گاهی حتی متوجه آن نمی شوند. یکی از مهم ترین مهارت ها برای ایجاد روابط صمیمانه این است که چگونه قلب شریک زندگی خود را پر از عشق کنید. در زیر ده مشکل اساسی که به رابطه عاشقانه زن و مرد آسیب جدی وارد می کند را بررسی می کنیم و سپس برای حل بحران پیشنهاداتی ارائه می کنیم.

مردانی که مرموز صحبت می کنند و اعمالشان پر از رمز و راز است

این دسته از پسرها کسانی هستند که وقتی سوالی می پرسند جواب واضح و درستی نمی دهند و در واقع از چیزی که تعهد شفاهی می دهد خوششان نمی آید. معمولا چنین مردی مبهم صحبت می کند و رفتار غیر واقعی دارد. توجه داشته باشید که مرد مرموز شخصیتی ناخوشایند برای همسرش دارد. زیرا او هرگز نمی تواند از افکار و احساسات خود مطمئن باشد. این درجه از ابهام گاهی اوقات می تواند نوعی مکانیسم ایمنی برای مردان باشد. زیرا مردان به طور طبیعی دوست ندارند اشتباه کنند و گاهی اوقات برای محافظت از خود به طور مبهم در گفتگو غافل می شوند.

دلیل دوم ابهام مردان می تواند به دلیل سیاستی باشد که برای حفظ غرور و غرور خود به کار می برند. به عنوان مثال، اگر مردی در مورد موضوعی اطلاعات کاملی در اختیار همسرش قرار ندهد، همسرش نمی تواند او را به خاطر انجام ندادن کار سرزنش کند. بهترین راه برون رفت از این بحران صادق بودن است. سعی کنید همسرتان را دشمن خود ندانید. در عوض، آن را از نزدیک ببینید تا به یک نظر مشترک در مورد هر موضوعی برسید.

مردانی که از بحث در مورد مسائل اجتناب می کنند

این افراد معمولاً دوست دارند صحبت کردن را به تعویق بیندازند و همیشه زمان می خواهند تا در مورد آن فکر کنند. گاهی اوقات ممکن است آخرین شغل خود را به شوهرانشان نگویند. در چنین شرایطی زن گیج و مردد باقی می ماند; در نتیجه، همیشه بسیاری از مسائل حل نشده و رها شده بین شما دو نفر وجود خواهد داشت. برای جلوگیری از این وضعیت، بهتر است از زمانی که همسرتان نیاز دارد در مورد موضوعی با شما صحبت کند، دوری نکنید یا با اشاره به آینده، او را در موقعیت نامشخصی قرار ندهید. اگر در آن لحظه نمی خواهید صحبت کنید، اول از همه به همسرتان توجه کنید و به نیازهای او پاسخ دهید. سپس زمان مناسب و دقیقی را برای بحث انتخاب کنید و در ارائه اطلاعات باز باشید.

مردانی که ساکت می شوند و می چرخند

بعضی از مردها وقتی همسرشان درباره احساساتشان صحبت می کند، می نشینند و با دقت گوش می دهند. اما وقتی نظرشان را می پرسند چیزی نمی گویند و انگار اصلا حرف همسرشان را نشنیده اند. در این صورت مرد با حضوری در زندگی که شبیه به نیستی است تبدیل به روح می شود. این رفتار در مردان ممکن است ناشی از احساس اضطراب، گناه یا سردرگمی باشد. بنابراین در این لحظه نمی توانند صحبت کنند و سکوت را ترجیح می دهند.

آقایان! بهتر است بدانید که سکوت بدترین کاری است که در این لحظات می توانید انجام دهید، زیرا ممکن است رفتار شما بی ادبانه و توهین آمیز به نظر برسد و به همسرتان این احساس را بدهد که برایتان مهم نیست. در چنین شرایطی، به جای سکوت، می توانید بگویید: “حرف های شما را شنیدم، می خواهم چند لحظه به آن فکر کنم.” سعی کنید به نحوی با شوهرتان ارتباط برقرار کنید، به او نزدیک شوید و از او بخواهید که دوباره از او سوال کند.

مردانی که خواسته های خود را بیان نمی کنند

این مردان معمولاً خواسته ها و نیازهای خود را زیرکانه از همسر خود پنهان می کنند و گاهی ناخودآگاه می خواهند آنها را امتحان کنند. آنها ممکن است فکر کنند که اگر همسرم مرا دوست داشته باشد، نیاز من را درک می کند. توجه داشته باشید که همسرتان توانایی خواندن افکار شما را ندارد. بنابراین ناامید می شوید و به این نتیجه می رسید که او فرد مناسبی برای زندگی نیست. این یک روش کاملاً اشتباه است که سعی می کنید با بیان خواسته ها و نیازهای خود به همسرتان فرصت دهید تا شما را خوشحال کند. وقتی در مورد خواسته های خود با شریک زندگی خود صحبت می کنید، دقیق تر صحبت کنید.

مردانی که احساسات خود را سرکوب می کنند و ناگهان منفجر می شوند

این افراد معمولاً خودشیفته‌هایی هستند که تا جایی که می‌توانند واکنش نشان نمی‌دهند و ناگهان مانند کوره منفجر می‌شوند. معمولاً مردان خودشیفته اصرار دارند که خوب هستند. اما ناگهان، در لحظه ای که انتظارش را ندارید، مانند یک آتشفشان فوران می کنند. این افراد نمی دانند چگونه با اضطراب و استرس خود کنار بیایند. او ممکن است در کودکی پدر و مادری داشته باشد که به او یاد داده اند که تنها راه مقابله با احساسات، فریاد زدن و ترساندن اوست. بهتر است بدانید در این موقعیت خاص نقطه عطف و مردانگی وجود ندارد و اغلب به عنوان یک فرد ضعیف که قادر به کنترل احساسات خود نیست به نظر می رسد. مقابله با این مشکل به خودی خود کار دشواری است و بهتر است از یک مشاور خوب کمک بخواهید. صحبت کردن در مورد احساسات و ترس های خود را قبل از انفجار و انباشته شدن تمرین کنید.

مردها وسط بحث از اتاق خارج شدند

این افراد در ابتدا شوهرانی صمیمی و مهربان به نظر می رسند. سپس در وسط بحث ناگهان ناپدید می شوند. فرقی نمی کند که احساسات خود را توضیح دهند یا در سکوت اتاق را ترک کنند، به هر حال با این کار همسرشان را دچار رنجش، تنهایی و عصبانیت می کنند. به نظر می رسد مردان تحمل و ظرفیت خاصی برای این نوع بحث های عاطفی دارند که وقتی از محدودیت های خود عبور می کنند، بی تاب می شوند و مجبور به ترک محیط می شوند. گاهی اوقات ممکن است تصور کنند که همسرشان آنها را محکوم می کند، بنابراین توانایی پردازش اطلاعات را از دست می دهند و فرار می کنند.

پیشنهاد ما به آقایان این است که وقتی در چنین موقعیتی قرار گرفتید، اول از همه خوب بودن را فراموش نکنید. اتاق را ترک نکنید و به همسرتان نشان دهید که به گفتگوی جاری اهمیت می دهید و می خواهید مشکل را حل کنید. اما شما ترجیح می دهید بحث را در زمان مناسب تری ادامه دهید و بر حل مشکل پافشاری کنید.

مردانی که بیش از حد سفارش می دهند

این مردان معمولاً طوری در خانه دستور می دهند که انگار رئیس اداره هستند یا با بچه ای صحبت می کنند، مدام دستور می دهند و بدون هیچ حرفی از همسرشان انتظار دارند که دستورات آنها را اجرا کنند. به شما هشدار می دهیم که این رفتار تأثیر مخربی بر اعتماد به نفس زنان دارد. زیرا در حضور دیگران به او توهین می کنید، مانند یک زیردست با او رفتار می کنید و باعث می شوید که او احساس ناراحتی کند. چنین مردانی گاهی متوجه نمی شوند که به عنوان یک رئیس عمل می کنند، برعکس ممکن است فکر کنند که این گونه از همسر خود حمایت می کنند. در چنین شرایطی عشق زن با گذشت زمان سرد و کمرنگ می شود و احترام جای خود را به ترس می دهد. اگر در این بحران هستید، در اسرع وقت به یک مشاور مراجعه کنید تا جان خود و همسرتان را نجات دهد!

مردانی که احساسات همسرشان را مسخره می کنند

مردانی که احساسات همسرانشان را مسخره می کنند فکر می کنند که آنها افراد بامزه ای هستند. حرف های او را جدی نمی گیرند و به طعنه صحبت می کنند. متأسفانه گاهی اوقات این تنها راهی است که برخی از مردان با احساسات همسرشان برخورد می کنند. این جوک ها ممکن است در ابتدا بی ضرر به نظر برسند. اما پشت این رفتارها نوعی ترس از حرف زدن و ابراز احساسات واقعی وجود دارد.

آقایان! هر چه بیشتر به این کار ادامه دهید، همسرتان جدی تر می شود و از طرف شما احساس بی احترامی می کند. در نتیجه او را عصبانی می کند. در چنین موقعیت هایی که دوست دارید احساسات همسرتان را مسخره کنید، به خود یادآوری کنید که او همان زنی است که دوستش دارید. او می خواهد در مورد موضوع مهمی با شما صحبت کند. اگر این موضوع برایتان مهم نیست، باز هم باید با علاقه و جدی به حرف های فردی که دوستش دارید گوش دهید.

مردانی که برای دوری از موقعیت های ناخوشایند دروغ می گویند

به عنوان مثال، مردی که برای گذران زندگی باید تا دیروقت کار کند، به همسرش می گوید: می خواهد با حسابدارش در مورد مسائل مالی صحبت کند.
معمولا چنین مردانی بسیار حساس هستند و می خواهند همه را راضی کنند. از آنجایی که چنین چیزی غیرممکن است، گاهی اوقات به ورطه دروغ می افتند تا به نوعی کارها را خراب کنند. زنان نگران آن هستند. چون منظور مرد از این دروغ را نمی فهمند و آن را یک عمل پنهانی می دانند. این راه خوبی برای راضی کردن همسرتان نیست. زیرا حقیقت همیشه آشکار خواهد شد و چیزی جز ناامیدی و عصبانیت نخواهد داشت. در چنین شرایطی زنان احساس امنیت نمی کنند. لطفا دروغ نگویید! حقیقت را بگو؛ حتی اگر از گفتن آن می ترسید. با شوهرتان روراست باشید و بدون پنهان کاری مشکلات را به او بگویید تا شما نیز از همدردی و نصیحت او بهره مند شوید.

مردانی که همیشه انتظار دارند و به بدترین ها واکنش نشان می دهند

وقتی زنی به شوهرش می‌گوید که می‌خواهد در مورد چیزی با او صحبت کند و او می‌گوید که تمام روز با شروع یک دعوای مفصل او را خراب می‌کند، در واقع بدترین اتفاق را پیش‌بینی می‌کند و نسبت به آن واکنش نشان می‌دهد. این مردان در زمان حال زندگی نمی کنند، آنها یا در گذشته ساکن هستند یا به دنبال پاسخ دادن به آنچه ممکن است در آینده رخ دهد. در چنین حالتی هر مکالمه ای که هنوز شروع نشده باشد خاتمه می یابد.

این زن را بسیار عصبانی، افسرده و ناامید می کند. پیشنهاد ما به چنین پسری این است که لطفا از اول قضاوت را کنار بگذارید. همسرتان را متهم نکنید و اجازه دهید گفتگو آرام آغاز شود. اغراق نکنید و اگر کمی گریه کرد به او نگویید عصبی و هیستریک هستید! لطفا در زمان مکالمه در زمان حال بمانید و اتفاقات و نتایج گذشته را به خاطر نیاورید. به خود و شریک زندگی تان برای بهبودی زمان بدهید.

Brendon Rice

نادر موسیقی لاعلاج. خالق تایید شده متعصب تلویزیون پیشگام غذا. یک قهوه ساز به طرز خشمگینی فروتن.

پاربرگ سایت


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم تماس با ما
Digital currencyبهترین سالن زیبایی تبریزخبربهترین اکستنشن مژه اصفهانبهترین مشاور کنکورdigital currency tutorialdigital currency channelGuide to buying household appliancesدانشگاهبهترین سالن زیبایی اصفهان